Czy posążki i znaki innych religii mogą otwierać na działania szatana?

(fot. shutterstock.com)

Czasem pojawiają się na naszych półkach. Zwykle zakurzone, stoją, bo tak stały latami: figurki z Indii, znaki z Chin. Czy mogą być nieświadomym zagrożeniem? 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.6

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WyjdzZNiegoLuduMoj 08:17:06 | 2018-04-16
Wszystkie religie opierają swoje wierzenia o "skonkretyzowanego" w figurze czy obrazie "boga". Dlatego też Biblia w wielu miejscach przestrzega przed obrazowaniem tego co na niebie i na ziemi. Jest to jeden z objawów bałwochwalstwa. Nie bez powodu wcześni chrześcijanie przez Rzymian nazywani byli ateistami, i właśnie z tego powodu prześladowani - nie mieli świątyń, nie mieli zwizualizowanych bogów, nie mieli rytuałów - w oczach wyznawców współczesnych im religii byli ateistami.
Trwa taki stan do czasów współczesnych - wyznawcy różnych religii mają swoich zwizualizowanych bożków - w figurkach, posążkach, obrazach itd. To m.in. różni religię od wiary. To m.in. różni pseudochrześcijan od chrześcijan.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

baqqe 13:23:07 | 2018-04-15
Wierzymy w konkretnrgo Boga, bo urodziliśmy się w konkretnym miejscu i czasie. Ot tyle. Zarówno te posążki, jak i wszystkie inne (z katolickimi włącznie) nie mają znaczenia dla osób z logiką na odpowiednim poziomie. Wiele religii ma swoje posążki, ma swoich bogów jedynych itp. Myślę, że są ludzie, którzy lubią takie dewocjonalia kolekcjonować, w sumie to by była ciekawa pasja, gdybym ja to robił to bez problemu na półce stałby Budda obok Jezusa. To tylko przedmioty i żadne czary mary nad nimi (jak wierzą Krysznowcy) nie dadzą im demonicznego lub boskiego tchnienia. 

Oceń 2 12 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook