"My klerycy, księża, jesteśmy słabymi ludźmi i potrzebujemy waszej modlitwy"

Dziś w Kościele obchodzimy szczególne święto. Zobacz, dlaczego powinniśmy modlić się za wszystkich kapłanów.

 

 

Zapraszamy na cykl Michała Maciejnego SJ "Wielki Tydzień". Codziennie, od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania będziemy publikować na DEON.pl krótką refleksję na temat najważniejszego okresu w roku liturgicznym. Zobacz zapowiedź serii:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.89

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Jadwiga80 23:21:06 | 2018-03-29
My będziemy się modlić a Wy będziecie się poprawnie uczyć, bez Waszego zaangażowania się w naukę nasza modlitwa jej nie zastąpi.

I jeszcze jedno, jako studenci poproście ojca świętego o naukową reformę Waszego programu treści nauczania jak też o nowoczesną metodykę tegoż nauczania. Nie możecie po ukończeniu takich studiów wychodzić do społeczeństwa jako  wstecznicy współczesnej wiedzy przedmiotowej jak też metodologii oraz metodyki kształcenia i wychowania.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Jadwiga80 17:40:24 | 2018-03-29
Kiedyś przyszedł do mnie  świeżo upieczony maturzysta, i zasięgnął mojej opinii, czy ma wstąpić do seminarium duchownego. Doradziłam mu aby najpierw ukończył jakąś uczelnię a potem zdecydował. Ukończył filologię polską , nie pamiętam na jakim uniwersytecie, mógł to być UMCS w Lublinie. Po skończonych studiach nie podjął się studiów w kierunku stanu duchownego.  Jakość wykształcenia dla służby Chrystusowi jest bardzo ważna, choćby dlatego ,że ma się znaczący wpływ na wiernych zwłaszcza na młodzież katolicką.

Księża nie posiadają wyższych studiów akceptowanych przez obiektywny świat nauki. Stąd  w swojej wizji rzeczywistości nie odzwierciedlają ją na sposób możliwie obiektywny. Znane są inklinacje manichejskie tej grupy ludzi, co stanowi obniżenie jakości powagi i autorytetu Kościoła. Dobrze, że na tematy te  mówi się na niniejszych łamach.

Oceń 1 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook