Ojczyzna przed inwazją obcych nas obroniła

(fot. Danuta Węgiel)

Obroniła nas Matka nasza przed inwazją obcych, roboty ujęła chętnym do dobrych uczynków i głupim miłosierdziem przejętym wobec jakiś tam wojennych ofiar, kalek i innych niedorobionych lub przez kule i bomby przerobionych  i szwendających się, nie wiedzieć czemu, po świecie kobiet i dzieciaków.

 

Nasze biura są na granicy szaleństwa. Jedna faktura do rozliczenia dotacji musi mieć kilka pieczątek i podpis osobisty osoby z zarządu. W piątek Renia podpisała się ok 2000 razy, a przedtem pieczątkującej ręka zemdlała, a ona sama prawie takoż. Tak wygląda miłosierdzie w praktyce, niestety. Można by rzecz uprościć, ale przecież urzędnicy się boją, a lęk swój topią w wymyślaniu coraz to nowych wymagań, które mają zabezpieczyć przed oszustwami. Nie wiem, jak ma się liczba pieczątek do wzrostu uczciwości, ale widać jakoś się musi mieć. Oszuści i tak to ominą, a uczciwi tracą czas.

 

Do budynku naszego schroniska dla kobiet lat temu 13 dostawiliśmy blaszany kontener połączony z wejściem głównym małym łącznikiem. Miasto Warszawa to zafundowało z okazji 25-lecia pontyfikatu JPII. W kontenerze czasem nocują panie, jak już w domu nie ma miejsc, a latem służy jako palarnia. Kontrole straży pożarnej mamy regularnie, kontener stoi jak stał, a w tym roku Pan Strażak orzekł, że trza go rozebrać. Nie dlatego, że jakoś się zestarzał, tylko ścianki wewnętrzne łącznika są z płyty. Zawsze były z tej płyty, a teraz być nie mogą. Łącznika nie rozbierzemy, tylko wyłożymy płytą gipsową. I tak się bawimy - co roku niespodzianka, nowy przepis, nowa piecząteczka, nowe instrukcje i konstrukcje. Oczywiście na nasz koszt, nie Państwa. Ale "sie nie damy", walić pieczątki będziemy, płyty wymieniać, schody rąbać i chorych zamieniać na zdrowych. Wszak jesteśmy z narodu dzielnego, ustawicznie walczącego, wprawę mamy, honor i Pana Boga też/co do Pana Boga, to mam taką nadzieję, że jest z nami, okaże się na końcu/ i dla Ojczyzny przecież i Jej Obywateli te płyty kładziemy i rachunki podpisujemy.

 

Walka zaś nasza na pieczątkach się kończy, ale nie od nich zaczyna. W domach/nie tylko naszych, zresztą/ tragicznie brakuje miejsc. Na Stawkach zajęte są korytarze i częściowo jadalnia. Materace wciska się gdzie się da. Na Potrzebnej też ludzie śpią na korytarzach, na Łopuszańskiej w jadalni, bo korytarzy praktycznie nie ma.

 

Chłopaki na wsi w połowie remontu domu pewnej rodziny. Pokój już prawie gotowy, kazałam wyrzucić "kozę", bo widok tych urządzeń w drewnianych izbach, przy łóżkach dzieci, przyprawia mnie o nerwicę lękową. Do czasu postawienia pieca CO i kaloryferów, czyli do wiosny, mają się ogrzewać elektrycznym grzejnikiem, przez nas zakupionym, nie własnej roboty. Tutaj władza kochanych strażaków nie sięga, nikogo nie obchodzi jak ludzie żyją i jak się ogrzewają. Takich "kóz" już zlikwidowaliśmy dobrych kilka remontując ludziom mieszkania. Mają one niewątpliwie zalety. Są tanie i można w nich palić byle czym. Można je też skonstruować samemu.

 

Tak więc miłe zwierzątko stało się symbolem grzewczej biedy. Dawniej było żywicielem ubogich, tanie w eksploatacji jak piecyki. Koza zje nawet papier.

 

Do Ojczyzny wracając, ostatnio znowu osiągnięcia ma niezwykłe. Obroniła nas Matka nasza przed inwazją obcych, roboty ujęła chętnym do dobrych uczynków i głupim miłosierdziem przejętym wobec jakiś tam wojennych ofiar, kalek i innych niedorobionych lub przez kule i bomby przerobionych  i szwendających się, nie wiedzieć czemu, po świecie kobiet i dzieciaków. Cóż, trzeba nam wrócić do korzeni. Zwrócić oczy ku Światłu. Każdy, nawet malutki  promień rozjaśnia ciemności. Może dotrze do serc tych, od których zależy los cierpiących.

 

Tekst pierwotnie ukazał się na blogu: siostramalgorzata.chlebzycia.org

 

*  *  *

 

Chcesz wesprzeć działalność siostry Małgorzaty Chmielewskiej i Wspólnoty Chleb Życia? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie: chlebzycia.org

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.18

Liczba głosów:

82

 

 

Komentarze użytkowników (43)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 14:33:26 | 2017-02-12
Siostra Małgorzata wypełnia Bożą wolę tu na ziemi. Jej "specjalizacja" to pomaganie ludziom ubogim i ludziom w potrzebie. Tak jak "matka Teresa" przyjęła Boże powołanie i je realizuje, tak jak najlepiej potrafi.

Pośród powołanych i obdarzonych powołaniem jest wielu, a żaden nie ma  danej "pełni", bo Bóg obdarowywyje wspólnotowo: jednych tym darem, innych innymi darami.
Dopiero we wspólnocie można poszukiwać Prawdy!

Żaden człowiek nie jest nieomylny i nie ma recepty na wszystko.

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan.wygnaniec 10:00:21 | 2017-02-11
Tutaj jest news z Francji na temat udaremnienia zamaachu. Jakoś nie mogę się go doczekać na tym portalu. Może nie zamieszczają go tutaj, żeby czytelnicy nie nabrali przekonania o niebezpieczeństwie. Jak pisze prasa, dotyczył grupy planującej całą serię zam. terroorystycznych i miał być "nieuchronny":
http://fakty.interia.pl/swiat/news-francja-sluzby-udaremnily-nieuchronny-atak,nId,2350907

No i co? Czy s. Chmielewska dobrze nam życzy? 

Oceń 29 17 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TomaszL 22:59:35 | 2017-02-10
Każdy, co robi coś wiecej w życiu, niż zmiana kanałow telewizora za pomoca pilota zna realia biurokratyczne wynikajace ze społecznej aprobaty socjalizmu biurokratycznego w Polsce.
Społeczeństwo wybierając od lat socjalistów z róznych partii samo chce takiej "opieki", jak ten opisany tutaj strażak, więc trzeba to zaakceptować.

A imigranci - cóż tutaj wymagany jest najpierw rozum, pźniej emocje. Odwrócenie proporcji powoduje jedynie późniejsze problemy.

Oceń 15 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 19:07:35 | 2017-02-10
Sisotra Chmielwska jako "katolicka" lewica, córka szatana, forsująca imigrację. Jakaż to musi być satysfakcja! Poniżać  skrycie spoza jakiś pseudonimów nie głupiego sąsiada, niegrzeczne dzieci , tylko Kogoś. Jak Pan Bóg chce kogoś pokarać to mu odbiera rozum.  Ci którzy zrobili dla bliźnich 1/100 tego co Ona niech pierwsi rzucą kamień. Pozostali niech zrobią 1/1000 tego co Ona.

Oceń 33 66 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan.wygnaniec 16:38:13 | 2017-02-10
A tu mamy deonowy new z ostatniej chwili pt Dania: nastolatka oskarżona o planowanie zamachów

https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,27610,dania-nastolatka-oskarzona-o-planowanie-zamachow.html

16o latka, czyli prawie dziecko. Nie piszą jaki zamach planowała, ale może i samobójczy. Zresztą samotne dzieci z karajów islamskich są najbardziej podatne na esktremistyczną propagandę IS. I są gotowe na wszystko. Dla przypomnienia, w Niemczech 14 latek chciał się rozerwać w miejscu publicznym, ale bomba zawiodła. 

Najwyraźniej s. Chmielewska i jej środowisko bardzo źle życzą nam Polakom, skoro w takiej sytuacji forsują imigrację. A może nie?! Czekam na wyjaśnienia! 

Oceń 39 17 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR (Angelo! Przeproś za żubra!) 16:33:54 | 2017-02-10
@Sopor "Ciekawa historia. Samorządowcy z PO nie mają pieniędzy dla ośrodków prowadzonych przez siostrę, ale dla politycznej klaki chętnie przyjmą sierotki z Syrii."

GORZEJ! Szefowa fundacji Estera powiedziała, że rząd PO-PSL odmówił jej fundacji przyjęcia 150 sierot z Syrii !!! I nie mówimy tu o zmyślonych 10 sierotach, ale o konkretne dzieci z imienia i nazwiska.

Oceń 35 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan.wygnaniec 16:28:34 | 2017-02-10
Siostra Chmielewska, jak przystało na osobę z kręgów "katolickiej"-lewicy nie odpuszcza w sprawie wpuszczania muzułmanów i ludzi z obcych kręgów kulturowych. Jakby tak kiedyś zabrała się np. za walkę o życie dzieci nienarodzonych, walkę z demoralizacją, ...!? Ale nie, trzeba forsować lewicową agendę i zwalczać wszystko, co stoi jej na drodze.

A tak ogólnie, ludziom z takich krręgów lewacka agenda i działania Sorosa są bliższe niż dobro Kościoła i kraju, w którym żyją. Zresztą, mam wrażenie, że dla nich im gorzej w naszym kraju się dzieje, tym dla nich lepiej. Nie liczą się dla nich sprawy podstawowe, jak choćby życie dzieci nienarodzonych, dobro rodzin i dzieci - są za demoralizacją, osłabieniem i rozpadem rodziny.

Jak ich do muru przycisnąć np. w sprawie aborcji, to będą kwękać jak to robi o. Kramer, że są przeciw, ale to i tamto i jeszcze coś innego. Od tak, żeby nie wyszło, że katolicyzm to mają na szyldzie. Także jak się dobrze wsłuchać, to widać, że są za. W innych spawach podobnie: homoseksualizm (przecież trzeba być tolerancyjnym, rozumieć itp), gender (przecież trzeba prowadzić dialog, nie można wszystkiego odrzucać), demoralizacja dzieci i młodzieży (nie można przecież wszystkiego zabraniać, trzeba uświadamiać, muszą wiedzieć, taki jest świat itp),  ...

Oceń 44 21 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sopor 16:21:57 | 2017-02-10
Ciekawa historia. Samorządowcy z PO nie mają pieniędzy dla ośrodków prowadzonych przez siostrę, ale dla politycznej klaki chętnie przyjmą sierotki z Syrii.

Oceń 30 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stos 14:18:03 | 2017-02-10
S.Chmielewska spróbowała dygresji politycznej , a w rezultacie napluła w twarz Ojczyźnie.
Rada:
Droga siostro, rób to co robisz, ale raczej się nie odzywaj. 

Oceń 67 54 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Metanoia 09:52:17 | 2017-02-10
Czcigodna siostro. Czy wierzy siostra w piekło? W takie miejsce poza naszą rzeczywistością, w którym jest ogień, kotły i diabły? Ja nie wierzę. Te kotły, ogień i diabeł to jedynie symbole. Piekło to takie miejsce gdzie człowiek jako jednostka jest paliwem dla jakiegoś bezosobowego, bliżej nieokreślonego bytu. Takim miejscem dosłownie na pewno były piece w obozach koncentracyjnych ale ja widzę piekło troszkę bliżej. Ten niekreślony byt, którego paliwem staje się żywy człowiek to przecież korporacja, państwo, kościół instytucjonalny. Diabeł to taki ktoś, kto ten bezosobowy absolut z własnego egoizmu pomaga budować. Piekło jest bliżej niż nam się wydaje. Budują je tacy ludzie jak nasz ukochany wódz Satanista Jarosław do spółki z innymi Satanistami obecnymi w Kościele. Najpierw Państwo, potem człowiek - taka satanistyczna koncepcja bedzie teraz realizowana w tym kraju. Co nie znaczy, że poprzednia była inna :-). Sataniści bezbożni zostali zastąpieni przez satanistów pobożnych.
Smakują siostrze pieniądze z państwowej dotacji? To proszę sie dostosować. Wasz jedyny Pan i absolut jakim jest Diabeł płaci i wymaga. 

Oceń 49 74 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook