Bp Ryś: Jezu, ratuj nas przed taką ślepotą, przed taką niewrażliwością

(fot. youtube.com)

Tak często tym się właśnie tłumaczymy. Zwalniamy się z pomagania innym bo mamy własne potrzeby, bo mamy swoje własne cierpienie. Ratuj nas Jezu przed taką ślepotą, przed takim stępieniem - mówi biskup Grzegorz. 

 

Stacja VIII - Jezus pociesza płaczące niewiasty

 

"Miłość nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz wpółweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma"

 

Początek tego wersetu objaśnia nam tę stację: miłość nie cieszy się z niesprawiedliwości. Właśnie dlatego płaczą. Płaczą bo widzą niesprawiedliwość. Nie mogą się cieszyć. Ostatecznie jednak jest tak, że to Jezu Ty pocieszasz je. To dla nas wielka lekcja. Pocieszać innych także w sytuacji własnego cierpienia. Pocieszać innych kiedy sami moglibyśmy mieć prawo do pociechy.

 

Czy jesteś na tyle silny, by powiedzieć "nie"? [Droga krzyżowa z ks. Janem Kaczkowskim]

 

Nie pozwolić, żeby moje własne cierpienie zamknęło mnie na innych, żeby mi zamknęło oczy na płacz innych. Nie pozwolić, żeby moje własne cierpienie zabiło moją wrażliwość na innych.

 

Jeszcze raz staje przed nami brat Albert, człowiek bez nogi, kaleka. Jak mówi dziś: niepełnosprawny. Miałby prawo do opieki socjalnej.

 

Stał się ojcem wszystkich potrzebujących i bratem wszystkich potrzebujących. Choć miałby prawo wymagać pomocy dla siebie. Człowiek wspomagający innych ze swojej biedy, nie ze swojego bogactwa. Ze swojej biedy, ze swojego głodu dzielił się chlebem. Ze swojego braku pieniędzy dzielił się groszem z innymi.

 

Pomagał ze swojego ubóstwa wybranego przez siebie, świadomie. To jest właśnie ta lekcja tej stacji. Nie zapomnieć o innych w sytuacji własnych potrzeb.

 

Tak często tym się właśnie tłumaczymy. Zwalniamy się z pomagania innym bo mamy własne potrzeby, bo mamy swoje własne cierpienie.

 

Ratuj nas Jezu, Ty ze swojej ósmej stacji drogi krzyżowej. Ratuj nas przed taką ślepotą, przed takim stępieniem. Ratuj nas przed niewrażliwością. Żadne z naszych cierpień niech nas nie zamknie w sobie. 

 


Zapraszamy na rozważania Drogi Krzyżowej z bp. Rysiem. Każdego tygodnia opublikujemy jedno rozważanie do konkretnej stacji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook