Abp Grzegorz Ryś: kiedy chcesz kogoś ocenić, pamiętaj o jednym

Zawsze, kiedy pojawia się pokusa, żeby kogoś osądzić i z pewnością stwierdzić, że dobrze go znamy, zastanówcie się dwa razy. Abp Ryś tłumaczy, dlaczego. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.26

Liczba głosów:

131

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Lach 19:14:49 | 2018-08-19
Biskupie Rysiu, wdróż proszę te słowa w swojej praktyce biskupiej.

Przygarnąłeś niejakiego Lemańskiego. Zajrzyj na jego FB, zobacz w jak plugawy i nienawistny sposób "ocenia" inaczej myślących. Czy skoro wziąłeś za niego odpowiedzialność podpisujesz się pod tymi słowami?

Oceń 58 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 16:59:40 | 2018-08-19
To może zlikwidujemy sądy biskupie czy państwowe? A jak papież głosi herezję to co? Ach prawda "papież nie podlega sądowi" i nie mam wyboru, muszę się zgodzić na nią... Ale co z tym:"I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami." (Mt 12:27; BT)
No a jak ukarać gwałciciela, mordercę, pedofila, złodzieja? Też w imię faszywie pojmowanej miłości Chrystusa - wszak braćmi jesteśmy - co mam powiedzieć mu: nieładnie robisz... ale ja cię nie sądzę?
Wyszło mi, że 2000 lat Tradycji do kosza. Byłoby to zresztą zgodne z tym co ostatnio powiedział konsultant watykański a znalazło już zastosowanie w decyzji Kongregacji Nauki Wiary odnośnie kary śmierci, że "papież Franciszek uwolnił się od przywiązania do Pisma Świętego i Tradycji, i prowadzi Kościół indywidualnie". Oczywiście skoro nikogo nie sądzę to to jest dobre, bardzo dobre... "Idź i czyń podobnie" czyż nie Drogi Arcybiskupie? Nareszcie wolność. Także od Ciebie.

Oceń 78 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook