Świat bez Boga

Zachowanie nastolatków w Londynie i innych miastach Wielkiej Brytanii, którzy ruszają w miasto, aby rabować i podpalać, nie jest z pewnością przypadkowe. Osobiste frustracje, bezrobocie nie tłumaczą rozboju i dewastacji cudzego mienia. W moim odczuciu cywilizacja zachodnia zbiera owoce antyreligijnego, liberalnego klimatu, lansowanego przede wszystkim przez "wielkich kreatorów nowej zachodniej cywilizacji" czy też młodzieżowe media. [Nie chcę tu pisać o winie rodziny i rodziców, bo tę winni rozeznać i zmierzyć oni sami].

 

Lewicujący francuski filozof Emmanuel Todd, który w sposób chłodny - bez emocji, opisuje śmierć Boga w kulturze zachodniej, stwierdza, że kombatanci świata bez Boga nie mają się tak naprawdę z czego cieszyć. Człowiek bowiem pozbawiony najwyższego Autorytetu - Stwórcy nie okazał się bynajmniej lepszy, a zachodnia humanistyczna kultura nie wypracowała własnego odpowiednika religii, który mógłby stać się strażnikiem moralności osobistej i społecznej. "Po śmierci religii rozpoczęła się podskórna rewolucja psychospołeczna, coś znacznie radykalniejszego od wzrostu tendencji indywidualistycznych - to powszechny rozkwit narcyzmu" - stwierdza Todd. Moglibyśmy dodać: "Bandytyzmu i szaleństwa". Teraz, po uśmierceniu Boga i religii w kulturze Zachodu, powstało pytanie: Co może zobowiązać człowieka do moralnego zachowania wobec swego bliźniego? Odpowiedź brzmi: Nic. Dosłownie nic.

 

Po odrzuceniu wartości moralnych i religijnych, pozostaje cynizm. "Nam wolno prawie wszystko, myśleć, mówić, a w dodatku nic nie musimy - pisał cynicznie 23 letni Mirosław Nahacz, przedwcześnie zgasła gwiazda polskiej literatury. "Nie ma żadnych idei; jak ktoś chce, może na siłę zostać harcerzykiem albo ministrantem, może odnajdzie sens i podobne duperele, nam to nie jest do niczego potrzebne. [...] Wiedzieliśmy też, że mimo wszystko jesteśmy tak samo głupi jak wszyscy, jak całe nasze rozpieszczone pokolenie, że samym gadaniem się nie wygra. Ale nie można przecież wygrywać, bo nie ma o co się bić. Zresztą to i lepiej, bo teraz nikomu by się nie chciało. [...] Nie. Nigdy nie chodziło o to, że czegoś nam brakuje, albo że ktoś wyrządził nam krzywdę, że ojciec był alkoholikiem, że kogoś tłukli w domu. Sęk w tym, że często jest iluzorycznie normalnie".

 

Młodego człowieka, który tak postrzega świat, należy się bać. I rzeczywiście, mieszkańcy Londynu i innych wielkich miast Wielkiej Brytanii boją się dzisiaj wychodzić na ulicę. Ale to, co zdarzyło się w Anglii, równie może dobrze zdarzyć się w Paryżu, Berlinie, Rzymie czy w Warszawie. Jak pomóc sfrustrowanej, zrozpaczonej młodzieży? Podpowiedź daje nam Hiob: W rozpaczy mieć pomoc od bliźnich, to wrócić do czci Wszechmocnego (Księga Hioba 6,14). 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.74

Liczba głosów:

50

 

 

Komentarze użytkowników (47)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Wrr 23:49:39 | 2011-08-12
O, cóż za wątki wywołał  do tablicy ten artykuł... 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ADAM 14:56:07 | 2011-08-12
"Człowiek jest jedynie pasożytem, którego Ziemia musi się pozbyć jak najszybcie, jeśli chce powrócić do pierwotnej świetności..."
Opinia grupy ekologicznej VHEMT
por. Ch. Godin. KONIEC LUDZKOSCI. Wydawnictwo WAM.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~świat bożków 14:22:13 | 2011-08-12
Zapraszamy również do obejżenia filmu Alexa Jonesa "Endgame", o spisku globalnej elity, mającej na celu ustanowienie "Nowego Porządku Świata". Plan polega na eliminacji 90% populacji Ziemi i totalnej kontroli pozostałej resztki niewolników.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~świat bez Boga 14:17:49 | 2011-08-12
Alex Jones.
Moi przyjaciele, jestem tutaj by was przestrzec, by was ostrzec przed największym zagrożeniem przed jakim stoi nasz gatunek i nasza cywilizacja. Ludzkość tylko przez ostatnie 100 lat zwiększyła swoją technologiczną i naukową wiedzę tysiące razy wobec czasów wcześniejszych. Mimo tego jesteśmy nadal tym samym gatunkiem jakim byliśmy, zdolnym do najwyższych wzlotów jak też i najniższych upadków. Chciałbym dziś powiedzieć o największym zagrożeniu dla ludzkiej cywilizacji i społeczeństwa. Obecnie ma miejsce nieodwracalne zmienianie genetycznego kodu biosfer na naszej planecie poprzez inżynierię genetyczną. Osobiście uwielbiam naukę i technologię, wiem że jest to neutralna rzecz i człowiek może ich użyć do czynienia dobra lub zła. Kontrolerzy i inżynierowie naszego społeczeństwa przez ponad 100 lat wierzyli, że jeśli odkryją sekret życia- DNA, to zdobędą klucze do nieśmiertelności.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~horror dla dorosłych 14:15:44 | 2011-08-12
Film: Genetyczne ludobójstwo.
prisonplanet.pl
Polska
2011-07-30
Transkrypt:
Wstęp.
"Witamy w nowym świecie hodowli farmaceutyków, poprzez bio-hodowlę, łączącą naukowców pracujących nad nowatorskimi badaniami... Ipl Therapeutical pracuje nad rozwiązaniem problemu; planują klonować świnie, których organy mogą być transplantowane ludziom... Klony krów i genetycznie zmodyfikowane krowy, potrafią wyprodukować mleko zawierające te same właściwości co ludzkie... Te świecące w ciemnościach koty, pozwolą na znalezienie leków na choroby zwierzęce i ludzkie...Tak dobrze słyszałeś, połączono geny pająka i kozła... Ta transgeniczna ryba ma właściwie to co wydaje się być sześcioma mięśniami brzucha, jakie widać u ludzi."

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~PO 14:13:21 | 2011-08-12
to dobra ilustracja dla cynizmu...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~człowiek w wieprzowinie 14:11:22 | 2011-08-12
Ludzkie narządy mogą być hodowane wewnątrz świń.
Richard Gray, London Telegraph
Wielka Brytania
2011-06-22
Nauka i technologia
Naukowcy odkryli, że mogą stworzyć chimery- zwierzęta, których organy mogą należeć do innego gatunku poprzez wprowadzenie komórek macierzystych do zarodka innego gatunku. Naukowcy wprowadzili komórki macierzyste z embrionów szczurów do myszy, które zostały zmodyfikowane genetycznie tak, aby nie mogły tworzyć własnych organów, tworząc myszy, z organami szczurów. Naukowcy twierdzą, że ta technika może pozwolić na hodowanie ludzkich narządów wewnątrz świń wprowadzając komórki macierzyste pacjenta i wykorzystując tak otrzymane organy do przeszczepów.

Używanie komórek macierzystych pacjenta mogłoby pomóc w zmniejszeniu ryzyka odrzucenia przeszczepionego narządu zapewniając jednocześnie bogate źródło narządów do przeszczepu. Obecny niedobór narządów oznacza, że pacjenci muszą długo czekać na listach oczekujących na przeszczepy. Profesor Hiromitsu Nakauchi, dyrektor centrum biologii komórek macierzystych i medycyny regeneracyjnej na Uniwersytecie w Tokio w Japonii, który prowadził badania, powiedział: "Naszym celem jest tworzenie narządów z indukowanych pluripotencjalnych komórek macierzystych". Technika, zwana “uzupełnienie blastocysty”, daje nam nowe możliwości w dostarczaniu organów. Z powodzeniem udało nam się wykorzystać ją na myszach i szczurach. Jesteśmy teraz bardziej pewni w tworzeniu funkcjonalnych organów ludzkich za pomocą tej metody. "

Profesor Nakauchi, który przedstawił badania na dorocznej konferencji Europejskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, użył dorosłych komórek macierzystych, znanych jako indukowane pluripotencjalne komórki macierzyste, które mogą być pobrane z próbki tkanki, takiej jak skóra a następnie wykorzystane do rozwinięcia każdego typu komórek istniejących w organizmie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~koszmarne smacznego ! 14:06:59 | 2011-08-12
"Korzystając z wyizolowanych ludzkich receptorów smaku stworzyliśmy własne receptory smaku oparte na analizie systemów, które zapewniają biochemiczne lub elektroniczne odczyty, gdy składnik smakowy wchodzi w interakcję z receptorem" można przeczytać na stronie Senomyx.

To jednak czego firma nie mówi publicznie to fakt, że używa ona HEK 293 - komórki nerek ludzkich embrionów pobrane z zabitego dziecka do produkcji tych receptorów," powiedziała Debi Vinnedge, przewodnicząca grupy CGL, która zajmuje się od lat monitorowaniem wykorzystania usuniętych płodów w materiałach medycznych i kosmetykach.

Komórki płodowe nie znajdują się w samym produkcie. Jednak "istnieje wiele innych możliwości/technik jakie może wykorzystywać PepsiCo zamiast używania komórek płodowych", zauważyła Vinnedge.

Informacje na temat technik badawczych Senomyx zmotywowały Campbell Soup do zerwania wszelkich stosunków z Senomyx. Jednakże, PepsiCo nadal utrzymuje stosunki biznesowe pomimo wykorzystania ciał dzieci poddanych aborcji.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~koszmarne smacznego ! 14:05:45 | 2011-08-12
Teraz, po uśmierceniu Boga i religii w kulturze Zachodu, powstało pytanie: Co może zobowiązać człowieka do moralnego zachowania wobec swego bliźniego? Odpowiedź brzmi: Nic. Dosłownie nic.
Po odrzuceniu wartości moralnych i religijnych, pozostaje cynizm.

Koszmar jakiś...


Wiele grup sprzeciwiających się aborcji (ang. pro-life) wzywa obecnie do publicznego bojkotu produktów giganta spożywczego, PepsiCo ze względu na jego współpracę z firmą biotechnologiczną Senomyx, która używa komórek zbitych/usuniętych płodów w badaniach i rozwoju sztucznych wzmacniaczy smaku.

LifeSiteNews wcześniej donosiło o partnerstwie firmy Senomyx z głównymi koncernami spożywczymi, zwłaszcza PepsiCo, Kraft Foods i Nestlé. Grupa sprzeciwiająca się aborcji, “Children of God for Life” (CGL), teraz dołączyła do głównych organizacji wzywając społeczeństwo do bojkotu PepsiCo. Pepsi finansuje badania, rozwój i płaci tantiemy Senomyx-owi, który wykorzystuje HEK-293 (komórki nerek ludzkich embrionów) do produkcji wzmacniaczy smaku do napojów Pepsi.

 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 12:36:36 | 2011-08-12
Koszmar jakiś...
Zespół dokumentalny południowo koreańskiej telewizji SBS TV oskarża chińskie firmy farmaceutyczne o sprzedaż ciał martwych dzieci, jako pigułki wzmacniające wytrzymałość.
Zespół odkrył przerażającą i niepokojącą prawdę kryjącą się za pigułkami wytwarzanymi z dzieci.

Chińskie szpitale i kliniki aborcyjne, które związane są z tym biznesem niezwłocznie powiadamiają firmy farmaceutyczne, gdy dziecko umiera, głównie z powodu urodzenia martwego dziecka lub aborcji.
Dalej firmy zakupują zwłoki dziecka i przechowują je w lodówce rodziny, aby uniknąć podejrzeń. Kolejnym krokiem w tym niejawnym procesie jest poddanie zwłok mikrofalowemu suszeniu i mieleniu na proszek. Sproszkowane w ten sposób ciała niemowląt są następnie umieszczane w kapsułce gotowej do sprzedaży jako wzmacniacz wytrzymałość.
Koreański zespół SBS TV zakupił kapsułki otrzymywane ze zmarłych niemowląt i przeprowadził badania DNA w celu określenia zawartości. Wyniki testów wskazały że tabletki zawierały w 99,7 procentach ludzki materiał. Badanie stwierdziło również obecność włosów i resztek paznokci, naukowcy mogli nawet zidentyfikować płeć dziecka.
Ten proces był pokazany wraz z dokumentacją w SBS TV 6 sierpnia 2011 roku w Korei Południowej.
SBS wskazuje, że pomiędzy Chinami a Koreą Południową została utworzona sieć biznesowa mająca zaspokoić popyt na kapsułki z dzieci w Korei Południowej.
Oprócz opisanych powyżej pigułek wzmacniających wytrzymałość wytwarzanych z ciał dzieci poddanych aborcji, mikrofalowo suszone łożyska są kolejnym popularnym biznesem w Chinach, w który personel szpitali jest otwarcie zaangażowany.

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook