Mocna nowenna, która skutecznie działa. Dziś 3. dzień przygotowania do ważnego święta

(fot. Langusta na palmie / shutterstock.com)

"Duch Święty chce ci powiedzieć dzisiaj jedną rzecz" - mówi dominikanin, Adam Szustak OP. 

 

Codziennie módl się z nami i zrób jedną konkretną rzecz, która przygotuje cię na spotkanie z Duchem Świętym. Chcemy Ci zaproponować 9 dni przygotowania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

[MODLITWA]

 

Tyś namaszczeniem naszych dusz,

Zdrój żywy, miłość, ognia żar.

 

[SŁUCHANIE]

 

Poświęć 10 minut na modlitwę. Wyłącz wszystkie źródła dźwięku. Usiądź spokojnie.

 

1. Spokojnie przeczytaj fragment Słowa.

2. Zastanów się, gdzie Twoje serce się rozpala. Które zdanie "trafia" do Ciebie?

 

J 12, 1-7

Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Urządzono tam dla Niego ucztę. Marta posługiwała, a Łazarz był jednym z zasiadających z Nim przy stole. Maria zaś wzięła funt szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku. Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano. Na to Jezus powiedział: «Zostaw ją! Przechowała to, aby [Mnie namaścić] na dzień mojego pogrzebu.

 

[NOWENNA Z OJCEM ADAMEM SZUSTAKIEM OP]

 

 

[ZADANIE NA DZISIAJ]

 

Duch prowadzi nas zawsze do bliskości z Jezusem. I to takiej bliskości, która czasem wydaje się być zbyt śmiała. Poświęć dziś 15 minut na osobistą modlitwę w kościele. Może uda Ci tak zorganizować sobie dzień, aby pójść na Eucharystię? Może jest szansa, żeby pójść na chwilę adoracji w milczeniu? Po prostu bądź blisko ze swoim Panem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bugnini 19:20:56 | 2018-05-13
Wkrótce Zesłanie Ducha Świętego. Będzie zatem na miejscu przypomnieć parę ciekawych wypowiedzi:)
Dziś dwie;)
Jan Damasceński, O herezjach.
(50) (...) Mówili* bowiem, że ich modlitwa posiada taką moc, iż im i ich uczniom Duch Święty objawia się w sposób zmysłowo odczuwalny. (...) Kiedy zaś znowu przyjmują zstąpienie na sposób zmysłowy Ducha Świętego, mają też w duszy jasne uczucie wejścia Ducha. I uważają, że to jest prawdziwa wspólnota chrześcijan. (...) Kiedy jacyś prezbiterzy powiedzieli im: "Wyznajemy, że w wierze posiadamy Ducha Świętego, a nie przez zmysłowe odczuwanie Go", to zapewnili ich, że przez modlitwę z nimi otrzymają zmysłowe odczucie Ducha. Tak bardzo zaś oszukują się swoją chełpliwością, że tych spośród siebie, co niby mieli zmysłowe przyjęcie Ducha, błogosławią jako doskonałych, wolnych od wszelkiego grzechu i najlepszych oraz czczą i szanują jako niepodlegających już niebezpieczeństwu grzechu.
(103). W czasie Walentyniana i Walensa zrodziła się herezja messalian. Modlącymi się nazywają ich ci, co przekładają na język grecki ich nazwę. Mają zaś i inną nazwę pochodzącą od rodzaju działania - entuzjaści (owładnęci), co przyjmują działanie jakiegoś demona, które to działanie uważają za należące do Ducha Świętego.
___
*) Tj. bezbożni messalianie. Zob. Jan Damasceński, Dialektyka albo rozdziały filozoficzne. O herezjach, przekład i oprac. Anna Zhyrkova, Kraków 2011, Wydawnictwo WAM, s. 122-123.

Oceń 4 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook