Wielkanocne orędzie abp. Kazimierza Nycza

KAI / drr
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 20:54
- Nie da się przeżywać radości Zmartwychwstania bez przeżywania Chrystusowego krzyża - powiedział abp Kazimierz Nycz w wyemitowanym przez program 1 TVP wielkanocnym orędziu.
więcej

Święcenie pokarmów na krakowskim Rynku

PAP / psd
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 14:37
Kraków to jest miasto świętych. Teraz czekamy na nowego świętego - mówił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas sobotniego święcenia pokarmów wielkanocnych przed Bazyliką Mariacką.
więcej

Rzecznik Watykanu o kazaniu o. Cantalamessy

KAI / psd
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 12:23
Porównanie ataków na papieża do antysemityzmu nie odzwierciedla stanowiska Stolicy Apostolskiej. Oświadczenie tej treści złożył dyrektor biura prasowego ksiądz Federico Lombardi związku z reakcjami na kazanie ojca Raniero Cantalamessy podczas wczorajszego nabożeństwa Męki Pańskiej w Bazylice Watykańskiej w obecności Benedykta XVI.
więcej

Tradycje Wielkanoce w Izraelu i Palestynie

PAP / psd
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 10:43
Pieczenie specjalnych daktylowych ciastek w kształcie korony cierniowej, stukanie się jajkami, czy wędrówka świętego światła - to niektóre zwyczaje okresu wielkanocnego w miejscach życia Chrystusa - dzisiejszym Izraelu i Autonomii Palestyńskiej.
więcej

Symbolika Grobu Pańskiego w Katedrze Polowej

KAI / psd
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 10:43
Tegoroczny wystrój Grobu Pańskiego w warszawskiej Katedrze Polowej Wojska Polskiego nawiązuje do obchodzonej w tym roku 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
więcej

Góral "Na Górce" nie tknie alkoholu

PAP / psd
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 10:40
Jeżeli góral mówi, że jest "Na Górce" to znaczy, że złożył śluby trzeźwości i alkoholu nie tknie. Już od 29 lat górale przychodzą do zakopiańskiego kościoła ojców jezuitów, popularnie zwanego kościołem "Na Górce" i ślubują wstrzemięźliwość.
więcej

Wielka Sobota w Kościele luterańskim

PAP / psd
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 10:27
Wieczorne nabożeństwa odprawione zostaną w Wielką Sobotę w ewangelicko-augsburskich kościołach na Śląsku Cieszyńskim. Wierni będą rozważali pamiątkę śmierci Chrystusa i z nadzieją oczekiwali na Zmartwychwstanie Pańskie.
więcej

Wielka Sobota w Kościele greckokatolickim

KAI / psd
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 10:24
W Kościele greckokatolickim Wielka Sobota jest dniem oczekiwania, adoracji Grobu Pańskiego i modlitwy, podczas której mówi się już o Zmartwychwstaniu Pańskim.
więcej

Lwowianie oddali hołd Janowi Pawłowi II

KAI / psd
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 10:20
W Wielki Piątek 2 kwietnia wierni Kościoła rzymskokatolickiego we Lwowie oddali hołd Janowi Pawłowi II, w piątą rocznicę śmierci papieża Polaka. Przed rozpoczęciem liturgii Męki Pańskiej metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki, złożył kwiaty pod tablicą ku czci sługi Bożego Jana Pawła II, która upamiętnia jego wizytę w lwowskiej katedrze w czerwcu 2001 roku.
więcej

Wielka Sobota - poświęcenie ognia i wody

KAI / psd
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 07:01
Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. Według Tradycji apostołowie rozpierzchli się po śmierci Jezusa, a jedyną osobą, która wytrwała wwierze, była Bogurodzica. Dlatego też każda sobota jest w Kościele dniem maryjnym.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook