Adam Szustak OP o tym, skąd się bierze nienawiść

"Jesteś zawszonym grzesznikiem i dlatego to cię spotkało. Znacie to z religijności?" - dominikanin mówi o dwóch przyczynach wrogości i agresji w Kościele.


"Znacie to z religijności? Kiedy są dyskusje teologiczne, które bardzo szybko przechodzą od argumentów do ad personam? Jestem księdzem, osobą publiczną więc wiem, co do mnie piszą. Jeżeli moja mama byłaby tym kimś, co piszą, że ona jest, to sobie nie wyobrażacie" - mówi Adam Szustak OP.

 

 

"Panie, wysłuchaj mnie… Widzisz, jak bardzo się staram. Co jeszcze mam zrobić, aby zasłużyć na Twoje błogosławieństwo?" - kto z nas choć raz nie odbył takiej rozmowy z Bogiem? Ilu z nas każdego dnia tak się modli, obiecując Bogu swoje dobre uczynki w zamian za Jego łaski?


A co, jeśli to i tak nie działa?


A co, jeśli Boga wcale nie obchodzi jakie ofiary Mu składasz… bo On i tak chce Ci dawać swoje łaski całkowicie ZA DARMO?!


Hiob nie umiał pogodzić się z obrazem Boga, który działa według ludzkiej logiki nagród i kar, który jest do bólu przewidywalny i bezwzględny. W swoim buncie przewidział przyjście Tego, Który jest jedyną odpowiedzią na pytania o sens życia, cierpienie, Bożą sprawiedliwość i podstawy relacji z Bogiem.


Jeśli wciąż targujesz się z Bogiem, jeśli zmęczył Cię już handel wymienny w Twoim życiu duchowym i chcesz usłyszeć niesamowicie uwalniającą PRAWDĘ o tym, kim jesteś dla Boga i jaka jest droga do zbawienia, którą On sam zapowiada - poszukaj odpowiedzi w tym nagraniu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

radosnateresa 01:54:10 | 2018-09-15
"dominikanin mówi o dwóch przyczynach wrogości i agresji w Kościele."
Ok, a skąd się biorą Panie które po katastrofie Smoleńskiej nie chciały oddać krzyża z Krakowskiego przedmieścia księdzu, przeklinały ludzi trzymając różaniec w ręku? Skąd się bierze kapłan, który co i rusz otrzymuje milionowe dotacje od państwa na swoje inwestycje biznesowe? To wszystko "z lęku?" Ja bym dodała jeszcze z poczucia wyższości, przekonania o swojej "świętej racji", poczucia bezkarności - a skąd to się w nas ludziskach bierze? To jest pytanie! Pewnie nie usłyszę na nie odpowiedzi, ale przyznam jestem bardzo ciekawa. Zjawisko agresji w Kościele i agresji ludzi Kościoła wobec innych mam wrażenie, że od jakiegoś czasu narasta

Oceń 1 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook