Nie przepłacaj, jadąc na beatyfikację JP II

KAI / drr
Poniedziałek, 7 lutego 2011, godz. 20:00
Ceny współorganizowanych przez parafie wyjazdów na beatyfikację Jana Pawła II są często znacznie zawyżane, głównie o cenę noclegu w rzymskich hotelach, ale można tego uniknąć – uważa Grzegorz Koziarski, prezes Polskiej Izby Pielgrzymkowej. I namawia do rozważnego wybierania ofert. Biura turystyczne zrzeszone w Polskiej Izbie Pielgrzymkowej oferują wyjazdy na beatyfikację za mniej niż tysiąc złotych.
więcej

Skradziono pierścień kardynała Wyszyńskiego

KAI / drr
Poniedziałek, 7 lutego 2011, godz. 19:10
Z wystawy w katedrze gnieźnieńskiej skradziono pierścień kard. Stefana Wyszyńskiego. Jak informuje rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, pierścień był darem Konferencji Episkopatu Polski dla Prymasa Tysiąclecia z okazji milenium chrztu Polski i ma przede wszystkim wartość pamiątkową i sentymentalną.
więcej

Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji

KAI / drr
Poniedziałek, 7 lutego 2011, godz. 17:12
W dniu beatyfikacji Jana Pawła II, 1 maja, rozpocznie swoją działalność Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji (WANE). Ośrodek mieszczący się w pokamedulskim klasztorze w Wigrach a powołany przez diecezję ełcką, ma być współtworzonym przez ludzi kultury miejscem debat o Bogu i fundamentalnych wyzwaniach cywilizacyjnych.
więcej

Kolejna przestroga przed relatywizmem

KAI / drr
Poniedziałek, 7 lutego 2011, godz. 16:29
Po raz kolejny Benedykt XVI przestrzegł przed relatywizmem. Papież przemawiał dzisiaj do uczestników posiedzenia plenarnego watykańskiej Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, poświęconego wychowaniu i formacji seminarzystów.
więcej

Rola Internetu w formacji seminarzystów

KAI / ad
Poniedziałek, 7 lutego 2011, godz. 11:50
O roli Internetu w formacji seminarzystów rozmawiają uczestnicy obrad Kongregacji Wychowania Katolickiego. Wśród uczestników rozpoczętego dziś spotkania są kard. Stanisław Dziwisz i abp Józef Życiński.
więcej

Bezpieczeństwo na drogach i odezwa biskupów

KAI / drr
Niedziela, 6 lutego 2011, godz. 19:03
„Pragniemy przypomnieć, że każde świadome przekroczenie przepisów ruchu drogowego, a więc narażanie na niebezpieczeństwo życia własnego lub innych ludzi jest grzechem przeciwko piątemu przykazaniu Bożemu” - napisali biskupi diecezji leżących na terenie województwa śląskiego w odezwie odczytanej w kościołach w niedziele, 6 lutego br.
więcej

Anioł Pański i papieska modlitwa o pokój

PAP / KAI / drr
Niedziela, 6 lutego 2011, godz. 18:38
Podczas południowego spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie Benedykt XVI modlił się o spokój i pokojowe rozwiązanie kryzysu w Egipcie.
więcej

Antychrześcijańska poprawność polityczna

Radio Watykańskie / drr
Niedziela, 6 lutego 2011, godz. 18:20
Nie ustają wyrazy ubolewania po rezygnacji przez unijnych ministrów spraw zagranicznych ze wspólnej deklaracji w obronie chrześcijan.
więcej

Kościół musi wrócić do duchowości Nazaretu

KAI / drr
Niedziela, 6 lutego 2011, godz. 18:10
- Jeśli Kościół nie wróci do duchowości Nazaretu, nigdy się nie uzdrowi - tak mówił podczas spotkania w płockiej parafii Świętego Krzyża Francuz Moris Maurin ze Zgromadzenia Małych Braci Jezusa, przyjaciel Jacques`a i Raissy Maritain, autor książki „Wierzę w Kościół…”, który od 20 lat mieszka w Polsce.
więcej

Kościół w liczbach – nowa strona www ISKK

KAI / drr
Niedziela, 6 lutego 2011, godz. 18:01
Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC uruchomił nową stronę internetową: www.iskk.pl Została ona zaprojektowana, aby w sposób przystępny przeciętnemu odbiorcy przybliżyć statystyczny obraz Kościoła w Polsce. Na kilkunastu podstronach, urozmaiconych zdjęciami, wykresami oraz mapami kilkadziesiąt artykułów odsłania empiryczny obraz polskiej religijności.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook