Kard. Krajewski o tym, kiedy w Twoim życiu zaczną się cuda

(fot. youtube.com)

Jezus jutro wam powie, kiedy wrócicie do swoich domów: "Będziecie czynić cuda. Nie takie, jak Ja czyniłem, ale większe niż Ja". To mówi Jezus! Wierzycie Mu czy nie? To dlaczego nie czynicie cudów? Bo to On czyni cuda! Tylko trzeba Mu pozwolić! 

 

Za chwilę Go spożyję i On będzie pukał od środka: "Otwórz się wreszcie, człowieku!". Puka od środka: "Otwórz się!". Nie od zewnątrz puka, ale od środka: "Pozwól Mi wyjść! Pozwól Mi działać przez ciebie, całkowicie, tak że nie będziesz wiedział, o co chodzi".

 

Zauważcie, że Piotr mówi człowiekowi: "To Jezus cię uzdrawia! Nie ja. To Jezus cię uzdrawia!". Piotr wrócił do sieci, był byle jaki, zwiał, zaparł się, a potem za chwilę mówił: "To nie ja cię uzdrawiam, ale Jezus!". Pozwolił działać Jezusowi! Zobaczcie, zaczynają się dziać cuda. Pozwólcie działać Jezusowi! Pozwólcie, aby to wszystko, co [stało się w was - przyp. red.] przez te dwa lata medytacji Słowa i życia słowem Bożym, zaczęło w końcu działać! Dyplom, który otrzymaliście, jest nie po to, żeby potwierdzić, że poznaliście jakieś tajniki, że macie jakieś zasoby tajnej wiedzy i wiecie, jak teraz macie postępować, nie, ale on jest po to, żeby powiedzieć: "Ty, Panie, działaj!".

 

Gwarantuję ci: w twoim i w moim życiu, w waszych seminariach i w waszych wspólnotach, zaczną się dziać cuda. Będzie interwencja Boga namacalna, kiedy pozwolicie, żeby On działał, a nie wy; kiedy zaczniecie pokazywać swoje rany: "Tak cierpię ze względu na Ewangelię"; kiedy zaczniecie mówić: "Jezu, wreszcie, bądź wola Twoja, a nie moja!".

 

Całą homilię znajdziecie TUTAJ.

 

* * * 

 

Homilia kard. Konrada Krajewskiego w dniu zakończenia Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych 2017-2019, 17 maja 2019 r. wygłoszona w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. W tekście homilii spisanym z nagrania zachowano styl języka mówionego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?