5 powodów, by spędzić 5 minut na adoracji

(fot. unsplash.com / CC0 1.0)

Rozpoczyna się kolejny tydzień. W kalendarzu mamy zapisane obowiązki na każdy poszczególny dzień. Po głowie wirują niekończące się listy rzeczy do zrobienia. Pracujemy, robimy zakupy, opiekujemy się dziećmi. A gdyby tak… zatrzymać się na 5 minut?

 

Poznajcie 5 powodów dla 5 minut codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu:

 

1. Cisza.

 

Kiedy wejdziemy do kościoła w ciągu dnia, to, co nas pierwsze uderzy, to cisza. To taka przestrzeń, w której możemy usłyszeć własne myśli. To także sytuacja, która pomoże nam w modlitwie i w usłyszeniu tego, co Bóg chce nam pokazać, o czym chce nam przypomnieć, co nam chce powiedzieć.

 

2. Odpoczynek.

 

Możemy potraktować 5-minutową adorację jako formę odpoczynku. To czas, kiedy możemy spokojnie usiąść w ławce, spojrzeć na Jezusa i choć na chwilę odetchnąć od codziennych obowiązków. Świętej Teresie z Lisieux zdarzyło się zasypiać na adoracji albo podczas odmawiania Różańca. Karmelitanki były oburzone: "Jak tak można?". A Mała Tereska uśmiechała się: "Znowu zasnęłam przy Panu Jezusie". Niejednokrotnie powtarzała, że "Pan Jezus jest jak dobry anestezjolog, usypia, aby uzdrowić".

 

3. Zatrzymanie się.

 

5 minut jest czasem, w którym możemy się zatrzymać. Przez chwilę usiąść, stanąć w miejscu, przyklęknąć. Zatrzymajmy nie tylko nasze nogi, ale także nasze serca, które uciekają od problemów, są przepełnione stresem i zmartwieniami. Na chwilę wyłączmy nasze myśli i skupmy się na Bogu.

 

4. Zebranie myśli.

 

Krótka adoracja w ciągu dnia może być miejscem i czasem na zebranie myśli. Dlaczego tak pędzimy? Co tak naprawdę chcemy osiągnąć? Co się stało, że znowu, właściwie bez powodu, pokłóciliśmy się z rodzicami? Dlaczego jesteśmy tacy niespokojni? To czas, w którym możemy Boga o wiele rzeczy zapytać, ale także wiele Mu opowiedzieć.

 

5. Przypomnienie.

 

Pozorne 5 minut może przypomnieć nam o tym, kto w naszym życiu jest najważniejszy. Na nowo zdamy sobie sprawę z tego, do kogo możemy udać się z każdym problemem i z każdą radością. Codzienne 5-minutowe przypomnienie może stać się drobnym rytuałem, o który zawsze dbamy.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

opti-tata 08:31:56 | 2017-03-30
W naszej parafii jest wieczysta adoracja - ewenement w skali Polski bo parafia liczy sobie zaledwie 1500 dusz...
Co tydzień mam godzinny "dyżur"  od 1 do 2 w nocy - jestem w kościele sam - tylko ja i Jezus ...
Ciężko czasami się zebrać z łóżka , trudno potem znowu usnąć ale  ta godzina spędzona sam na sam z Bogiem - bezcenne ....
Próbowałem adoracji w ciągu dnia - to zupełnie nieporównywalne : ludzie, hałas, rozproszenie.
Jeżeli ktoś ma taką możliwość niech spróbuje chociaż raz pójść na adorację w nocy , zrozumie wtedy o czym piszę.

Oceń 49 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook