"Katechizm i biskupi mówią jasno, jak mamy reagować w takich sytuacjach"

Jeden z czytelników pyta, dlaczego jesteście bardziej otwarci na muzułmanów i homoseksualistów niż na narodowców. Co wy na to? - odpowiadają Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka.

 

Jest to odpowiedź jedno z pytań nadesłanych przez czytelników DEON.pl w ramach projektu "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani". Odpowiedzi będę publikowane w wersji wideo na portalu oraz w wersji tekstowej w ostatnim rozdziale książki.

 

 

 

#Łobuzy #GrzesznicyMileWidziani

 

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych? Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach trudnych, choć nie zawsze jest to mile widziane. Ale jedno jest pewne - kochają Kościół. Znaleźli w nim swoje miejsce i są w stanie wiele dla niego zrobić.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.33

Liczba głosów:

45

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 17:07:31 | 2018-06-03
Zarówno homoseksualiście, jak muzułmanie i narodowcy są bardzo zróżnicowani w swoich komunikatach. Rozpatrywanie tych kategorii jako pewnych całości jest niedokładne. Może zabrakło rozróżnienia z jakimi zachowaniami każdej z tych grup nie możemy się zgodzić, a jakie przyjąć do wiadomości. Tolerancja to przyjęcie do wiadomości... zgodzenie sie z istnieniem...Nie oznacza przymusu akceptacji.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sasza172 14:53:58 | 2018-06-02
A co, jeśli druga grupa lub jej część sama nawołuje do nienawiści?. Znamy dobrze te przypadki. Od nich Kościół ma wymagać nie tyle ewangelii, co wartości ogólnoludzkich zapisanych w naturę czlowieka. Fanatyzm każdej grupy i religii jest nieludzki i własnie Kościół ma stanowczo w trosce o świat to przypominać. W moim odczuciu to, co usłyszałem w tym filmiku to sprzeczności.Pozdrawiam. 

Oceń 5 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook