Strefa Gazy: chrześcijanie nadal dyskryminowani

KAI / psd
Wtorek, 20 lipca 2010, godz. 18:51
Chrześcijanie w Strefie Gazy w dalszym ciągu są ofiarami zmasowanej dyskryminacji. Taką opinię wyraził w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA argentyński zakonnik o. Guillermo Javier Fabrega. Według zakonnika młodzi mężczyźni, niekiedy zupełnie bez powodu, są dozorowani przez policję i od czasu do czasu aresztowani.
więcej

Album księży na czele listy przebojów

KAI / psd
Wtorek, 20 lipca 2010, godz. 16:37
Biskup Jean-Michel Di Falco z Gap na południu Francji jest zadowolony z sukcesu płyty „Spiritus Dei” nagranej przez księży z jego diecezji. - Trzeba iść z duchem czasu - powiedział hierarcha w rozmowie z gazetą telewizyjną „TVMag”. - Przecież w dobie pociągów superekspresowych nie jeżdżę dyliżansem - dodał 69-letni hierarcha.
więcej

"Nowy rodzaj totalitaryzmu kulturowego"

KAI / psd
Wtorek, 20 lipca 2010, godz. 16:35
O nowym rodzaju totalitaryzmu kulturowego mówił w rozmowie z Radiem Plus Radom bp Henryk Tomasik, odnosząc się dyskusji wokół krzyża na forum Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Wielka Izba Trybunału zajmuje się odwołaniem rządu włoskiego od wyroku uznającego obecność krzyża we włoskiej szkole za naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Biskup radomski stwierdził, że istotną cechą totalitaryzmu kulturowego jest ateizm i odrzucenie Chrystusa.
więcej

Coraz więcej chętnych na wypoczynek w Tyńcu

KAI / zylka
Wtorek, 20 lipca 2010, godz. 14:21
Rodzinne podróże w czasie, wakacje z dala od codziennego zgiełku, warsztaty, medytacje, cisza murów klasztornych – coraz więcej osób korzysta z oferty urlopowej przygotowanej przez benedyktynów z opactwa w Tyńcu
więcej

Pakistan: uwolnieni wczoraj chrześcijanie- zabici

KAI / psd
Wtorek, 20 lipca 2010, godz. 14:20
Dwaj chrześcijanie uwolnieni przez wymiar sprawiedliwości z oskarżenia o bluźnierstwo zostali 19 lipca zabici. 32-letni Rashid Emmanuel i jego brat Sajad zostali zastrzeleni przez niezidentyfikowanego napastnika, gdy opuszczali gmach sądu w Fajsalabadzie. Zmarli po przewiezieniu do szpitala. Ochraniający ich policjant został ciężko ranny.
więcej

Argentyna: proces beatyfikacyjny ofiar dyktatury

KAI / psd
Wtorek, 20 lipca 2010, godz. 14:17
Kościół katolicki w Argentynie rozpocznie w grudniu proces beatyfikacyjny dwóch księży zamordowanych w latach dyktatury wojskowej w tym kraju – zapowiedział ordynariusz diecezji La Rioja, bp Roberto Rodríguez. Na cmentarzu w El Chamical oddał on cześć obu spoczywającym tam duchownym: Argentyńczykowi, Carlosowi de Dios Muriasowi i Francuzowi, ks. Gabrielowi Longueville.
więcej

Wielka Brytania: Szokujące dane nt. aborcji

KAI / zylka
Wtorek, 20 lipca 2010, godz. 10:46
Jako szokujące i przerażające określił znany brytyjski parlamentarzysta, lord David Alton najnowsze dane na temat aborcji w Wielkiej Brytanii. Wynika z nich, że na Wyspach dokonuje się 500 aborcji dziennie, co oznacza, że co piąta ciąża kończy się zabiciem nienarodzonego dziecka. Katolicki parlamentarzysta wezwał do narodowej debaty w tej sprawie.
więcej

"Słyszałem, że toczy się wojna z Kościołem"

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 19 lipca 2010, godz. 18:00
„Nie ma spisku przeciwko Kościołowi, ale zachodzi raczej zbieżność bardzo różnych interesów, by, wykorzystując przypadki nadużyć seksualnych wobec nieletnich, prowadzić kampanię oczerniającą”. Tak określił skoncentrowane ostatnio ataki na Kościół abp Jean-Louis Bruguès.
więcej

Jasna Góra: przybyła pielgrzymka z Wadowic

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 19 lipca 2010, godz. 17:50
Pod hasłem: „Bądźmy świadkami Miłości” na Jasną Górę dotarła jubileuszowa 25. Piesza Pielgrzymka z Wadowic. W ciągu sześciu dni z modlitwą i śpiewem na ustach pątnicy pokonali 160 km. Główną intencją modlitewną w drodze była prośba o wyniesienie na ołtarze sługi Bożego Jana Pawła II.
więcej

Pasterski sukces w Indiach

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 19 lipca 2010, godz. 17:45
Zaangażowanie Kościoła w Indiach w edukację oraz rozwój społeczny najuboższych Hindusów wydaje owoce. Dowodem tego są pasterze z kasty kurubasów, których los w ciągu ostatnich lat polepszył się dzięki pomocy jezuitów.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook