Abp Grzegorz Ryś: nie udawaj niczego przed Bogiem

"Wiecie, to jest to pytanie. Można wielkie gesty wykonywać na zewnątrz, bez jakiejś wewnętrznej prawdy. Joel mówi: roztargajcie serca" - mówi abp Grzegorz Ryś. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.49

Liczba głosów:

67

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 23:11:12 | 2018-02-25
Jezus nauczając posługiwał się przykładami. Wielu  nauczycieli jak się wydaje nie potrafi dostrzec, że przykładów zaczerpniętych z rzeczywistości nas otaczającej, jest dużo więcej i większy też zakres problemów do rozstrzygnięcia. Natomiast wciąż słyszymy te same cytaty.

Od lat tysiąca wałkowane jest jedno i to samo w tej samej  formie, prowadzące do psychicznego zmęczenia osób pobierających tego typu nauczanie, aż ludzie mówią dosyć i nie chcą dalej się kaleczyć psychicznie, unikając takich katechez. 

Biskup książę  Kościoła to taki generał w armii, winien  zajmować się celami strategicznymi  powierzonej mu przestrzeni. A tu biskup  Ryś opowiada młodzieży, jak mają się narzeczeni całować.

Gdybym miał nieszczęście spotkać takiego katechetę, zapewne  na lekcje religii tak prowadzone bym nie uczęszczał. Katecheta winien być osobą przygotowaną do prowadzenia takich zajęć, prowadzić ciekawie a przedstawiane problemy miałyby nauczyć słuchaczy jak  rozwijać swoją osobowość w służbie Chrystusa czyli rodziny, środowiska, nauki, pracy itp. Bp Ryś nie posiada takich cech. Ani cech katechety ani cech przywódczych. Podejrzewam, że się nie uczy.

Każdy kapłan ma prawo do nauki  oraz obowiązek ustawicznego kształcenia się. Od biskupa Rysia słyszymy inną odpowiedź.

Oceń 38 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook