Przewodnicząca największej wspólnoty charyzmatycznej przybędzie do Polski

(fot. facebook.com)

Doświadczyła nawrócenia, została prezydentem i dziś bierze udział w częstych rozmowach z samym… Papieżem. Kim jest kobieta będąca przewodniczącą Międzynarodowej Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej?

 

Michelle Moran, z wykształcenia nauczycielka, posiadająca duże doświadczenie w pracy na rzecz Kościoła w kraju i na arenie międzynarodowej, doświadczona w obszarach ewangelizacji, komunikacji i organizacji, dziś pełni funkcję prezydenta Międzynarodowej Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (ICCRS). Jednak nie byłaby teraz w tym miejscu, gdyby nie jedno, kluczowe wydarzenie z jej życia: - Zaangażowałam się w odnowę charyzmatyczną po nawróceniu. Byłam wtedy nastolatką, gdy przeżyłam chrzest w Duchu Świętym. Nigdy nie myślałam, że będę kiedyś członkiem ruchu charyzmatycznego. Całe życie chrześcijańskie zawsze było dla mnie święte, odnowa charyzmatyczna nie jest jakąś wspólnotą, do której należę, tylko to jest moje życie - wyznała podczas wywiadu z Pauliną Laskowską.

 

(fot. facebook.com)

 

Kobiecy głos w Watykanie

 

Odnowę w Duchu Świętym w Kościele Katolickim, zwaną także Katolicką Odnową Charyzmatyczną, tworzą pojedyncze osoby, grupy modlitewne, wspólnoty, zespoły koordynatorów na szczeblu lokalnym, diecezjalnym i krajowym oraz dzieła apostolskie.  Międzynarodowa Służba Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, organizacja, na której czele stoi Michelle Moran, z jednej strony zapewnia łączność i współpracę pomiędzy strukturami Odnowy w poszczególnych krajach, z drugiej odpowiada za współpracę Odnowy ze Stolicą Apostolską.

 

Jak obdarzona nieprzeciętną inteligencją osoba świecka, a w dodatku kobieta o bardzo drobnej posturze, radzi sobie w strukturach i komunikacji Watykanu? - Jestem sobą! - odpowiada Michelle Moran - Zrozumiałam, że tylko to doprowadzi mnie do właściwego miejsca, które na dany czas przeznacza Bóg - mówiła w wywiadzie dla Edyty Tombarkiewicz, podczas X Ostrołęckiego Spotkania Charyzmatycznego.

 

(fot. facebook.com)

 

Jest sobą, słucha innych, ale kiedy oddają jej głos, mówi bardzo otwarcie. Te cechy sprawiają, że wielu doświadczonych duchownych słucha tego, co ma do powiedzenia. Wśród nich jest sam Ojciec Święty.  - Jeden z przywilejów, który posiadam jako prezydent ICCRS, to częste spotkania z Papieżem. Ostatnie spotkanie, które trwało więcej niż godzinę, Papież Franciszek rozpoczął, mówiąc, że żyjemy w nadzwyczajnych czasach Ducha Świętego, widzimy, że Duch Święty czyni dzisiaj takie rzeczy, których nigdy nie byliśmy sobie w stanie wyobrazić. Powiedział, że Duch Święty zaczyna działać coraz szybciej. - wspominała Moran podczas spotkania "Credo" w ramach Międzynarodowego Centrum Ewangelizacyjnego 24 lipca 2016 roku - I ja myślę, że to jest prawda, ale musimy mieć oczy, które będą widzieć, czego dokonuje Duch Święty.

 

Im dalej, tym łatwiej

 

Dążenie do nawrócenia, przyjęcie osoby Ducha Świętego, Jego obecności i mocy, przyjęcie i posługiwanie darami duchowymi (charyzmatami) w Kościele, ewangelizacja w mocy Ducha Świętego, pielęgnowanie stałego wzrostu w świętości przez integrację charyzmatów - te właśnie cele są podstawą działalności Odnowy na świece. Michelle Moran jako jej prezydent, posługuje jako mówca i nauczyciel podczas licznych konferencji w krajach na całym świecie.

 

- By żyć i służyć pełnią charyzmatów, potrzeba zająć "swoje" miejsce w Kościele. Oznacza to nie więcej, jak pozwolić sobie wejść w łaskę Bożą, aby stać się dokładnie tym człowiekiem, jakim chce mnie mieć Bóg. - mówiła Moran podczas X Ostrołęckiego Spotkania Charyzmatycznego - Jest pewna granica wejścia w głębię. Wchodząc do wody Ducha Świętego, nie chcemy wejść za głęboko, z obawy że stracimy kontakt z dnem. Jak widać, nawet w Odnowie Charyzmatycznej można utknąć w Duchu Świętym i zostać w wodzie po kolana. Bo jeśli wejdziemy głębiej, to będzie za trudno. I tak nie jesteśmy ani dziećmi, ani dorosłymi. A Bóg wzywa zawsze do pójścia naprzód. Miej odwagę wołać: "Panie, pomóż mi, bym poszedł dalej". Im dalej, tym w jakimś sensie łatwiej.

 

(fot. facebook.com)

 

Odnaleźć misję

 

O swoich oczekiwaniach odnośnie Odnowy Papież Franciszek mówił podczas spotkania z członkami Odnowy w Duchu Świętym na stadionie olimpijskim w Rzymie w 2014 roku - Oczekuję od Was, że podzielicie się z wszystkimi w Kościele łaską chrztu w Duchu Świętym. Oczekuję od Was ewangelizacji poprzez Słowo Boże, która obwieszcza, że Jezus jest żywy i kocha wszystkich ludzi, oczekuję, że dacie świadectwo ekumenizmu duchowego, tym wszystkim braciom i siostrom innych kościołów i wspólnot chrześcijańskich, wierzących w Jezusa jako Pana i Zbawcę, oczekuję, że pozostaniecie zjednoczeni w miłości, jakiej Pan Jezus chce dla wszystkich ludzi, i zjednoczeni w modlitwie do Ducha Świętego, by osiągnąć tę jedność konieczną do ewangelizacji w imię Jezusa.

 

Podczas wspominanego spotkania "Credo" przekonywała, że celem każdego człowieka jest wypełnienie powierzonej mu misji - Żyjemy w czasach, kiedy Duch Święty działa coraz szybciej, żyjemy w czasach, w których Duch Święty jest cały czas wylewany. Teraz, kiedy chodzę po ziemi ja i każdy z was, mamy misję. I musimy być wierni tej misji, a ta misja może być doprowadzona do końca i spełniona tylko w mocy Ducha Świętego - mówiła.

 

(fot. facebook.com)

 

Michelle Moran będzie gościem kolejnych rekolekcji "Ogień dla nas i całego świata" 13 maja w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Spotkanie jest jednocześnie zakończeniem cyklu rekolekcji poświęconych darom Ducha Świętego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook