Mikołaj Kapusta o działalności ks. Dominika Chmielewskiego: to jest kpina z Maryi

"Prawdziwe kpiny i drwiny z Matki Bożej urządzają ci, którzy rozkazują demonom w jej imieniu opowiadać o niej. (…) Jeśli ufasz szatanowi i ks. Dominikowi, kiedy ten mówi, że musi mówić prawdę, to już stajesz się narzędziem złego ducha" - mówi teolog, autor kanału "Dobra Nowina" i dodaje: "Słowa Belzebuba, które cytuje ks. Dominik, wpisują się w nurt odrzucony przez Kościół".

 

 

Autor kanału "Dobra Nowina" przypomina, opierając się o naukę Kościoła i wypowiedzi teologów, że "cytowanie tego, co mówią demony na egzorcyzmach jest zabronione przez Kościół". Uważa również, że działalność ks. Chmielewskiego niesie konkretne zagrożenie: "Belzebub w cytowanych przez ks. Dominika tekstach wcale nie potwierdza nauki Kościoła, tylko głosi wbrew niej, a wszyscy są przekonani, że musi prawdę, bo tak powiedział ojciec kłamstwa".

 

Ks. Strzelczyk: egzorcysta, który wdaje się w rozmowy z diabłem, staje na granicy posłuszeństwa Kościołowi>>

 

Zdaniem Mikołaja Kapusty musimy być uważni i dystansować się również wobec objawień i osobistych intuicji osób uznanych przez Kościół za świętych. Przypomina tutaj, że w Kościele wciąż działają grupy, które próbują wpłynąć na papieża i kongregacje, aby uchwalić nowe dogmaty o Maryi. Kościół inspirowany Duchem Świętym dystansuje się od niego. "Tyle razy mówiono w Kościele, że diabeł małpuje Boga i teraz co, Maryja ma się inspirować szatanem? My mamy się nim inspirować?" - pyta teolog.

 

"Belzebub nagle staje się źródłem objawienia". Piórkowski SJ komentuje działania ks. Chmielewskiego>>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.18

Liczba głosów:

306

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

no_name 23:47:43 | 2019-06-16
Powoływanie się na wypowiedzi złego ducha podczas egzorcyzmów nie jest objęte imprimatur Kościoła. I choć to prawda, że szatan jest panem kłamstwa, to przytaczane przez ks. Chmielewskiego wypowiedzi złego ducha z egzorcyzmów nie odbiegają znacząco od oficjalnej nauki Kościoła. Nie ma też powodu, by odrzucać wszystkie prywatne objawienia Maryjne. Z ogółu objawień jest ich najwięcej i w większości Kościół uznaje je za prawdziwe. 

Występność oskarżeń wobec ks. Chmielewskiego zasadza się na sfokusowaniu uwagi na małej cząstce z jego nauczania, wyolbrzymieniu jej i ukazaniu w taki sposób, jakoby cała działalność księdza pochodziła od złego.
To jest dopiero diabelsko sprytne, niecne działanie!

Dziś w Polsce niektórym kapłanom wcale nie przeszkadzają akty profanacji i bluźnierstw, za to w zamian zawsze gotowi są obrzucić błotem np. takiego ks. Chmielewskiego, choć żaden z nich nie dorasta mu do pięt. Niestety taki mamy klimat. ;-)

Oceń 92 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 19:23:06 | 2019-06-16
Zaczynam podejrzewać, że ks.Chmielewski dogadał się z deonem, aby zrobili mu taką reklamę.

Oceń 14 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

dawid.ohia 13:37:06 | 2019-06-16
Przepraszam bardzo, ale dlaczego umieszczanie jedynie wypowiedzi Mikołaja Kapusty (swieckiego teologa, który nie jest żadnym uznanym autorytetem w Kościele) oraz linki do artykułów, które zgadzają się z tezami pana Kapusty? Natomiast nie daliście nawet jednej wypowiedzi ks Dominika Chmieleswskiego z odpowiedzią na te zarzuty? ks Chmielewski obszernie (i moim zdaniem bardzo rzetelnie) dodniósł się do zarzutów wysuwanych przez krytyków jego działalności.

Pytam więc redakcję portalu deon.pl - co z państwa rzetelnością? 

Oceń 96 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?