Lekcje Piotra Skargi

arrupe
Centrum Arrupe

Poniedziałek, 2 stycznia 2012, godz. 08:57
Celem lekcji jest zapoznanie uczniów ze stanowiskiem Piotra Skargi w sprawie prawa stanowionego w Rzeczpospolitej oraz skonfrontowanie tego, co mówi królewski kaznodzieja z obecnym Katechizmem Kościoła Katolickiego.
więcej

Prześladowania w Nigerii

arrupe
Centrum Arrupe

Niedziela, 1 stycznia 2012, godz. 15:00
Celem zajęć jest pokazanie, że Kościół prześladowany zarówno w pierwszych wiekach jak i w naszych czasach był zawsze skazany na konflikt z każdą skostniałą ideologią i z każdym fanatyzmem religijnym.
więcej

Klucze w tradycji Kościoła

arrupe
Centrum Arrupe

Poniedziałek, 19 grudnia 2011, godz. 08:53
Celem zajęć jest zrozumienie chrześcijańskiej symboliki klucza a jednocześnie uświadomienie sobie, że jedynym kluczem do Nieba bram, do skarbca łask, do pełnego zrozumienia siebie i świata jest Chrystus. Ponadto uczniowie poznają jaką wymowę mają klucze w herbie Stolicy Apostolskiej.
więcej

Liczba bestii w Apokalipsie

arrupe
Centrum Arrupe

Czwartek, 15 grudnia 2011, godz. 17:20
Celem zajęć jest wprowadzenie uczniów w lekturę Apokalipsy św. Jana oraz zapoznanie ich ze znaczeniem liczby 666 oraz cyfry 6 w Starym i Nowym Testamencie w kontekście dwóch apokaliptycznych bestii: jednej oznaczającej słabość ludzkiej natury oraz drugiej będącej personifikacją struktur stworzonych przez słabego, grzesznego człowieka.
więcej

Przy wigilijnym stole

arrupe
Centrum Arrupe

Poniedziałek, 12 grudnia 2011, godz. 12:30
Celem tych dwugodzinnych zajęć jest podkreślenie wagi wieczoru wigilijnego dla życia rodzinnego i zachęcenie uczniów, by w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia podejmowali w rodzinie rozmowę o tym co łączy i rozgrzewa serca.
więcej

Chrześcijanie w niespokojnym Egipcie

Centrum Arrupe
Sobota, 10 grudnia 2011, godz. 15:03
Jezus uciekał do Egiptu przed Herodem. Dzisiaj chrześcijanie zastanawiają się nad ucieczką z Egiptu przed radykalnymi wyznawcami Islamu. Celem proponowanych zajęć jest poznanie historii koptyjskich chrześcijan i ich obecnej sytuacji w niespokojnym Egipcie. Ponadto uczniowie napiszą list do chrześcijan w Egipcie i umieszczą go na facebooku.
więcej

Boże Narodzenie

arrupe
Centrum Arrupe

Piątek, 9 grudnia 2011, godz. 11:09
Celem zajęć jest refleksja nad Świętami Bożego Narodzenia, ich symboliką i znaczeniem, przygotowanie ozdoby świątecznej do sali lekcyjnej oraz ułożenie życzeń świątecznych, które gdyby się spełniły zmieniłyby świat na lepszy.
więcej

W poszukiwaniu Arki Przymierza - metoda panoramy

arrupe
Centrum Arrupe

Piątek, 9 grudnia 2011, godz. 11:04
Celem prezentowanej metody pracy jest zaangażowanie uczniów w uważne słuchanie i poprzez interaktywne zajęcia ułatwienie im przyswojenia chronologii Starego Testamentu z wykorzystaniem motywu biblijnej Arki Przymierza.
więcej

Poznawanie historii Izraela metodą panoramy

arrupe
Wojciech Żmudziński SJ

Piątek, 9 grudnia 2011, godz. 10:41
Celem prezentowanej metody pracy jest zaangażowanie uczniów w uważne słuchanie i poprzez interaktywne zajęcia ułatwienie im przyswojenia chronologii Starego Testamentu oraz umiejscowienia konkretnych postaci i wydarzeń we ich szerszym kontekście historycznym.
więcej

Bilet do nieba

arrupe
Centrum Arrupe

Piątek, 9 grudnia 2011, godz. 10:13
Celem zajęć jest kształtowanie w uczniach umiejętności twórczego myślenia oraz umotywowanie ich do refleksji nad własnym życiem w kontekście eschatologicznym.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook