Dzięki kobietom Apostołowie wytrwali w jedności po śmierci Jezusa

Te dwie kobiety łączy nie tylko imię, ale również wspólna misja.

 

1. Posłuchaj tej historii widzianej oczami kobiet bliskich Jezusowi

 

W duchu medytacji ignacjańskiej spróbuj znaleźć w niej coś, czego wcześniej nie zauważałeś. Otwórz się na doświadczenie spotkania z kimś bardzo bliskim.

 

 

2. Opowiedz Jezusowi o swoich poczuciu odrzucenia

 

Dobry Boże, wiele razy przychodzi mi mierzyć się z poczuciem odrzucenia. Ile razy byłam świadkiem, jak nie dawano mi wiary, jak mnie pomijano i uchodziłam za słabszą. Obdarz mnie łaską wiary i pokory, abym nie szukała swojej mocy w innych. Daj mi spojrzenie, które dostrzega moją godność w Tobie. Dziękuję, że obdarzyłeś mnie właśnie taką wrażliwością. Już nigdy nie zwątpię w Twoje przyjście. Amen.

 

[ON ŻYJE!] - O zmartwychwstaniu Jezusa wiemy już prawie wszystko. Na pewno? Posłuchaj tej historii z zupełnie innej perspektywy. Zobacz ją oczami Aspostołów, ukrytych uczniów, przestrzaszonych kobiet i Żydów, do których nagle docierają zdumiewające wieści. Jak narodziła się pogłoska, że Jezusa wykradziono, co działo się z Kościołem przed Zesłaniem Ducha Świętego i jak do tego podchodzili Rzymianie? Paweł Kosiński SJ zaprasza do wysłuchania Opowieści Wielkanocnej i przygotowania się na święto Pięćdziesiątnicy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook