To będzie najostrzejsza dyskusja w Kościele

Nie możemy dłużej siedzieć cicho. Trzeba powiedzieć sobie jasno o rozmaitych animozjach wśród katolików. Doprowadziliśmy do ostrej konfrontacji. Co z niej wynikło? Zobacz nagranie.

 

Najbardziej oczekiwane starcie roku. Dwóch jezuitów. Dwóch dominikanów. Kilkaset lat sporów i rywalizacji.

 

Nie da się ukryć, że dominikanie i jezuici mają trudną historię. A jak wiadomo, przeszłość nie pozostaje bez wpływu na relacje. Jak przejść ponad wzajemnymi oskarżeniami, intrygami i otwartymi kłótniami? Jak to w ogóle możliwe, że dwa zakony, które miały strzec Kościoła przed herezjami tak otwarcie prowadziły ze sobą spór, że w jego wyciszenie zaangażował się sam papież? Czy dziś potrafią się ze sobą dogadać?

Dwóch dominikanów: o. Paweł Krupa i o. Tomasz Nowak, zwany Wodzem i dwóch jezuitów: o. Grzegorz Kramer i o. Jacek Siepsiak - podadzą sobie ręce i stoczą spór o to, który zakon jest bardziej papieski. A wszystko pod czujnym okiem Piotra Żyłki.

Ale nie martwcie się, będzie nie tylko o historii.

 

Ci, którzy obejrzą nasz najnowszy cykl, dowiedzą się także, dlaczego jezuici, w przeciwieństwie do dominikanów, rzadko chodzą w stroju zakonnym, oraz co każdy z nich naprawdę myśli o Kościele i co chciałby w nim zmienić. Czy oba zakony nie przerodziły się ze strażników ortodoksji w kuźnie heretyków? Postaramy się ujawnić największe zakonne tajemnice. Nie odpuścimy.

 

Obejrzyj zapowiedź:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.81

Liczba głosów:

57

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 21:36:04 | 2016-12-30
A może tak wytyczyć nowe szlaki przybliżające oba zakony Kościoła Powszechnego (KK) ku Kościłowi Świętemu - Kościołowi Świętych, Bożych Aniołów i Jezusa, Ducha Świętego i Boga Stwórcy - Ojca Świętego?

Dla wielu ten bardzo złożony obraz zawęża sę do małego skrawka wspólnoty wielu wspólnot, być może zupełnie niepotrzebnie konkurujących ze sobą. A może lepiej byłoby połączyć siły do pełniejszej realizacji Bożych Dzieł tu na Ziemi?

W końcu kiedyś wszyscy mamy dostać się do tej jedynej Chrystusowej wspólnoty Świętych.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 15:48:33 | 2016-12-29
Zapowiada sie straszliwa konfrontacja. O ciasteczka .

Oceń 28 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?