Ksiądz szczerze o swoim pragnieniu bycia tatą

2ryby

"Ja się rozpłakałem wtedy. Tak bardzo zrobiło mi się żal, że nie mam dzieci. Fizycznie mnie zabolało, że żadne dziecko nie powie, że nie boi się, bo ja jestem" - mówi znany ksiądz Malina.

 

 

***

 

Pięć zasad "kuchni miłości", które każdy myślący o małżeństwie powinien znać jeszcze przed ich skosztowaniem. Wnikliwe przemyślenia poparte wieloma praktycznymi przykładami sprawią, że będziesz do nich wracać. Za każdym razem znajdziesz nowy smak i nową inspirację do wzmocnienia siebie i Twojego małżeństwa.

***

 

Fragmenty pochodzą z audiobooka "Małżeństwo od kuchni" ks. Mirosława Malińskiego, który możecie kupić w naszym sklepie.

 

Ks. Mirosław Maliński (Malina) - w duszpasterstwie akademickim takiego człowieka nie można znaleźć. Co najwyżej Malinę, bo tak nazywają go studenci. Duszpasterz - inicjator "ryb w sieci". Ekspresyjny kontemplatyk, który nieustannie zagrzewa akademików do działania w "Maciejówce".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.55

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (32)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Gallen1 16:14:22 | 2018-02-11
Macierzyństwo i ojcostwo to wielka siła -
to podstawowa egzystencjalna  siła  zjednoczonych obu światów
.

Agamemnon

w:

poezja filozoficzna Agamemnon blog

Nie mieszajmy do tego celibatariuszy. Oni mają swoją drogę a my swoją.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Piotr i Marżolena Uniejewscy 06:24:43 | 2018-02-11
Jej! Jak nam miło :)))
Nie zasługujemy na takie słowa, ale miło nam ogromnie!!

Dziś Malina jest najwspanialszym ojcem setek młodych ludzi, którzy szukają bliskości z Bogiem, szukają miejsca, gdzie mogą GO poznawać i rozkochiwać się w NIM.
Takie właśnie miejsce tworzy ten Ksiądz - nieTata. I nigdy nie byłby w stanie dać z siebie choćby cząstki tego, co ofiarowuje tym młodym ludziom - również naszym synom, gdyby miał swoje „małe poletko” :)
Żeby robić coś Pięknie, trzeba wiedzieć KIM się JEST.
Ksiądz tata - drodzy Komentatorzy, to ani ksiądz, ani tata. Któreś powołanie musi zawalać. Najpewniej oba.
Myślę, że wszyscy, którzy bycie Mamą i Tatą traktują jako dar, powołanie, misję, pełne bycie przy wzrastaniu drugiego Człowieka, służbę…, (podobnie z byciem Kapłanem) a nie jako pracę zawodową - nigdy nie zastanawiają się, dlaczego ksiądz nie ma żony i gromadki dzieci.
A kilkakrotnie w ciągu życia odczuwany żal ks. Maliny? Świadczy tylko o Jego normalności i byciu pięknym Człowiekiem.
Bogu niech będą dzięki za wszystkich kapłanów, a szczególnie za Malino-podobnych :)))

Jeszcze raz dziękujemy za wspomnienia! :*
Piotr i Marżolena Uniejewscy

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

aparchiwisci2013 09:48:48 | 2018-02-10
Chyba każdego człowie nachodzą takie myśli co by było gdyby,ale to nie znaczy,że ludzie żałują tego kim są.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wika90 08:44:06 | 2018-02-10
A co mają powiedzieć osoby samotne świeckie,które bardzo chciałyby być rodzicami i mają taką możliwość, nie przysięgaly życia w celibacie a niestety tego męża/żony brak?

Oceń 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

pelozar 08:42:24 | 2018-02-10
Ale przeciez to co powiedział Malina jest piękne i zupełnie normalne! Księża, którzy nie mają instynktu ojcowskiego i nigdy nie oczuwają  braku swojego potomstwa to chyba jakies zombi! Myślę, że to bardzo prawdziwe, umieć czasami nad tym zapłakać i wcale nie musi sie to od razu wiązać z kryzysem czy upadłym kapłaństwem. Jesteśmy wszyscy stworzeni do takich relacji - siostry zakonne i księża także. Celibat jest ważną sprawą w tym wszystkim. Swoją drogą, piękną pochwałę rodzicielstwa wygłosił Malina.

Oceń 1 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Gallen1 00:38:05 | 2018-02-11
Jaka jest przyczyna obowiązku celibatu wszystkich duchownych? Czy są to sprawy ekonomiczne? (wiadomo, utrzymanie rodziny kosztuje a i należałoby dać też przykład  należytego wychowania dzieci oraz nienagannego pożycia małżeńskiego), czy kryje się tu dodatkowa jakaś bojaźń konfrontacji głoszonej teorii z rzeczywistością? Czy powodem
celibatu nie jest uprzedzenie  kleru do ludzkiego seksualizmu? Gdyby jakiś  duchowny zabrał rzeczowy głos w tej sprawie byłbym wdzięczny. Osobiście raczej byłbym za celibatem  księży ( może działać tu siła przyzwyczajenia, że ksiądz to zaraz musi nie posiadać żony, bo żona to be, przeszkadza w misji, (jakiej misji), ano grzebania zmarłych i  przewodniczenia w eucharystii, a także w prowadzeniu katechezy itp.). Brak celibatu doprowadziłoby zapewne do kompromitacji duchowieństwa w zderzeniu z rzeczywistością. Prawdziwe postawy życia kleru zostałyby  bezbrzeżnie obnażone. Rzeczywistość jest bezwzględna.

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 23:57:40 | 2018-02-09
Co stoi na przeszkodzie, żeby Ksiądz adoptował dziecko?
Pani Katarzyna myśli podobnie. Podobno ks Grzegorz Kramer też chciał kedyś adoptowac dziecko. Siostra Chmielewska adoptowała syna, a przecież jest równouprawnienie, księża i zakonnicy, którzy czują powołanie do ojcostwa też chyba mogliby adoptować.
Czy są jakieś przeciwskazania?

Oceń 3 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

k jar 22:33:59 | 2018-02-09
A kto księżom broni adoptowac dzieci?Przecież sporo zakonników ma pod opieką sieroty i innych wychowanków,więc czemu ks.Malina tak się żali. Ma pragnienie- niech wychowuje.Siostra Chmielewska może być matką, to ks. Malina nie może być ojcem?. Co powstzymuje- co ludzie powiedzą,może uznają,że własne,może ogłoszą,że pedofil.Dawniej księża zawsze mieli masę wychowanków, czy to ze swoich rodzin siostrzeńców czy bratanków, czy sierot i to uważano za coś oczywistego. Z tego też m.in. względu mówiło się do duchownych "ojcze". A teraz jakieś żale gimbazy zamist pójść za ciosem i dać przykład ofiarności,samozaparcia i męskiej dojrzałości.No chyba,że to tylko na potrzeby kazania dla młodych

Oceń 5 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ptgalik777 19:26:33 | 2018-02-09
Z okazji Roku Kapłańskiego w Kościele przypomniał postać ks. Jana Marii Vianneya, świętego proboszcza z Ars. Nudzą mnie wynurzenia upadłych księży przeżywających kryzysy. Weźcie przykład ze świętych kapłanów. Modlę się za Was kapłani i będę modlił. Potrzebujemy świętych kapłanów i o takich trzeba się modlić!

Oceń 29 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 16:12:24 | 2018-02-09
      Jeśli celibat jest dkla kapłana zakazem, ograniczeniem, to trudno w nim wytrwać. Jeśli jest wyborem innej miłości to łatwiej. Ale jak pisze Erich Fromm miłość jest sztuką i jak każda może i powinna być doskonalona.
     A swoją drogą uśmiechnijmy się czasem do kapłana, zakonnicy, a  "Szczęść Boże" też się przyda. Niech poczuje, że jest z naszej rodziny.

Oceń 13 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook