Watykan - Izrael. Kolejna runda negocjacji

Radio Watykańskie / slo
Środa, 15 czerwca 2011, godz. 18:33
O „bardzo znaczących postępach” negocjacji watykańsko-izraelskich w sprawach ekonomicznych i fiskalnych Kościoła katolickiego w Izraelu mówi wspólny komunikat, wydany równocześnie w Watykanie i w Jerozolimie. Spotkanie odbyło się wczoraj w watykańskim Pałacu Apostolskim.
więcej

Polski redemptorysta biskupem w Amazonii

Radio Watykańskie
Z. Malczewski TCHr/ Radio Watykańskie / slo
Środa, 15 czerwca 2011, godz. 18:12
Kolejne zmiany w Kościele w Brazylii wniosły dzisiejsze nominacje papieskie. Polski redemptorysta ks. Marian Marek Piątek został biskupem kierującym prałaturą Coari w Amazonii. Z kolei na czele stołecznej archidiecezji Brasília stanie abp Sérgio da Rocha, dotychczasowy metropolita Teresiny.
więcej

"Niech zajmą się chrześcijankami w Pakistanie"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Środa, 15 czerwca 2011, godz. 18:11
Prześladowania chrześcijan w Pakistanie wymagają oficjalnej interwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych – oświadczył stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy genewskich agendach ONZ.
więcej

Senat: wystawa o św. Maksymilianie Kolbe

KAI / psd
Środa, 15 czerwca 2011, godz. 17:51
Ponad 100 zdjęć, w tym wiele dotąd niepublikowanych, oraz rękopisy obliczeń matematycznych i projekty wynalazków znalazły się na wystawie „Kolbe. Historia życia św. Maksymiliana”, jaką 15 czerwca otwarto w gmachu Senatu RP. Rok 2011 senatorowie ogłosili Rokiem św. Maksymiliana, z okazji przypadającej 14 sierpnia 70. rocznicy śmierci męczeńskiej franciszkanina.
więcej

Prorok Eliasz uczy, jak być pośrednikiem prawdy

KAI / psd
Środa, 15 czerwca 2011, godz. 12:10
Na znaczenie przekazywania prawdy, wskazywania drogi wiary w jedynego Boga, który pragnie objawić się ludziom, aby ich nawrócić i doprowadzić do zbawienia, wskazał Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej 15 czerwca w Watykanie. Był to dalszy ciąg papieskich katechez poświęconych modlitwie. W dzisiejszej nawiązał do postaci proroka Eliasza, który na Górze Karmel modlił się do Boga, aby się objawił i nawrócił serce swego ludu.
więcej

Polscy misjonarze wrócili do kraju na wakacje

KAI / psd
Środa, 15 czerwca 2011, godz. 12:01
Około osiemdziesięciu polskich kapłanów diecezjalnych, zakonników, zakonnic i świeckich uczestniczy w dorocznym ogólnopolskim spotkaniu misjonarzy organizowanym przez Komisję Misyjną Episkopatu Polski. Do Warszawy przybyli ci spośród misjonarzy, dla których rozpoczął się właśnie kilkumiesięczny urlop po kilkuletniej pracy w krajach misyjnych.
więcej

Prezes IOR: na nowo wynaleźć pracę

KAI / psd
Środa, 15 czerwca 2011, godz. 11:19
„Odnosi się często wrażenie, że nie wszyscy zrozumieli, co przydarzyło się gospodarce światowej w ostatnich latach”, uważa prezes Instytutu Dzieł Religijnych (IOR), włoski ekonomista Ettore Gotti Tedeschi. Wraca on na łamach „L'Osservatore Romano” do analizy sytuacji światowej gospodarki, tym razem postulując „wynalezienie na nowo pracy”.
więcej

USA: Rycerze Kolumba odporni na kryzys

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Wtorek, 14 czerwca 2011, godz. 20:14
Ponad 154 mln dolarów przeznaczyli na projekty pomocy Rycerze Kolumba w ubiegłym roku. Członkowie tej największej na świecie organizacji katolików świeckich przepracowali też 70 mln godzin w wolontariacie. Najczęściej były to zaangażowania w instytucjach kościelnych i we wspólnotach potrzebujących pomocy.
więcej

Niewyobrażalne cierpienia chrześcijan z Erytrei

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Wtorek, 14 czerwca 2011, godz. 19:49
Więzienie, porwania, tortury, gwałty, chłosty, handel ludźmi, a nawet śmierć spotyka chrześcijan z Erytrei szukających schronienia w Egipcie. Wyznawcy Chrystusa, decydujący się na wyjazd z państwa, które jest jednym z największych prześladowców chrześcijan na świecie, są natychmiast aresztowani po przekroczeniu granicy z krajem faraonów.
więcej

Sudan: Caritas pomoże niepodległości

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Wtorek, 14 czerwca 2011, godz. 19:43
Caritas podziela nadzieje i radości Południowego Sudanu, dlatego zdecydowanie angażuje się w budowanie niepodległości tego kraju. Już niebawem, 9 lipca, zyska on całkowitą niepodległość. Caritas Internationalis zdecydowała, że zagwarantuje roczną pomoc dla 100 tys. mieszkańców tego noworodzącego się państwa Afryki.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook