"Dobra Nowina jest potrzebna ludziom, którym brakuje nadziei"

KAI / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 10:59
- Im lepiej znamy Chrystusa, tym bardziej pragniemy Go głosić. Im więcej z Nim rozmawiamy, tym bardziej pragniemy o Nim mówić - napisał bp Andrzej Czaja w odezwie przed święceniami kapłańskimi, które odbędą się 3 czerwca w opolskiej katedrze.
więcej

Franciszek apeluje o modlitwę za koptyjskich chrześcijan

KAI / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 09:41
O modlitwę w intencji ofiar wczorajszego zamachu na Koptów w prowincji Al-Minja w Egipcie zaapelował dziś wieczorem Ojciec Święty w swoim wpisie na komunikatorze Twitter.
więcej

Kard. Parolin: bez miłości nie byłoby Kościoła, biskupów, kapłanów, ani sakramentów

KAI / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 21:32
Bez miłości nie byłoby Kościoła, ani biskupów, ani kapłanów, ani sprawowanych sakramentów czy też rozważanego Słowa Bożego - powiedział kard. Pietro Parolin podczas święceń biskupich ks. prał. Andrzeja Józwowicza 27 maja br. w Łowiczu.
więcej

"Modlę się, byśmy zrozumieli jak ważna jest wasza droga"

KAI / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 20:28
Rozwój duchowości małżeńskiej jest sposobem na wychowywanie dzieci i docieranie do młodego pokolenia. Modlę się, byśmy zrozumieli jak ważna jest wasza droga - powiedział metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.
więcej

Franciszek: niestrudzenie przybliżajmy ziemię do nieba

KAI / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 18:36
Do niestrudzonego przybliżania ziemi do nieba poprzez modlitwę wstawienniczą do Boga za wszystkie sprawy, ludzi i świat zachęcał papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas Mszy św., jaką odprawia na placu Kennedy’ego w Genui.
więcej

Papież w szpitalu: najtrudniej zaakceptować cierpienie dzieci

KAI / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 18:06
Tej wizyty nie mogło zabraknąć w programie podróży do Genui - zaznaczył Franciszek przybywając do szpitala pediatrycznego im. Gianniny Gaslini. Najtrudniej jest bowiem zaakceptować cierpienie dzieci - powiedział papież.
więcej

Papież: taka postawa w młodości to samobójstwo

KAI / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 17:32
Franciszek spotkał się z młodzieżą Genui w tamtejszym sanktuarium maryjnym. Głównymi uczestnikami tego wydarzenia byli młodzi, którzy podjęli się bycia misjonarzami wśród swych rówieśników. Ojciec Święty powiedział do młodzieży o postawie, która jest jak samobójstwo.
więcej

Papież Franciszek: boję się takich księży

KAI / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 17:19
Po porannym spotkaniu z robotnikami w zakładach metalurgicznych papież Franciszek udał się do genueńskiej katedry pod wezwaniem św. Wawrzyńca na spotkanie z biskupami, księżmi, osobami życia konsekrowanego oraz seminarzystami.
więcej

Muzułmanie rozpoczęli miesięczny post - Ramadan

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 16:17
Powstrzymywanie się od wschodu do zachodu słońca od jedzenia, picia czy wszelkich rozrywek obowiązuje przez najbliższy miesiąc wyznawców islamu.
więcej

Prymas Polski udzielił święceń kapłańskich czterem diakonom

KAI / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 15:30
Abp Wojciech Polak udzielił dziś w katedrze gnieźnieńskiej święceń kapłańskich czterem diakonom gnieźnieńskiego seminarium duchownego.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook