Modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o dar potomstwa

(fot. shutterstock.com)

Jeśli starasz się o dziecko, przeczytaj słowa tej pięknej modlitwy za wstawiennictwem świętego papieża Polaka. 

 

Święty Janie Pawle II, prosimy, wstaw się za nami przed tronem naszego Pana Jezusa Chrystusa, prosząc o dar upragnionego potomstwa dla nas. Wypraszaj potrzebne nam łaski i spraw, aby w naszych sercach zagościło tak długo wyczekiwane szczęście. Módl się za nami, święty Janie Pawle II!

 

*  *  *

 

Święty Dominik Guzman - opiekun starających się o dziecko

 

Założyciel Zakonu Kaznodziejskiego jest patronem kobiet niepłodnych, brzemiennych i rodzących. Najskuteczniejsza broń przeciw wszelkim problemom w zajściu w ciążę, jej przebiegu i szczęśliwym rozwiązaniu - Pasek św. Dominika - nie jest jeszcze tak znany, jak na to zasługuje.

 

O czym mowa? O bawełnianej tasiemce, pobłogosławionej przez Ojców Dominikanów, na której wypisane są po łacinie pierwsze słowa modlitwy "O nadziejo przedziwna... (O spe miram)". Modlitwę tą należy odmawiać jak najczęściej, najlepiej codziennie, jeśli chce się otrzymać potomstwo. Ponadto kobiety powinny przepasać się tym paskiem (nie widać go pod ubraniem), traktując go nie jako czarodziejski talizman, ale sakramentale, które jest wyrazem czci ku św. Dominikowi i niejako trwania w postawie nieustannej modlitwy. Jak podkreślają Mniszki Dominikanki z Krakowa "Na Gródku", pasek św. Dominika przypominający o opiece tego świętego i modlitwa, czynią cuda, to prawda, ale zawsze warunkiem jest wiara. "Wszystko zależy od żywej i mocnej wiary, która ufa, że otrzyma wszystko, jeśli tylko będzie to zgodne z wolą Bożą" - piszą w swoim folderze dołączanym do paska.

 

Zwyczaj noszenia paska św. Dominika wywodzi się z Włoch, a dokładnie ze słynącego cudami Sanktuarium św. Dominika w Soriano. W nim to znajduje się obraz św. Dominika, którego obwód (ok. półtora metra) jest miarą długości paska.

 

Siostry Dominikanki potwierdzają, że mają ogromną ilość świadectw i podziękowań rodziców wraz ze zdjęciami upragnionych "pociech".

 

Oto tekst modlitwy do św. Dominika (tzw. Responsorium), dla tych, którzy chcą oddać mu swoje pragnienie posiadania dziecka:

 

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżał się Twój zgon, że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron. Spełń Ojcze to, coś przyrzekł w ostatnią godzinę i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę! Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów duszę tą niebiańską mocą. Spełń Ojcze to, coś przyrzekł... Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni. Spełń Ojcze to, coś przyrzekł...

Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech święty Dominik, który był gorliwym głosicielem objawionej Prawdy, wspiera Twój Kościół swoimi zasługami i nauką i niech będzie dla nas troskliwym opiekunem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

Pasek św. Dominika można otrzymać u Mniszek Zakonu Kaznodziejskiego w Krakowie "Na Gródku", także drogą pocztową.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?