Bóg mnie usłyszał. Powiedział "dziewczynko wstań"

Edyta Drozdowska

- Narkotyki, imprezy, toksyczny związek. Czułam się brzydka i bezwartościowa. Upadłam tak nisko, żeby zrozumieć, że potrzebuję Jezusa - mówi Megan, tancerka Balletu Magnificat, który właśnie przyleciał do Polski.

 

"Jesteś Garncarzem, a ja twoją gliną. Jesteś Artystą, ja twoim dziełem. Kształtuj mnie, zmieniaj, maluj, jak chcesz, by ludzie widząc mnie, zobaczyli Ciebie" - słowa tej piosenki są moją modlitwą, kiedy tańczę rolę prostytutki z Biblii, która pada do nóg Jezusa, wylewa na jego stopy drogi olejek i wyciera je swoimi włosami. Ta historia jest moją historią - opowiada Megan.

 

(fot. Tomasz Iwański)

 

Jako nastolatka nienawidziła swojego życia i chorowała na depresję. Poczucie pustki i osamotnienia zagłuszała alkoholem, narkotykami i płytkimi relacjami z przypadkowymi znajomymi. Tkwiła w toksycznym i przemocowym związku.

 

- Moje życie było jak czarna i ponura dziura. Ktoś na imprezie dosypał mi coś do drinka. Nie pamiętam nic, poza tym, że leżałam na podłodze w łazience i zwróciłam się do Boga. Poczułam wtedy Jego miłość. Wiedziałam, że ze mną jest.

 

 

Jestem nowa

 

Megan mówi, że Bóg wysłuchał tej modlitwy. Choć zakończenie toksycznej relacji i radykalna zmiana stylu życia okazały się wyzwaniem, czuła, że nie musi już liczyć tylko na siebie.

 

Wybrała się na przesłuchanie do Balletu Magnificat i dołączyła do ekipy. Spotkała tam ludzi, dzięki którym zaczęła czytać Biblię. Poruszyły ją słowa o tym, że od miłości Boga nic nie może nas odłączyć (por. Rz. 8, 38).

 

- Myślałam, że już zawsze będę ofiarą przemocy, że nigdy nie uwolnię się od złych rzeczy. Słowo jednak mówi, że w Jezusie jestem nowym stworzeniem i wszystko, co dawne minęło (por. 2 Kor, 17). To stało się ze mną, ja nawet wyglądam dzisiaj całkiem inaczej. Bóg zrobił w moim życiu cud. Dzisiaj kocham taniec i używam ciała, żeby mówić innym o Jezusie.

 

(fot. Tomasz Iwański)

 

Kościół nie boi się wyjść z kościoła

 

Zaczyna się niepozornie w jednej z amerykańskich sal baletowych. Tancerka Kathy Thibodeaux postanawia tańcem przekazać słowa Jezusa. Pokazać Kościół, który ma odwagę wyjść poza mury, żeby opowiedzieć ludziom treść Ewangelii. Zaczyna się od 7-osobowej grupy tancerzy, którym podoba się pomysł Kathy.

 

 

Dzisiaj Ballet Magnificat to największa chrześcijańska szkoła baletowa na świecie. Co roku roku wystawia od 100 do 200 spektakli teatralno-muzycznych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie, Azji, Ameryce Południowej i w Afryce. Ich występy zobaczyło już ponad 12 milionów ludzi w ponad 40 państwach. Na "wysublimowane piękno i najwyższy profesjonalizm" (jak napisał o nich amerykański "Dallas Morning News") składa się mozaika stylów tanecznych - od klasycznego przez jive’a aż po inspiracje motywami celtyckimi i żydowskimi.
 
(fot. Tomasz Iwański)
 
W repertuarze baletu znajdują się między innymi spektakl o przypowieści z synem marnotrawnym i dobrym ojcem w rolach głównych - "Powrót marnotrawnego", "Twarzą w twarz" - o tym jak to jest żyć z Jezusem, a jak bez Niego, sztuka na podstawie znanej książki C. S. Lewisa - "Listy starego diabła do młodego", a także realizacja znanej baśni Andersena  - "Królowa śniegu".
 
(fot. Tomasz Iwański)
 
Tańczą Ewangelię
 
- Artyści chcą przywrócić bogactwo tańca we współczesnym Kościele. Tańca, który może pomóc w spotkaniu z Bogiem, który jest i działa - mówi Radosław Siewniak ze Stowarzyszenia "Do Źródła", który zaprosił Ballet Magnificat do Polski. Nie znał wtedy angielskiego i często słyszał: "to nie ma prawa się udać". Okazało się, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych (por. Łk 1, 37).
 
Są widzowie, którzy w czasie występów znajdują odpowiedź na pytanie o wewnętrzną pustkę i brak sensu. Przekaz taneczny i treść spektakli pomagają w poznaniu, jaki jest Bóg.
 
Artyści modlą się w czasie prób, przed wejściem na scenę, w trakcie występu i na zakończenie. Po spektaklu rozmawiają z gośćmi, opowiadają historie osobistych nawróceń i zapraszają do wspólnej modlitwy.
 
(fot. Tomasz Iwański)
 
Gdzie możesz zobaczyć spektakl i poznać tancerzy?
 
Ballet Magnificat przylatuje do Polski od siedmiu lat na zaproszenie Stowarzyszenia "Do Źródła". W naszym kraju wystawili już ponad 50 spektakli, które zobaczyło około 25 tysięcy osób. Podczas polskiego turnée w kwietniu i maju możecie zobaczyć ich spektakle.
 

Tournée Ballet Magnificat - Polska 2018

 

KWIECIEŃ


6.04. - Spotkanie z Ballet Magnificat w Chełmie

7.04. - "Bezpieczna Kryjówka", Ballet Magnificat w Chełmie

8.04. - "Szkarłatny sznur", Ballet Magnificat w Chełmie

14.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Warszawie

15.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Olsztynie

16.04. - Spotkanie z Ballet Magnificat w Olsztynie

18.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Nowej Soli
20.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Chorzowie

22.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Chrzanowie

23.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Oświęcimiu

 

MAJ 

 

11.05 - "Powrót marnotrwanego", Ballet Magnificat w Rydułtowach

12.05. - "Powrót marnotrawnego", Ballet Magnificat w Czerwionka-Leszczyny

13.05. - "Szkarłatny sznur", Ballet Magnificat w Jaworznie

 

(fot. Tomasz Iwański)

 

Jak zdobyć wejściówkę?

 

Napisz na adres mailowy Stowarzyszenia "Do Źródła": [email protected]

 

Przeczytaj też: Jezus ma dla ciebie więcej niż tylko tu i teraz >>

 

(fot. Tomasz Iwański)

 

Korzystałam z reportażu radiowego przygotowanego przez Fundację Głos Ewangelii

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook