Bono z U2 wyjaśnia, dlaczego Jezus na pewno był Bogiem

(fot. shutterstock.com)

"Myślę, że to pytanie o to, kim jest Jezus jest najważniejszym pytaniem dla każdego wierzącego" - powiedział piosenkarz.

 

Bono, lider U2, jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych na świecie, udzielił w 2013 r. wywiadu irlandzkiej telewizji RTE. Powiedział w nim m. in. o swojej wierze w Jezusa.

 

Jak relacjonuje serwis churchpop.com, Bono poruszył ważny temat dotyczący odpowiedzi na pytanie o to, kim jest Chrystus. "Nie możesz o Nim po prostu powiedzieć: «wielki myśliciel» albo «wielki filozof» - odpowiedział piosenkarz.

 

"Jezus głosił to, że jest Mesjaszem. Za to został ukrzyżowany. Za mówienie, że jest Synem Boga. Więc moim zdaniem, albo to jest prawda, albo…".

 

"Albo nie jest?" - dopytywał dziennikarz.

 

"Nie, nie. Jeśli nie był mesjaszem to z pozostaje tylko stwierdzić, że był ekscentrykiem i dziwakiem" - powiedział Bono.

 

Serwis opisuje dalszą część rozmowy, w którym Bono zostaje wprost zapytany, czy uważa, ze Jezus był Bogiem. "Tak" - odpowiedział bez wahania.

 

Znany piosenkarz powołał się na argument, który został spopularyzowany przez C. S. Lewisa w jego pismach apologetycznych, broniących wiary.

 

Celem argumentu jest pokazanie, że jeśli ktoś nie akceptuje tego, że Jezus był Bogiem, to nie może jednocześnie twierdzić, że z pewnością był "dobrym nauczycielem" lub "filozofem".

 

Jezus bardzo dokładnie na kartach Nowego Testamentu opisuje, kim jest: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie". (J 14, 6)

 

Lewis zauważył, że jeśli Jezus nie był Bogiem i Panem, to był albo kłamcą, albo osobą chorą psychicznie, skoro za takie tezy wypowiadane o sobie samym dał się zabić. Wniosek jest taki, że jeśli nie był Bogiem, to także nie "dobrym nauczycielem", "filozofem" ani kimś, za kim warto było pójść.

 

Bono znany jest z tego, że bardzo często wypowiada się na tematy związane z wiarą. Więcej o jego zaangażowaniu przeczytasz tutaj, tutaj i tutaj

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.07

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oko 20:57:31 | 2017-02-17
Albo pytanie zostalo zle postawione, albo zle przetlumaczone, gdyz jakim pytaniem jest pytanie "Czy Jezus byl Bogiem?" Pytanie powinno brzmiec czy Jezus jest Bogiem i te pytanie uzupelnialoby osobe Jezusa w calosci, bo Jezus byl, jest i bedzie. Jezus mowi o sobie "Ja Jestem", to wystarczajacy dowod na to, ze Bog w osobie Jezusa ujawnia sie. Pytanie do kazdego z nas powinno brzmiec przede wszystkim "Kim jest dla ciebie Jezus?", czy jest Bogiem, to odpowiedz powinna byc oczywista dla kazdego wierzacego....

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

czesiek900 10:14:36 | 2017-02-17
Kim jest Jezus Chrystus? http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102005281?q=kim+jest+jezus+chrystus&p=par
WEDŁUG wiarogodnego sprawozdania historycznego przeszło 2000 lat temu w Betlejem, małym miasteczku w Judei, przyszedł na świat człowiek imieniem Jezus. W Jerozolimie panował wtedy Herod Wielki, a w Rzymie — Cezar August (Mateusza 2:1; Łukasza 2:1-7). Rzymscy historycy żyjący w I i II wieku n.e. rzadko pisali o Jezusie, ponieważ ówcześni władcy imperium próbowali zahamować rozwój chrystianizmu.
Co ciekawe jednak, w pewnej książce powiedziano: „Nawet z czysto świeckiego punktu widzenia działalność [Jezusa] odegrała na widowni dziejów o wiele donioślejszą rolę niż dokonania jakiejkolwiek innej postaci historycznej. Od jego narodzin datuje się nowa era, uznawana przez główne cywilizacje świata” (The Historians’ History of the World).
Czasopismo Time podaje, że o Jezusie napisano więcej książek niż o kimkolwiek innym. Wiele z nich poświęcono jego tożsamości. Kwestia ta wzbudziła chyba najwięcej kontrowersji w całych dziejach rodzaju ludzkiego

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tarpan 07:57:02 | 2017-02-17
Ale to mu nie przeszkadzało poprzeć "małżeństwa" homoseksualne.

Oceń 15 6 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook