Jak znaleźć siły do sesji? Poznajcie 5 sposobów

(fot. shutterstock.com)

Nieubłaganie nadchodzi czas sesji egzaminacyjnej. Powoli kończą się przedmioty, pojawiają się kolokwia zaliczeniowe, a wraz z nimi terminy egzaminów. Wydaje się, że jest jeszcze chwila, ale czas tak szybko leci.

 

Nie macie sił do kolejnej sesji i nie wiecie, jak mądrze zorganizować swój czas. Mamy dla Was 5 sposobów.

 

1. Sen.

 

Pewnie pomyślicie, że to jakiś żart, ale nie. Sen jest bardzo ważny do odpowiedniego funkcjonowania przez resztę dnia. Jeżeli odpoczniecie w ciągu w nocy, będziecie mieli później więcej siły do działania. Liczba godzin snu jest zależna od Waszych własnych predyspozycji.

 

Niektórzy wolą pracować wieczorem i wstawać późno. Inni z kolei wstają rano, ale chodzą wcześniej spać. Jeszcze inni śpią niewiele w nocy, ale za to pomagają im drzemki w ciągu dnia.

 

2. Odpowiednia organizacja.

 

Kiedy pojawią się już wszystkie daty egzaminów, spróbujcie rozpisać je sobie na osobnej kartce albo w kalendarzu - tak, żeby móc odpowiednio rozplanować swoją pracę i ze wszystkim zdążyć. Niektóre rzeczy są ważniejsze, inne mniej ważne. Jednym potrzeba poświęcić więcej czasu, innym mniej, zastanówcie się spokojnie.

 

3. Modlitwa.

 

Kolejnym z pomysłów jest modlitwa. Jedną z popularnych modlitw jest modlitwa studenta za przyczyną św. Józefa z Kupertynu. Możecie także wziąć udział w Mszy świętej o dobrą sesje, podczas której studenci modlą się o natchnienie Ducha Świętego i pomyślne przeżycie tego czasu.

 

Eucharystia odbędzie się w kolegiacie św. Anny w Krakowie w najbliższy czwartek (11.01) o godzinie 19:30, a po niej nastąpi indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

[kliknij w baner i dołącz do wydarzenia]

 

 

Podobna msza odbędzie się 15 stycznia, w poniedziałek, o 19:30 w Kaplicy Akademickiej przy Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

 

 

Jeżeli również w Waszych miastach odbywają się takie msze, dajcie nam znać w komentarzach.

 

4. Wspólna nauka.

 

Jeżeli nie potraficie znaleźć motywacji do nauki, może wspólna nauka będzie właściwym rozwiązaniem? Spotkanie w gronie znajomych, rozmawianie na tematy związane z egzaminem, uporządkowanie informacji moga być dobrym treningiem do późniejszej samodzielnej nauki. W grupie często każdy przypomni sobie coś innego i w ten sposób można zapamiętać wiele rzeczy oraz wzajemnie motywować się do nauki.

 

5. Aktywność fizyczna.

 

Tak samo jak sen, ważny jest spacer lub sport, który pozwoli na chwilę odetchnąć myślom, zająć się czymś innym i zapewnić "świeżość umysłu". Jeżeli uczycie się w ciągu dnia, spacer w pełnym słońcu w południe może być dobrym odpoczynkiem. Jeżeli wolicie ten czas spędzić bardziej aktywnie, wybierzcie się na basen lub na siłownię. 

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook