Bp Wojciech Polak sekretarzem Episkopatu

KAI / wm
Sobota, 15 października 2011, godz. 09:32
Biskupi podczas zebrania plenarnego w Przemyślu wybrali dziś nowego sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Został nim niespełna 47-letni biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej Wojciech Polak, ostatnio pełniący funkcję delegata KEP ds. duszpasterstwa emigracji polskiej oraz od 2006 r. przewodniczącego Europejskiej Służby dla Powołań (European Vocation Sernice). Od dwóch lat bp Polak jest też członkiem Rady Stałej KEP.
więcej

Hongkong: zagrożone szkolnictwo katolickie

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 14 października 2011, godz. 20:46
Sąd apelacyjny Hongkongu odrzucił odwołanie strony kościelnej dotyczące ustanawiania szkolnych organów kontroli, niezależnych od właściciela. Wyrok kończy długoletnią batalię sądową prowadzoną pod przewodnictwem kard. Josepha Zena Ze-kiuna SDB.
więcej

Słowo o spotkaniu "nowych ewangelizatorów"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 14 października 2011, godz. 19:42
"Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji" - to tytuł dwudniowego spotkania zaangażowanych przedstawicieli w nią diecezji, zakonów, parafii i ruchów kościelnych z różnych krajów świata. Rozpocznie się ono jutro w Watykanie. Organizuje je Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. O jego cele zapytaliśmy przewodniczącego tej niedawno powstałej dykasterii, abp. Rino Fisichellę.
więcej

Sprawa małżeństw mieszanych w episkopacie

KAI / wm
Piątek, 14 października 2011, godz. 17:30
Podczas sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Polski w Przemyślu biskupi zaaprobowali 14 października projekt deklaracji Kościołów w sprawie małżeństw mieszanych. Jest to dokument, regulujący sytuację małżonków, należących do różnych Kościołów chrześcijańskich, w tym kwestię wychowania religijnego dzieci.
więcej

KIK przeciwko opacznie pojmowanej tolerancji

KAI / wm
Piątek, 14 października 2011, godz. 17:11
Niepokoić musi fakt, że coraz częściej w imię źle pojętej wolności słowa tolerujemy wypowiedzi i czyny haniebne - stwierdza Zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie w oświadczeniu pt: "Być przyzwoitym!", przekazanym KAI.
więcej

"Jesteśmy za likwidacją Funduszu Kościelnego"

PAP / wm
Piątek, 14 października 2011, godz. 15:53
Strona kościelna proponuje likwidację Funduszu Kościelnego i zastąpienie go możliwością dobrowolnego przekazania 1 proc. z PIT na rzecz wybranego kościoła lub związku wyznaniowego - poinformował w piątek rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch.
więcej

Prawość pożądaną cechą samorządowców

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 14 października 2011, godz. 15:38
Sprawowanie funkcji publicznych to sprawa tak wzniosła i znamienita, że jej charakter jest niemal "święty". Dlatego należy to czynić z godnością i żywym poczuciem odpowiedzialności. Papież mówił o tym do włoskich urzędników zwanych prefektami, których przyjął na audiencji w Watykanie z okazji 150. rocznicy zjednoczenia Włoch.
więcej

Zielona Góra: rusza Diecezjalna Szkoła Liderów

KAI / wm
Piątek, 14 października 2011, godz. 15:06
Diecezjalna Szkoła Liderów Parafialnych ustanowiona przez ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Stefana Regmunta po raz pierwszy rusza 22 października w Instytucie FiloDiecezjalna Szkoła Liderów Parafialnych ustanowiona przez ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Stefana Regmunta po raz pierwszy rusza 22 października w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym Edyty Stein w Zielonej Górze.zoficzno-Teologicznym Edyty Stein w Zielonej Górze.
więcej

Taize w Krakowie: z zaufaniem do Berlina

Klementyna Chrzanowska
Piątek, 14 października 2011, godz. 14:08
W najbliższy weekend, 14-16 października, zawita w Krakowie dość wyjątkowa pielgrzymka - jest to "pielgrzymka zaufania przez ziemię" - kolejny etap inicjatywy, którą rozpoczął założyciel Wspólnoty z Taizé, Brat Roger.
więcej

Trwa zebranie plenarne Episkopatu w Przemyślu

KAI / ad
Piątek, 14 października 2011, godz. 12:54
356. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbywa się w Przemyślu w dniach 14-16 października. Będzie ono połączone z ostatnim w tym roku narodowym dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II, a także z jubileuszem 25-lecia święceń biskupich abp. Józefa Michalika, metropolity przemyskiego i przewodniczącego Episkopatu.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook