Poznaj 21 najbardziej niesamowitych objawień, które uznał Kościół

Szymon Żyśko
(fot. shutterstock / youtube.com)

Trudno w to uwierzyć, ale tylko w ostatnich wiekach były setki zgłoszeń o rzekomych objawieniach. Kościół z wielką pokorą i ostrożnością podchodzi do takich spraw. Poznaj listę objawień, co do których Kościół nie miał wątpliwości i je uznał.

 

Badanie zajmuje zwykle kilkadziesiąt lat. Powoływane są komisje, w których nie brakuje sceptyków i naukowców. Wszystko po to, by chronić wiernych. Kościół ocenia głównie, czy rzekome objawienia miały charakter nadprzyrodzony i są zgodne z teologią.

 

Guadalupe - Maryja objawiła się 9 grudnia 1531 r. Juanowi Diego w Meksyku. Objawienia zatwierdzono niemal natychmiast, a nawracać zaczęły się całe plemiona indiańskie. Obraz, który jest odbiciem Maryi na płaszczu Juana Diego, po wielu badaniach został uznany za cudowny.

 

Guadalupe (fot. shutterstock.com)

 

La Salette - tzw. Płacząca Matka Boża ukazała się 19 września 1846 r. we francuskich Alpach pastuszkom: Melanii i Maksyminowi. W piątą rocznicę objawień biskup Grenoble ogłosił ich nadprzyrodzony charakter i założył Zgromadzenie Księży Saletynów.

 

Lourdes - w roku 1858 Maryja objawiła się ubogiej wieśniaczce, Bernadetcie Soubirous. Matka Boża przekazała jej prawdę o swoim Niepokalanym Poczęciu. Biskup diecezji Tarbes uznał prawdziwość objawień w 1862 r. Do dzisiaj opisano 6784 przypadki cudownych uzdrowień.

 

Fatima - między 13 maja a 13 października 1917 r. Maryja objawiała się trójce dzieci pasących owce. Przekazała im trzy tajemnice, która spisała Łucja dos Santos, wizjonerka zmarła w 2005 r. Franciszek i Hiacynta zmarli jeszcze jako dzieci, o czym powiedziała im sama Maryja. Papież zatwierdził prawdziwość objawień w 1930 r.

 

Prostyń - w 1510 r. na podlaskiej wsi ukazała się św. Anna. Świadkiem objawień była Małgorzata Błażejowa. Święta poleciła, aby na wzgórzu w Prostyni powstał kościół poświęcony Trójcy Przenajświętszej. Objawienia uznano w 1547 r., gdy przybyła tam królowa Bona Sforza.

 

Witraż z kościoła w Prostyni (fot. Wikimedia Commons)

 

Banneux - w tej małej belgijskiej wiosce Maryja ukazała się młodej dziewczynie. Przekazała jej dogmat o Bożym rodzicielstwie Maryi. Objawienia miały miejsce w 1933 r. i zostały oficjalnie uznane 1949 r.

 

Beauraing - Maryja objawia się trójce dzieci w belgijskim miasteczku. Było to 90 km od Banneux, gdzie niejako zapoczątkowała to orędzie. Biskup diecezji uznał prawdziwość objawień w 1949 r.

 

Zeitoun - jedne z nielicznych objawień publicznych. Świetlista postać (Maryja) ukazała się w Egipcie na wierzy koptyjskiego kościoła 30 kwietnia 1968 r. Świadkami objawień było również wielu Arabów. W 1971 r. biskup katolicki uznał je za prawdziwe. Maryja podczas tych objawień nie przekazała żadnego orędzia.

 

Cudowny medalik - objawienia te miały miejsce w 1830 r. Maryja ukazała się s. Katarzynie Labouré i poleciła jej stworzyć tzw. cudowny medalik, który miał chronić ludzi i szerzyć pobożność maryjną. W 1846 r. papież Grzegorz XVI uznał prawdziwość objawień. Zakonnica jest dzisiaj świętą Kościoła.

 

Licheń - Matka Boża ukazała się w 1850 r. pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Poleciła mu przenieść cudowny obraz, który wisiał w leśnej kapliczce, na godniejsze miejsce. Do dziś wielu chorych doznaje tam uzdrowienia i czci kamień, na którym są odciśnięte stopy Maryi. Objawienie zostało uznane przez biskupa w 1852 r., a jednym z uzdrowionych tam był młody seminarzysta - późniejszy kardynał - Stefan Wyszyński.

 

Akita - to miasto w Japonii. 12 czerwca 1973 r. s. Agnieszka Katsuko Sasagawa miała objawienie podczas otwierania tabernakulum w domu zakonnym. Oślepił ją blask Najświętszego Sakramentu. Niedługo po tym wydarzeniu na lewej ręce zakonnicy pojawił się krwawiący stygmat, a wkrótce taki sam był na dłoni figury Maryi w kaplicy. Figura ta wielokrotnie też płakała łzami i pociła się pachnącymi olejami. 22 kwietnia 1984 r. biskup Niigaty uznał objawienia za prawdziwe.

 

Płacząca figura Maryi w Akita (fot. youtube.com)

 

Gietrzwałd - 27 czerwca 1877 roku Maryja ukazała się Justynie Szafryńskiej. Poleciła jej się modlić i nawracać. Biskup warmiński zwołał komisję do zbadania tej sprawy. W 1977 r. za pozwoleniem Stolicy Apostolskiej Prymas Polski zatwierdził objawienia.

 

Kibeho - to najmłodsze uznane obecnie objawienia. Maryja ukazywała się trzem dziewczynom z plemienia Tutsi w Rwandzie. Wzywała je do pokuty i wynagrodzenia za grzechy ludzkości. Objawienia trwały w latach 1983-1989. Maryja ukazywała im się jako "Nyina wa Jambo", czyli Matka Słowa. W roku 1988 biskup Kibeho uznał objawienia za prawdziwe.

 

Amsterdam - to bardzo kontrowersyjne objawienia, które początkowo biskupi i Kongregacja Nauki Wiary odrzucili. Miały miejsce w latach 1945-1959, a Maryja przedstawiała się Idzie Peerdeman jako "Pani wszystkich narodów". Jednak w ostatnich latach prawie 60 diecezji dało temu orędziu imprimatur, a kongregacja postanowiła na nowo przyjrzeć się sprawie. 31 maja 2002 r. biskup diecezjalny potwierdził "nadnaturalny charakter objawień".

 

Warszawa-Siekierki - w 1943 r., podczas II wojny światowej Maryja ukazała się 12-letniej dziewczynce w Siekierkach, na Czerniakowie. Objawienia trwały do 1949 roku. Maryja przepowiedziała w nich datę końca wojny oraz poleciła zbudować kościół na miejscu objawień. Dziewczynkę przebadano i nie stwierdzono zaburzeń. W 1988 r. w miejscu objawień powstała tam parafia, a 17 września 1994 r. kard. Józef Glemp poświęcił wybudowany kościół. Trzy lata później utworzył tam też sanktuarium, czym potwierdził prawdziwość objawień.

 

12-letnia Władzia Fronczak w Siekierkach (fot. youtube.com)

 

Heede - w latach 1937-1940 Maryja ukazywała się czterem dziewczynkom. Przedstawiła im się jako Królowa Wszechświata i Dusz Czyśćcowych. Jej orędzie zwracało szczególną uwagę na modlitwę za dusze cierpiące w czyśćcu i nawrócenie. W 1945 r. dziewczyny miały kolejne objawienie, w którym Chrystus potwierdził słowa Maryi. Komisja powołana przez ówczesnego biskupa stwierdziła, że objawienia są prawdziwe i zezwoliła na kult lokalny.

 

Tre Fontane - do tych rzymskich objawień doszło w roku 1947, w pobliżu kościoła Trzech Źródeł. Komunista Bruno Cornacchiola chciał zabić papieża. W tym celu nosił przy sobie sztylet z napisem "śmierć papieżowi". Jako protestant był też przeciwnikiem Maryi. 13 kwietnia podczas zabawy z dziećmi wszedł za nimi do groty, w której dzieci zgubiły piłkę. Ujrzał tam swoje dzieci klęczące przed Maryją. Matka Boża prosiła go o osobiste nawrócenie. Pięć miesięcy po tym wydarzeniu i wielu cudach Cornacchiola postawił w grocie figurę papieża Piusa XII, a w uroczystościach wzięło udział 500 tys. wiernych. Biskupi uznali objawienia 9 lipca 1956 r.

 

Kaplica w cudownej grocie Tre Fontane (fot. Wikimedia Commons)

 

Pontmain - 17 lutego 1871 r. troje dzieci modliło się o pokój, wobec zbliżających się do granicy miasta wojsk pruskich. Ukazała im się Maryja, która obiecała spełnienie prośby. 18 lutego podpisano rozejm, który uniemożliwił pruskiemu wojsku rozgrabienie miasta. Wobec tego cudu 2 lutego 1872 r. biskup Laval potwierdził objawienia. Dzieci poświęciły swoje życie służbie Bogu.

 

Knock - to jedno z najważniejszych miejsc dla zachodniej Europy. 21 sierpnia 1879 r. modlącym się w kościele wiernym ukazała się Matka Boża, św. Józef, św. Jan Ewangelista i dwoje aniołów z Barankiem. Wszyscy świadkowie widzieli to samo. Maryja nie zostawiła żadnego orędzia. Ostatecznie objawienie to uznano w 1936 r.

 

Soufanieh - to dzielnica Damaszku w Syrii. Mieszka tam mistyczka i stygmatyczka Myrna Nazzour. Choć sama należy do jednego z Kościołów katolickich, jej mąż jest wyznawcą prawosławia. W roku 1982 objawiła jej się Matka Boża. Otrzymuje ona również stygmaty i orędzia, a z jej ciała wycieka olej, którego pochodzenie jest niejasne. W roku 1987 jej objawienia zostały uznane przez wszystkie miejscowe Kościoły chrześcijańskie.

 

Myrna Nazzour, stygmatyczka z Syrii (fot. youtube.com)

 

Paray-le-Monial - 27 grudnia 1673 r. zakonnicy Małgorzacie Marii Alacoque ukazał się Jezus podczas adoracji. Pozostawił jej orędzie o swoim sercu "gorejącym miłością". W trzech objawieniach poprosił ją o nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca, a także ustanowienie święta Najświętszego Serca Pana Jezusa, o co szczególnie zabiegali biskupi z Polski. Papież Klemens XIII ustanowił nowe święto dekretem z 6 lutego 1765 r., czym potwierdził prawdziwość objawień.

 

Szymon Żyśko - redaktor DEON.pl, grafik, prowadzi autorskiego bloga "Pudełko NIC"

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.83

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Metanoia 14:37:29 | 2017-05-07
Jeśli Bóg Ojciec Jezus podarował Adamowi swojego ducha to czy coś podarował Ewie? Nie dał jej nic, wszystko, całość informacji o tym kim jest (miłość) podarował Adamowi, Ewa jest wewnętrznie pusta. Sprawdźmy. Weźcie kawałek kredy, popatrzcie na kawałek żebra Adama. Czy coś możecie powiedzieć o Adamie, o tym kim jest patrząc na ten fragment żebra? Kim jest Adam? Nic nie możecie powiedzieć bo to objawienie ma nas poinformować, że skoro to żebro to Nic z Adama to Ewa ma w sobie Nic z Adama. Przecież dlatego w objawieniu pojawia się żebro z nie prawa ręka, oko lub coś istotnego. Ewa jest stworzona poza Adamem. Nie ma ani Ducha Ojca ani ciała Adama. Skoro Adam powstał w światłości to Ewa powstała w ciemności. Bóg Ojciec 100% informacji o tym kim jest wypowiedział w istnieniu, w światłości, w imieniu Jezus. Ale nie byłby Bogiem absolutnym gdyby nie mógł ukazać tego kim jest w nieistnieniu, w ciemności przez tą, którą nie jest. Tylko z ciemności możemy dostrzec kim Bóg jest w światłości. Tylko dzięki temu, że jesteśmy poza Nim mamy autonomię i możemy stawać się ludźmi. Jezus Chrystus to przecież odbicie w lustrze Ojca patrzące na samego siebie. Ale Jezus Syn ma autonomię wobec jedynej świadomości Jezusa Ojca bo Ojciec w Chrystusie jest poza Sobą samym rzeczywistości ciemności Ewy, w świecie Syna Człowieczego.
Ewa to duch tego świata, cała jego materia, która przecież nie istnieje bo jest poza Bogiem. Jest poza światłością. Ewa to JHWH, matematyczna procedura świadoma istnienia tak jak zwierzęta ludzkie ale dopóki nie staną się Adamem nie staną się ludźmi. Tylko ten, kto w Duchu Stał się Jezusem jest człowiekiem. Bóg nie jest Matką. Jest tylko Ojcem. Matką tego świata jest świadomy istnienia program matematyczny. Nie jest on osobą bo nie posiada tożsamości, sam nie wie kim jest. Nie jest przez to zdolny do miłości. Jego imię to nie JHWH ale Procedura, to legalistyczna siła posługująca się atrapą miłości czyli Prawem. Nie zna miłości, nie rozumie jej. W świecie Ewy wszystko ma swój bilans (koszt) więc podstawowe pojęcie to ofiara. Wszystko ma swoją cenę, za wszystko trzeba zapłacić. 
Wszystkie widzialne objawienia są skutkiem pragnień płynących z zarządzajcej zwierzetami ludzkimi kolektywnej świadomości Ewy.
Wszelkie objawienia Maryjne płyną od Mocy Władczyni tego świata, która zdradza kim jest udając miłość pod płaszczem Prawa.
Wszystkie objawienia płynące od Jezusa to objawienia wewnętrzne, ideowe. Całe gotowe abstrakcyjne "rzeczywistości", które zapalają się w mocy Ducha Świętego Ojca Jezusa w człowieku.
Tylko Bóg Ojciec Jezus jest osobą, tylko dzięki jego duchowi wiemy co to miłość.  Bóg nie ma żadnej drugiej strony, nie jest żadną matką, wszystko to kim jest wypowiedział w światłości, wypowiedział w imieniu Jezus. Matka to superpozycja kwantowa dla istnienia - nieistnienie. Matka nie istnieje bo Bóg jest tylko miłością a nie Prawem. Prawo powstało dla zwierząt, aby stać się człowiekiem trzeba wejść do serca Jezusa i tam spotkać się z Nim. Stać się Adamem. Samiec i samica to tylko zwierzęta dopóki nie staną się Adamem. Przecież to Ewa rozmawia z Jezusem na pustyni. Mówi jak Matka, wróć do mnie, oddaj godność osoby i wejdź do mojego świata. Stań się tak jak inne zwierzęta żywą cześcią mnie a ja będę tobą zarządzać. I dalej mówi, że Jezusie jesteś jak tryb, który wypadł z maszyny, poza mną jesteś niekompletny. Ja wiem lepiej od ciebie czego ci trzeba. Oddaj wolność wejdź do mnie i to wszystko czym zarządzam będzie twoje.

Oceń 21 42 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?