Episkopat przestrzega przed ks. Natankiem

PAP / pz
Poniedziałek, 16 stycznia 2012, godz. 16:17
Biskupi przestrzegają katolików przed gromadzeniem się wokół osoby suspendowanego ks. Piotra Natanka i popieraniem głoszonych przez niego idei. Wystosowali w tej sprawie specjalne oświadczenie po posiedzeniu Rady Stałej 16 stycznia w Warszawie. Rada zwraca uwagę, że Msze św. sprawowane przez ks. Natanka są świętokradzkie, a udzielane przez niego rozgrzeszenia - nieważne.
więcej

Palikot chce liberalizacji ustawy antyaborcyjnej

KAI / pz
Poniedziałek, 16 stycznia 2012, godz. 15:22
Ruch Palikota chce zliberalizować obowiązujące przepisy dotyczące aborcji tak, aby była ona dozwolona do 12. tygodnia ciąży. Projekt ustawy w tej sprawie przedstawiono dziś w Sejmie.
więcej

Biskup Cisło o relacjach chrześcijan i Żydów

KAI / pz
Poniedziałek, 16 stycznia 2012, godz. 14:34
Modlitewne spotkanie w Asyżu jako jedno z ważnych wydarzeń minionego roku przypomina w słowie na Dzień Judaizmu bp Mieczysław Cisło. - Jeżeli ludzi wierzących w Boga i agnostyków łączy tak wiele, że można znaleźć pewną wspólnotę wartości, to cóż dopiero możemy powiedzieć o relacjach chrześcijan i Żydów - pisze przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem.
więcej

Protestują przeciwko "wykluczeniu" TV TRWAM

KAI / slo
Poniedziałek, 16 stycznia 2012, godz. 11:47
Wykluczenie "Telewizji Trwam" z przyznania miejsca na multipleksie, umożliwiającym odbiór kanałów w jakości cyfrowej, odbieramy, jako akt przemocy wobec odbiorców tej stacji telewizyjnej i brak szacunku dla ich wrażliwości.
więcej

Grzywna dla Dody za obrazę uczuć religijnych

PAP / slo
Poniedziałek, 16 stycznia 2012, godz. 11:43
Na 5 tys. zł grzywny stołeczny sąd skazał Dorotę Rabczewską - Dodę - za obrazę uczuć religijnych określeniem autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła". Wyrok jest nieprawomocny.
więcej

Studenci pilnie potrzebują ewangelizacji

KAI / slo
Poniedziałek, 16 stycznia 2012, godz. 11:37
Środowisko akademickie potrzebuje pilnie nowej ewangelizacji. Tylu waszych kolegów i koleżanek żyje na marginesie Kościoła i wiary albo nie ma z nią nic wspólnego - mówił kard. Stanisław Dziwisz w bazylice mariackiej do młodzieży podczas wspólnego kolędowania.
więcej

Ekumeniczne spotkanie na warszawskiej Pradze

KAI / slo
Poniedziałek, 16 stycznia 2012, godz. 11:01
Przedstawicie Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej spotkali się 15 stycznia wieczorem w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze na wspólnej modlitwie o jedność chrześcijan.
więcej

Amerykańscy pastorzy nie wierzą w ewolucję

KAI / slo
Poniedziałek, 16 stycznia 2012, godz. 09:55
Większość protestanckich pastorów w USA odrzuca teorię ewolucji, są też prawie równo po połowie podzieleni w kwestii wieku naszej planety. Tak wynika z sondażu opublikowanego przez Południową Konwencję Baptystów - pod względem ilości członków drugą po Kościele katolickim wspólnotę wyznaniową w USA.
więcej

Jasna Góra: Zakończyły się doroczne "Pawełki"

PAP / im
Niedziela, 15 stycznia 2012, godz. 21:00
Nabożeństwo z błogosławieniem dzieci zakończyło w niedzielę na Jasnej Górze doroczne "Pawełki", czyli uroczystości nowenny patriarchy zakonu paulinów - św. Pawła Pierwszego Pustelnika.
więcej

Mediolan: Światowe Spotkanie Rodzin

KAI/im
Niedziela, 15 stycznia 2012, godz. 19:10
Mediolan przygotowuje się na tegoroczne Światowe Spotkanie Rodzin. Jego organizatorem jest Papieska Rada ds. Rodziny. Włoscy gospodarze liczą, że w spotkaniu, które rozpocznie się 30 maja a zakończy 3 czerwca, weźmie udział ok. miliona uczestników. Kulminacyjnym punktem mediolańskiego kongresu będzie Eucharystia, którą dla katolickich rodzin z całego świata odprawi Benedykt XVI.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook