Wyznanie egzorcysty: widziałem ludzi wijących się na ziemi, jak węże

(fot. shutterstock.com)

80-letni egzorcysta zdradza szczegóły swojej posługi; mówi o czterech rzeczach, jakich nauczył się o szatanie podczas swojej wieloletniej pracy.


Egzorcyzmy to temat, który wywołuje lawinę komentarzy, domysłów i niepokojów. Wiele z nich opiera się na niesprawdzonych informacjach. Jak jest naprawdę? Warto zadać to pytanie ludziom, którzy z egzorcyzmami mają do czynienia na co dzień.

 

Ojciec Francisco Lopez Sedano to 80-letni kapłan, który w swoim życiu przeprowadził już przynajmniej 6000 egzorcyzmów. Jak podaje Catholic News Agency, to również emerytowany koordynator egzorcystów w Meksyku i członek zgromadzenia Misjonarzy Ducha Świętego. W wywiadzie dla Hoy Los Angeles (Los Angeles Today) zdradził, jak wyglądają szczegóły jego pracy i opowiedział o czterech rzeczach, jakich nauczył się o szatanie.

 


Po pierwsze, jak twierdzi o. Sedano, szatan jest osobą. Świadczy  o tym fakt, że Jezus wielokrotnie rozmawiał z szatanem. To demon, który przynosi nam "wszystko, co ujemne" - zmęczenie, senność, nienawiść, rozpacz.


Po drugie, diabeł ma na nas wpływ, ponieważ mu na to pozwalamy. Według egzorcysty, nie bez powodu Biblia zakazuje praktyk magicznych i zabobonów. "Diabeł nie będzie miał do nas dostępu, jeśli mu nie otworzymy drzwi".


Po trzecie, emerytowany zakonnik potwierdził, że osoby opętane charakteryzuje konkretny i bardzo specyficzny sposób zachowania. Powiedział, że obserwował opętanych, którzy "szczekają jak psy, krzyczą, wiją się na ziemi, jak węże". Opowiadał również o przypadkach w których osoby opętane wykazywały się nadludzką siłą, a nawet wspinały się po ścianach.


Kapłan stwierdził wreszcie, że bycie egzorcystą to szczególny rodzaj powołania. Według niego jest ono równie ważne, jak głoszenie Słowa Bożego, czy dar uzdrawiania chorych.


O. Sedano powiedział również, że kiedy diabeł mówi do niego ustami ludzi, których zniewolił, on odpowiada: "ja jestem nikim, ale jestem od Chrystusa, twojego Pana i Boga, i masz odejść natychmiast".


W Polsce posługę egzorcystów pełni ponad 100 księży, a także diakoni oraz osoby modlące się o uwolnienie. W każdej diecezji  powinien znajdować się przynajmniej jeden mianowany egzorcysta. Informacje na temat posługi egzorcystów można uzyskać telefonicznie w kuriach diecezjalnych oraz w parafiach.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.53

Liczba głosów:

32

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook