Pluralizm religijny. Czy Bóg chce islamu i innych religii?

DEON TV

"Różnorodność religii jest wyrazem mądrej woli Bożej" - napisał w dokumencie z Abu Zabi papież Franciszek. Jak to jest z pluralizmem religijnym? Posłuchaj naszej dyskusji.

 

W dyskusji na temat "Deklaracji o ludzkim braterstwie" oraz pluralizmu religijnego wzięli udział: 

 

  • s. Krystyna Klara MSJ - należy do zgromadzenia Małych Sióstr Jezusa. W duchu bł. Karola de Foucauld żyła przez kilka lat wśród muzułmanów w Nigrze, dzieląc z nimi trudy i prostotę życia na pustyni,
  • Jacek Siepsiak SJ - jezuita, dyrektor wydawnictwa WAM,
  • Piotr Sikora - teolog, pracuje naukowo na Akademii Ignatianum w Krakowie.

 

Rozmowę poprowadził Karol Wilczyński, redaktor portalu DEON.pl

 

Debata dostępna jest na naszym kanale YouTube. Możecie jej wysłuchać tutaj:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

181

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 23:55:05 | 2019-03-31
Dobry i mądry rodzic (matka lub ojciec) kocha wszystkie swoje dzieci równo i nie ogranicza ich wolności, mimo że zależy jej/mu na relacji ze swoim dzieckiem, pozwala mu odejść i dokonywać własnych wyborów.   

Oceń 5 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

czuwajacy66 22:08:53 | 2019-03-31
,,Albowiem przyjdzie czas, ze zdrowej nauki nie scierpia, ale wedlug swoich upodoban, nazbieraja sobie nauczycieli, zadni tego co ucho lechce. I odwroca ucho od prawda, a zwroca sie ku basniom"

Oceń 8 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~czuwajacy66 21:50:41 | 2019-03-31
,,Dzieci jest juz ostatnia godzina, i tak jak slyszeliscie, antychryst nadchodzi, bo oto teraz wlasnie pojawilo sie wielu antychrystow;stad poznajemy, ze juz jest ostatnia godzina. Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas;bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami;a to sie stalo po to, aby wyszlo na jaw, ze nie wszyscy sa naszego ducha. ..............Ktoz jest klamca, jesli nie ten, kto zaprzecza, ze Jezus jest Mesjaszem? Ten wlasnie jest antychrystem, ktory nie uznaje Ojca i Syna. Kazdy, kto nie uznaje Syna, nie ma tez Ojca, kto zas uznaje Syna ten ma i Ojca."
"Na wstyd narazili sie medrcy, struchleli i uwiklali sie, gdyz pogardzili Slowem Pana, jaka wiec maja madrosc"
,,Bo to mowi Pan Zastepow, Bog Izraela:Nie dajcie sie wprowadzic w blad, przez waszych prorokow, kzorzy sa wsrod was i przez wszystkich wrozbitow; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie snicie. Oni bowiem prorokuja wam klamstwo w moje imie. Nie poslalem ich-wyrocznia Pana"

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Wow Ras 21:07:16 | 2019-03-31
Bardzo, ale to bardzo interesujący dialog. Zbieżny z moim pojmowaniem wolności, drogi do Boga , dostępności Boga, odniesienia do innych religii, ateizmu. Trudno mi znaleźć w moim lokalnym KK rozmówców i tych, którzy mogliby wyjaśnić mi wiele wątpliwości, dać odpowiedzi na pojawiające się pytania. Ta debata wyjaśnia wiele. Dziękuję i gratuluję odwagi :)

Oceń 3 18 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?