Różaniec wg księdza Dolindo wygląda nieco inaczej. Warto poznać ten sposób modlitwy

(fot. shutterstock.com)

"Kiedy odmawiasz Różaniec, moje dziecko, pozostań przy mnie z całego serca" - mówiła Matka Boża do ks. Dolindo. Dziś święto Matki Bożej Różańcowej. Warto poznać sposób modlitwy tego kapłana, który był bardzo blisko Maryi!

 

Różaniec ofiarowania

 

Na początku powiedz: Boże, przyjdź mi z pomocą! Panie, spiesz się, aby mi pomóc!

 

Następnie:

Chwała Ojcu... Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

 

Pierwsza dziesiątka: Jezu, Ty się tym zajmij! A następnie 10 razy "Zdrowaś Maryjo" na paciorkach różańca. Po skończeniu dziesiątki powiedz "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu"

 

Druga dziesiątka: Jezu, Ty się tym zajmij! A następnie 10 razy "Zdrowaś Maryjo" na paciorkach różańca. Po skończeniu dziesiątki powiedz "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu"

 

Trzecia dziesiątka: Jezu, Ty się tym zajmij! A następnie 10 razy "Zdrowaś Maryjo" na paciorkach różańca. Po skończeniu dziesiątki powiedz "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu"

 

Czwarta dziesiątka: Jezu, Ty się tym zajmij! A następnie 10 razy "Zdrowaś Maryjo" na paciorkach różańca. Po skończeniu dziesiątki powiedz "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu"

 

Piąta dziesiątka: Jezu, Ty się tym zajmij! A następnie 10 razy "Zdrowaś Maryjo" na paciorkach różańca. Po skończeniu dziesiątki powiedz "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu"

 

 

Na końcu różańca zaśpiewaj lub pomódl się modlitwą za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej:

 

Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życia, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!

 

* * *

 

Tutaj przeczytasz więcej na temat modlitwy ks. Dolindo "Jezu, Ty się tym zajmij" >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jt1001jt 08:49:26 | 2018-10-07
Warto poznać ten sposób modlitwy ... . Różaniec ... . (Cytat).
Komentarz: Chociaż miało (zdarzenie) miejsce (prawie) pół wieku temu, w świadomości tkwi fakt, że jeden z "Bożych entuzjastów" obsługujących nawigacyjną, radiową stację brzegowa w Brazylii, w godzinę modlitwy różańcowej, przestrajał tryb modulacji sygnału generatora częstotliwości nośnej tak, aby mozliwe było nadawanie (i odbieranie) sygnału zmodulowanego amplitudowo, a nastepnie umozliwiał transmisję Modlitwy Różańcowej (z lokalnej stacji cywilnej) na cały południowy Atlantyk. Nigdy nie udało się podziekować osobiście (temu "Bozemu entuzjaście") za to działanie. Więc, niech niech będzie nim (podziekowaniem) ten (własnie) komentarz !

Oceń 1 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook