Egzorcysta: diabły złożyły temu chłopcu bardzo konkretną propozycję

(fot. shutterstock.com)

Ojciec Gallego, który od 9 lat jest egzorcystą, ujawnia szczegóły swojej pracy i opowiada o historii jednego z opętanych. 

 

"Na początku bardzo się bałem" - powiedział w wywiadzie cytowanym przez Catholic News Agency.

 

Ksiądz przytoczył także historię jednego z przeprowadzonych przez siebie egzorcyzmów. Wspomniał, że kiedy zaczął wydawać rozkazy demonowi, ten odparł: "Gallego, widzę, że bardzo się starasz". "To mnie zszokowało" - dodał.

 

Egzorcysta zauważył jednak, że diabeł nie jest potężniejszy, ani równy Bogu. Kiedy został wyznaczony na nową funkcję, jedna z krewnych powiedziała, że egzorcyzmy to bardzo niebezpieczna sprawa, widziała bowiem na jednym z filmów, że szatan doprowadził do czyjegoś samobójstwa. Ksiądz odpowiedział, że: "diabeł jest tylko stworzeniem Pana Boga".

 

Jednemu z chłopców, który był opętany i bardzo cierpiał (pewnej nocy jego t-shirt został podpalony, słyszał dziwne głosy, które go wołały, cierpiał na bóle głowy), diabły przedstawiły wyjątkowo kuszącą propozycję: "jeśli podpiszesz z nami pakt, to już nigdy nie będziesz musiał przechodzić przez to, przez co przechodzisz teraz".

 

"Kiedy ludzie przechodzą jakiś kryzys, cierpią bardziej niż zwykle, czują się beznadziejnie - to także może być działanie diabła" - zauważył egzorcysta. 

 

Wspomóż Nas
Tagi: pokusa, szatan, grzech

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.17

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 09:32:37 | 2017-01-30
(Mateusza 7:21-23) „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200002890

Oceń 2 23 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook