Dlaczego powinieneś codziennie czytać Biblię? [WIDEO]

Lektura Pisma Świętego to nie tylko czytanie mądrej księgi, ale coś więcej, coś co każdy chrześcijanin powinien robić codziennie. Dlaczego tak jest? Co daje regularny kontakt ze Słowem? Tłumaczy Tomasz Nowak OP. 

 

 

*  *  *

 

Jezuici vs. dominikanie, czyli kto jest bardziej papieski

 

Nie da się ukryć, że dominikanie i jezuici mają trudną historię. A jak wiadomo, przeszłość nie pozostaje bez wpływu na relacje. Jak przejść ponad wzajemnymi oskarżeniami, intrygami i otwartymi kłótniami? Jak to w ogóle możliwe, że dwa zakony, które miały strzec Kościoła przed herezjami tak otwarcie prowadziły ze sobą spór, że w jego wyciszenie zaangażował się sam papież? Czy dziś potrafią się ze sobą dogadać?

 

Dwóch dominikanów: o. Paweł Krupa i o. Tomasz Nowak, zwany Wodzem i dwóch jezuitów: o. Grzegorz Kramer i o. Jacek Siepsiak - podadzą sobie ręce i stoczą spór o to, który zakon jest bardziej papieski. A wszystko pod czujnym okiem Piotra Żyłki.

 

Ale nie martwcie się, będzie nie tylko o historii. Ci, którzy przyjdą, dowiedzą się także, dlaczego jezuici, w przeciwieństwie do dominikanów, rzadko chodzą w stroju zakonnym, oraz co każdy z nich naprawdę myśli o Kościele i co chciałby w nim zmienić. Czy oba zakony nie przerodziły się ze strażników ortodoksji w kuźnie heretyków? Postaramy się ujawnić największe zakonne tajemnice. Nie odpuścimy. W sobotę 29 października, to Wy będziecie przesłuchiwać inkwizytorów.

 

Zapraszamy!

 

Sobota 29 października, godz. 12, sala Wiedeń

XX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook