5 konkretnych propozycji adwentowych

Dwóch jezuitów, dominikanin, siostra zakonna, ksiądz diecezjalny. W tym roku stawiamy na różnorodność. 5 konkretnych propozycji, które - mamy nadzieję - pomogą nam w rozwoju duchowym.

 

1) Grzegorz Kramer SJ: Zakochany Bóg uwalnia [CZWARTEK]

 

Bóg jest w tobie zakochany. Właśnie dlatego nie musisz już być niewolnikiem i możesz cieszyć się życiem w wolności. Adwent to idealny czas, żebyś w końcu pozwolił Bogu na uwolnienie twojego serca. Jak to zrobić? Podpowie Grzegorz Kramer SJ.

 

 

 

2) Tomasz Nowak OP: #Wcielaj Słowo [PONIEDZIAŁEK]

 

Potrzebujesz duchowego mistrza? Czy może nim zostać nastoletnia dziewczyna? Tak! Nie spodziewasz się lekcji jakich ci udzieli. Nie czekaj, wyrusz w drogę już teraz. Przeżyj adwent inaczej.

 

 

3) Daniel Wojda SJ: Jak rozpoznać Ducha? 8 kroków [NIEDZIELA I ŚRODA]

 

Nie jesteśmy sami; wokół nas są dobre i złe Duchy, które mają ogromny wpływ na nasze życie. Jeśli szukasz inspiracji na Adwent, nie rób postanowień w stylu: "nie będę jeść czekolady". Spróbuj czegoś, co przyniesie konkretną korzyść, pogłębi twoją wiarę i sprawi, że zaczniesz postrzegać świat w pozytywny sposób. Zrób z nami 8 kroków do rozpoznawania Duchów.

 

 

4) Ewa Bartosiewicz RSCJ: Uwierz jak Maryja [WTOREK]

 

Adwent nie ma być czasem rozważań na temat Świętej Rodziny, ale przybyciem Zbawiciela do naszego serca. Adwent, przybycie Boga na świat, to coś niemożliwego. Najwyższy czas, byś w to uwierzył. Siostra Ewa Bartosiewicz zna kogoś, kto Ci w tym pomoże. Jej komentarz będzie się ukazywać w każdy wtorek.

 

5) Ks. Przemysław Szewczyk: Stop złej modlitwie [PIĄTEK]

 

Modlisz się, ale masz wrażenie, że Twoja modlitwa jest nieskuteczna? Szukasz wtedy innej, efektywniejszej formy? A może po prostu źle się modlisz? Ks. Przemysław Szewczyk będzie komentował słowa największych Doktorów Kościoła na temat modlitwy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

20

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

krzysztofzyziu 10:59:00 | 2016-11-26
Nie chce się czepiać ale jest generalnie porozycja dwóch Dominikaninów a mianowicie Adam Szustak. Powraca klasyk Wilki Dwa. Także polecam już od pierwszej niedzieli adwentu tj 27listopada na youtube "langusta na palmie" Ale reklama pomyślałem sobie ale nie taka moja intencja. Rekolekcje do dnia dzisiejszego zapamiętałem i często do nich wracam. Jedne z najlepszych rekolekcji połączone z niesamowitą siłą swiadectwa i słowa Bożego. Chwała Panu!! to już jutro!!

Oceń 5 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?