Pius XII i sekret cudu związanego z Matką Bożą

(fot. youtube.com)

Chociaż znany jest głównie z bycia papieżem w czasach II wojny światowej i ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny, to pewna kwestia jego pontyfikatu nadal pozostaje tajemnicza.

 

Otóż papież Pius XII czterokrotnie doświadczył tzw. "cudu słońca" na terenie Watykanu.

 

Czym jest "cud słońca"? "Dzieje się wtedy, kiedy słońce na niebie wykonuje dziwne, nienaturalne rzeczy: zmienia kolor, porusza się po niebie, raz błyszczy, raz matowieje, przez co ludzie mogą swobodnie na nie patrzeć. Możliwa jest również kombinacja tych efektów" - pisze serwis ChurchPOP w tekście poświęconym Piusowi XII.

 

Jeden z najsłynniejszych "cudów słońca" wydarzył się w Fatimie 13 października 1917 roku. Wtedy to przez prawie dziesięć minut słońce wykonywało nienaturalne ruchy na niebie. Trudno oszacować, jak wielu ludzi widziało to zjawisko, jednak szacunki wahają między trzydziestoma a stu tysiącami.

 

Jak zauważa ChurchPOP, zjawisko było widywane także przez prywatne osoby. Jedną z nich był papież Pius XII: "Widziałem «cud słońca», to szczera prawda" - napisał w notatce, która została upubliczniona tylko raz, w 2008 roku.

 

Wydarzenie miało miejsce w Ogrodach Watykańskich 30 października 1950 około godziny 16, nieopodal figurki Matki Bożej z Lourdes. "Słońce, które wciąż było całkiem wysoko, zaczęło przypominać bladą, nieprzezroczystą kulę, otoczoną przez świetliste koło. Mogłem patrzeć na nie bez żadnego problemu. Przed nim znajdował się niewielki obłok. (…) Blada kula zaczęła się widocznie obracać, z lewa na prawo, z prawa na lewo" - zapisał papież.

 

Podobny cud zauważył jeszcze 31 października, 1 listopada i 8 listopada.

 

Pius XII potraktował te wydarzenia jako potwierdzenie dla swojej decyzji o ustanowieniu dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny - zrobił to 1 listopada 1950 roku. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (17)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

elisabeth.van.valden 16:19:55 | 2017-01-26
Sory, nie ten Pius!!! https://pl.wikipedia.org/wiki/Dogmat_o_Niepokalanym_Pocz%C4%99ciu_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 16:12:11 | 2017-01-24
Pius XII nigdy oficjalnie nie skrytykował działań Hitlera albo działań III Rzeszy. Nie potępił shoah (pojęce Holocaust weszło do uzycia dopiero po wojnie). Zapatrzony w siebie, tchórzliwy i bojaźliwy człowiek. Mordercę i zbrodniarza Ante Pavelića nazywał swoim "drogim synem". Widział "cud słońca"  to chyba jego największe osiągnięcie.

Oceń 2 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Dorota_w 14:29:18 | 2017-01-24
A propos tego papieża. W 1933 roku przyczynił się do podpisania konkordatu z III Rzeszą. Negocjował go z Hitlerem. Traktat ten pozwalał uzyskać status prawny dla działalności niemieckich katolików w III Rzeszy.
teraz to mogę zrozumiec ze widział cud słońca - podpisanie konkordatu z Hitlerem, to tak jak pakt z szatanem.

Oceń 2 16 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Dorota_w 14:16:37 | 2017-01-24
"Chcę, aby wybudowano kaplicę na moją cześć, tu, w tym miejscu. Jestem Matką Boską Różańcową. Odmawiajcie nadal codziennie różaniec." "Chcę zaprowadzić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo obiecuję zbawienie, i te dusze będą kochane przez Boga, jak kwiaty, którymi ozdabiam jego tron." - czy w swietle Pisma Sw. tak właśnie powiedziałaby Maria - matka Jezusa? Co mówi Biblia?
"Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was : Boży to dar. Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. " (Efezjan 2,8)
"...człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa..." (Galacjan 2,16)

Oceń 3 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

czesiek900 10:31:47 | 2017-01-24
(Mateusza 24:24) Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby — jeśli to możliwe — wprowadzić w błąd nawet wybranych.
(2 Tesaloniczan 2:9-12) Ale obecność owego czyniciela bezprawia odpowiada działaniu Szatana z wszelkim potężnym dziełem oraz kłamliwymi znakami i proroczymi cudami, 10 i z wszelkim nieprawym zwodzeniem wobec tych, którzy giną, otrzymując zapłatę za to, że nie przyjęli miłości do prawdy, by dostąpić wybawienia. 11 Dlatego też Bóg dopuszcza do oddziaływania na nich błędu, żeby uwierzyli kłamstwu, 12 tak by oni wszyscy zostali osądzeni, ponieważ nie uwierzyli prawdzie, lecz znajdowali upodobanie w nieprawości. (Galatów 1:8) Ale choćbyśmy nawet my albo choćby anioł z nieba oznajmił wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę, niech będzie przeklęty.   Cuda się zdarzają w cudacznym kraju.

Oceń 1 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Dorota_w 10:10:33 | 2017-01-24
takie cuda słońca nie wydają mi się pochodzenia maryjnego. Zgodnie z Pismem św. wygladaja na działanie demoniczne - anioła światłości i mają na celu zwodzenie łatwowiernych ludzi. Jezus czynił cuda, ale bardzo praktyczne: uzdrawiał, wyganiał duchy. Takie cuda jak wirowanie słońca nie wnosi nic do chwały Bożej, a jest niebezpieczne

Oceń 3 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook