Były egzorcysta komentuje słowa ks. Piotra Glasa

(fot. RCV TV / youtube.com)

Ks. Strzelczyk celnie zauważył kiedyś, że diabeł stał się dziś nowym locus theologicus. Jak źródłem prawdy może być "ojciec kłamstwa"? - mówi były egzorcysta, ks. Sławomir Sosnowski.

 
Michał Lewandowski: Ks. Piotr Glas w czasie swoich konferencji powołuje się na słowa szatana. Zapytany o to, dlaczego to robi, twierdzi, że diabeł mocą egzorcysty może mówić tylko prawdę. Jak podchodzić do tego, co szatan mówi w czasie wielkiego egzorcyzmu?
 
Ks. Sławomir Sosnowski: Jeżeli egzorcysta ma taką władzę nad szatanem, że może go zmusić do mówienia prawdy, to dlaczego nie "załatwi" egzorcyzmu w dwie minuty? Dla mnie to jest niepojęte. Wśród egzorcystów nie ma jednomyślności, czy w czasie egzorcyzmu pytać, czy nie o przyczyny i okoliczności opętania. Taka wiedza jest przydatna, ale czy ją rzeczywiście "wydobyliśmy" od Złego, nigdy nie możemy być tego pewni. Gdy natomiast egzorcysta zdobywa "wiedzę" na jakieś ogólne tematy, np. jakie posoborowe zmiany w Kościele są zwycięstwem złego ducha, to takie rewelacje należy włożyć między bajki, a temu, kto to głosi, przypomnieć, jakie są źródła Objawienia. Ks. Strzelczyk celnie zauważył kiedyś, że diabeł stał się dziś nowym locus theologicus. Jak źródłem prawdy może być "ojciec kłamstwa"?
 
Teologia mówi, że diabeł jest inteligentniejszy od nas.
 
Tym bardziej nieprawdziwe jest stwierdzenie, że mamy nad nim absolutną władzę. Praktyka egzorcyzmu na to wskazuje. Jak powiedziałem, nie każdy z nich i nie od razu jest skuteczny. Zły duch może udawać, że się poddaje naszej mocy i zaczyna opowiadać to, co my chcemy usłyszeć.
 
Dlaczego to robi?
 
Dla rozbijania jedności Kościoła. Także dla mącenia i wciągania w swoje myślenie. Na egzorcyzmach nieraz widać, że celem zwodzenia jest nie tylko człowiek proszący o modlitwę, ale także ten, który egzorcyzm sprawuje. Naiwnością jest przekonanie, że egzorcysta może zdobyć wiedzę od złego ducha. Powtórzę, nie mogę pojąć, dlaczego ten, który przez Pismo jest nazywany "ojcem kłamstwa" ma być dla nas źródłem prawdy.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.45

Liczba głosów:

198

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

znanylubiany 19:44:47 | 2019-05-24
WAŻNE !!!! ZŁO PRZYCHODZI NASYŁANIE DZIEWCZYN PRZEZ WŁAŚCICIELA, KUZYNÓW, CIOTKI , SĄSIADÓW, SĄSIAD HERETYK, KAPUŚ WTRĄCANIE SIĘ GNOJARZY SĄSIADÓW W ŻYCIE ZAWODOWE, PRYWATNE, ORGIA KAZIRODZTWO, DESPACITA STRIPTIZ ZBIOROWY, MODA +OKULTYZM SAMOBUJSTWO CZASEM NAUCZYCIEL POMAGA MŁODYM DO GRZECHU NIECZYSTEGO PRZEZ TANIEC , ZAWODY CHEARLEDERKI MARŻORETKI NARZUCAJĄ UROK WOLĘ NIE DALIŚMY SIĘ Mateusz z Mamą Jadwigą

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Wihajster 15:57:24 | 2019-05-18
Ja tam osobiście sądze, że nawet bardziej niebezpieczne jest słuchanie papy Bergoglio, zwłaszcza jego samolotowych mądrości...

Oceń 62 20 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook