Apostołowie potrafili być zazdrośni o relację z Jezusem

(fot. Alex Block / Unsplash)

Znamy sceny, gdy przepychali się między sobą, by być bliżej Niego. Na jedno z pytań Piotra Jezus musiał w końcu zareagować.

 

1. Posłuchaj tej historii widzianej oczami dwóch najbliższych Jezusowi uczniów.

 

W duchu medytacji ignacjańskiej spróbuj znaleźć w niej coś, czego wcześniej nie zauważałeś. Otwórz się na doświadczenie spotkania z kimś bardzo bliskim.

 

 

2. Opowiedz Jezusowi o swoich uczuciach, pragnieniu bliskości i zazdrości, którą czujesz.

 

Dobry Boże, jestem zazdrosny o relację z Tobą, o bliskość, którą obdarzasz innych ludzi. Moje zranienia sprawiają, że chcę być w centrum wydarzeń i twojej miłości. Obdarz mnie pokorą, abym nie bronił dostępu do Ciebie nikomu. Daj mi wrażliwość bym widział znaki o Twojej obecności i miłości jaką mnie darzysz. Porusz moje serce. Amen.

 

[ON ŻYJE!] - O zmartwychwstaniu Jezusa wiemy już prawie wszystko. Na pewno? Posłuchaj tej historii z zupełnie innej perspektywy. Zobacz ją oczami Aspostołów, ukrytych uczniów, przestrzaszonych kobiet i Żydów, do których nagle docierają zdumiewające wieści. Jak narodziła się pogłoska, że Jezusa wykradziono, co działo się z Kościołem przed Zesłaniem Ducha Świętego i jak do tego podchodzili Rzymianie? Paweł Kosiński SJ zaprasza do wysłuchania Opowieści Wielkanocnej i przygotowania się na święto Pięćdziesiątnicy.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook