Po 50 latach odkryto nieznany dokument papieża

(fot. Giuseppe Felici (1839-1923) / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Na strychu w Yorkshire w Wielkiej Brytanii odnaleziono nietypowe znalezisko. To papieskie błogosławieństwo z 1908 roku, które Św. Pius X przekazał Stowarzyszeniu Młodych Katolickich Mężczyzn w Wakefield z okazji pięćdziesiątej rocznicy powstania duszpasterstwa.

 

Treść dokumentu skierowanego przez papieża Piusa X do Stowarzyszenia z Wakefield brzmi następująco:

 

"Zgodnie z waszą prośbą, z radością i umiłowaniem ślemy apostolskie błogosławieństwo dla naszego umiłowanego syna, ojca Courtneya, jak również wszystkich młodych mężczyzn będących członkami jego duszpasterstwa".

 

Błogosławieństwo odkrył Norman Hazell, który zamieszkuje budynek, w którym znaleziono notatkę. Sam przez 50 lat był odpowiedzialnym za duszpasterstwo. Przekazał ją na ręce proboszcza parafii Św. Augustyna w Wakefield.

 

"Dokument leżał nietknięty na strychu. Ojciec Courtney, ówczesny duszpasterz, był ogromnie odważnym człowiekiem skoro wpadł na pomysł poproszenia Ojca Świętego o takie błogosławieństwo. Jak wielkie musiało być jego zaskoczenie, gdy otrzymał do własnych rąk odpowiedź od samego papieża!" - mówi Hazell.

 

Papieskie błogosławieństwo z 1908 roku ma wyjątkowe znaczenie. Dziś nietrudno o otrzymanie podobnego dokumentu sygnowanego przez odpowiedniego kardynała, lecz ponad sto lat temu nie było takiego zwyczaju.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.75

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook