W tym roku wyjątkowo przeniesiono uroczystość św. Józefa

(fot. domena publiczna / shutterstock.com)

Normalnie powinniśmy świętować dzień św. Józefa wczoraj, czyli 19 marca. Ze szczególnych względów to dziś wspominamy opiekuna Pana Jezusa. Dlaczego Kościół przeniósł ten dzień? Poznaj dokładne wyjaśnienie.

 

W tym roku wyjątkowo przeniesiono uroczystość świętego Józefa na 20 marca. Jest to zgodne z normami zatwierdzonymi przez episkopat. Przeniesienie wynika z faktu, że wczoraj - 19 marca - wypadła niedziela. "Ze względu na swoje szczególne znaczenie niedziela ustępuje tylko uroczystościom oraz świętom Pańskim" - czytamy we wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego.

 

Jednak w "niedziele Adwentu, Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego mają pierwszeństwo przed wszystkimi świętami Pańskimi i wszystkimi uroczystościami. Uroczystości wypadające na te niedziele przenosi się na następujący poniedziałek, chyba że zbieżność zachodzi w Niedzielę Palmową albo w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego".

 

W tym roku 19 marca wypadł właśnie w niedzielę Wielkiego Postu, dlatego uroczystość świętego Józefa musiała "ustąpić" i zostać przeniesiona na poniedziałek, 20 marca.

 

>>Telegram do św. Józefa. Prośba o szybki ratunek

 

 

 

*  *  *

 

Zobacz, jak pomagają nam święci:

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?