Rotterdam: 33. Europejskie Spotkania Młodych

Rafał Łączny / KAI / drr
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, godz. 12:16
Na miejsce 33. Europejskiego Spotkania Młodych, organizowanego przez ekumeniczną Wspólnotę Taizé, wybrano w tym roku Rotterdam. Według szacunków, do Holandii przybędzie ok. 30 tys. osób z całego kontynentu.
więcej

„List z Chile” br. Aloisa przedmiotem rozważań

KAI / drr
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, godz. 12:10
„List z Chile”, napisany przez przeora ekumenicznej Wspólnoty Taizé br. Aloisa będzie przedmiotem rozważań podczas 33. Europejskiego Spotkania Młodych w Rotterdamie. Wydarzenie, będące kolejnym etapem „pielgrzymki zaufania przez ziemię”, odbędzie się w dniach 28 grudnia 2010 r. - 1 stycznia 2011 r. Młodzi będą nawiązywać do niego także podczas spotkań w Taizé podczas całego roku 2011.
więcej

Papież do uczestników 33. ESM w Rotterdamie

KAI / drr
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, godz. 12:05
Do ofiarnej miłości, odkrywania autentycznego znaczenia solidarności z cierpiącymi i budowania miejsc dobroci serca i zaufania zachęca papież uczestników 33. Europejskiego Spotkania Młodych w Rotterdamie. Jutro przybędzie do tego holenderskiego miasta na zaproszenie Ekumenicznej Wspólnoty z Taizé około 30 tys. młodych mieszkańców naszego kontynentu.
więcej

33. ESM: "Zachęcamy was do solidarności"

KAI / drr
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, godz. 12:00
Do budowania sprawiedliwości, autentycznej miłości i solidarności zachęcają uczestników 33. Europejskiego Spotkania Młodych w Rotterdamie czołowi przywódcy religijni i polityczni. Ich przesłania na rozpoczynające się 28 grudnia spotkanie opublikowała Ekumeniczna Wspólnota z Taizé.
więcej

Legioniści Chrystusa mają nowych kapłanów

KAI / drr
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, godz. 12:00
Tradycyjnie już w Wigilię Bożego Narodzenia we wspólnocie Legionistów Chrystusa odbyły się święcenia nowych kapłanów. Tym razem podczas Mszy św. w bazylice św. Pawła za Murami w Watykanie sakrament kapłaństwa z rąk kard. Velasio De Paolisa przyjęło 61 członków tego zgromadzenia z 11 krajów.
więcej

28 grudnia, święto świętych Młodzianków

KAI / drr
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, godz. 11:50
Święto Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda, obchodzi Kościół 28 grudnia. Choć jeszcze nieświadome, oddały życie za Chrystusa. Tradycja podkreśla, że otrzymali oni chrzest krwi i nazywa ich "pierwocinami Kościoła". Ich kult rozpoczął się już w II wieku.
więcej

Bożonarodzeniowa szopka z dostawą po latach

KAI / drr
Poniedziałek, 27 grudnia 2010, godz. 11:38
Katolicka parafia pw. św. Józefa w Erie w amerykańskim stanie Pensylwania doczekała się szopki, którą zamówiła u niemieckich cieśli prawie 100 lat temu. Na przeszkodzie w terminowej realizacji dzieła stanęły kolejne wojny światowe.
więcej

Bezdomni i potrzebujący na papieskim obiedzie

Radio Watykańskie / drr
Niedziela, 26 grudnia 2010, godz. 20:20
O miłości przemieniającej świat przypomniał Benedykt XVI zapraszając na świąteczny obiad ubogich Rzymu. Na co dzień opiekują się nimi zgromadzenia założone przez Matkę Teresę z Kalkuty.
więcej

Papieski apel w sprawie krwawych świąt

Radio Watykańskie / drr
Niedziela, 26 grudnia 2010, godz. 20:14
Po odmówieniu Modlitwy Anioł Pański Benedykt XVI zwrócił się z apelem o zaprzestanie nasilającego się w tych dniach rozlewu krwi i przemocy, także wobec chrześcijan. Papież wymienił Filipiny, Nigerię i Pakistan.
więcej

Benedykt XVI wzywa do troski o rodzinę

KAI / wab
Niedziela, 26 grudnia 2010, godz. 13:19
Niech rodziny nie zrażają się w obliczu prób i trudności, ale, idąc za przykładem Maryi i Józefa, niech służą życiu i wychowaniu – życzył Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook