Czy kobieta może udzielać Komunii św.?

franciszkanie.tv

Szafarze pomagają księżom rozdawać Komunię świętą. Często rozwożą też najświętszy sakrament chorym, którzy nie mogą udać się do kościoła. Tradycyjnie jest to mężczyzna. Czy jednak może to robić kobieta?

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (20)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

tes 17:23:56 | 2016-10-23
Nawiążę do słowa "tradycyjnie"-tradycyjnie w matce naszej religii judaizmie-kobieta się nie liczyła w tym aspekcie-nie musiała nawet modlić się w synagodze.Ta tradycja przeszła do kosciola katolickiego i dlatego kobiety "wyrąbują" sobie stopniowo droge do służby kościelnej.Dla mnie nie ma znaczenia czy komunii udziela mi  ksiądz,nadzwyczajny szafarz czy szafarka.Ma znaczenie stan mojej duszy!

Oceń 8 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pola 11:28:21 | 2016-10-23
"Akabor, demon z chóry Tronów: Laicy nie mogą udzielać Komunii (krzyczy przeraźliwie), wcale nie, także siostry zakonne — nie, nigdy. Czy myślicie, że Chrystus przekazałby to Apostołom, jeżeli by to mogli czynić laicy i kobiety? (jęczy) Że też i to muszę powiedzieć!" ("Ostrzeżenie z zaświatów", Imprimatur, str. 33: http://newage.pingwin.waw.pl/dokumenty/Ojciec%20Bonawentura%20Meyer%20-%20Ostrzezenie%20z%20%20za...).

Oceń 2 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pola 11:01:43 | 2016-10-23
"Judasz Iskariota.: Najgorsze jest to, kiedy wyznacza się kobiety do rozdawania Komunii św. To
nie przynosi wcale błogosławieństwa ani łask. Nie są to poświęcone ręce, są to
ręce kobiece. Ja myślę, że ręce kobiece jako takie są takie same, ale one nie są
poświęcone. Chrystus przeznaczył tylko i jedynie mężczyzn do kapłaństwa, a nie kobiety. Ale to
jest pycha, pycha, pierwszy główny grzech aniołów upadłych" ("Ostrzeżenie z zaświatów, Imprimatur, str. 51:
http://newage.pingwin.waw.pl/dokumenty/Ojciec%20Bonawentura%20Meyer%20-%20Ostrzezenie%20z%20%20za...

Oceń 1 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pola 10:21:18 | 2016-10-23
"Po  zaciekłej  walce  między  egzorcystą  a  demonem  Belzebubem,  który  absolutnie odmawiał mówienia, ale w końcu został zmuszony do wyznań, które poniżej podajemy. Belzebub:  -  Oni  (wskazuje  do  góry}  mówią:  czcijcie  więcej,  miejcie  więcej  czci  dla Najwyższego, Nieskończonego, Wszechobecnego Majestatu Boga. On jest o wiele wyższy niż to myślicie. Nie odwracajcie się tyłem nigdy od Przenajświętszego Sakramentu (z trudem oddycha)  l  nawołujcie  innych,  aby  Majestat  Boga  adorowali,  dając  Go  wpierw  poznać. Pomyślcie, że przed takim Majestatem nie można ukazać wielkiej odwagi a nawet dobrej woli (jęczy  i  dyszy)  a  wszystko  musi  się  przed  tym  Majestatem  ukorzyć  w  pyle.  O  ile  więcej ukorzyć  się  muszą w  pyle i  jak  wielki wstręt  budzą  wobec Majestatu  Bożego  ci, którzy są podli, jak przełożeni, biskupi i kapłani teraźniejsi, którzy w Imię Boga nie mają żadnej odwagi a zwracają się bardziej do spraw zewnętrznych niż do tego, co jest ich obowiązkiem, do tego co Ci na górze (wskazuje do góry) im rozkazują, co natchnienie łaski im daje. Na natchnienia łaski często nie reagują, (bo to jest trudne w naszych czasach) i przyjmują drogę pozornego posłuszeństwa,  które  posłuszeństwem  już  nie  jest  według  Tych  tam  u  góry  (wskazuje  do góry) tak jak to zostaliśmy już zmuszeni powiedzieć. Przyjdzie czas, kiedy wszyscy, dobrzy i źli, pokorni i zarozumiali (oddycha z trudem) chorzy i zdrowi, wszyscy zobaczą to jasno. Ale wielu jasno  zobaczy  to zbyt  późno  lub  wtedy, gdy wiele  łask  stracą i  wielu  wprowadzą  w błąd.  Oto  co  jest  tragiczne,  każą  mówić  Ci  z  góry  (wskazuje  do  góry)  że  człowieka straconego, który idzie do piekła, z powrotem do życia przywrócić nie można; nic zrobić nie można dla ratunku jego duszy, jeśli jest już stracona. Wiele jest dusz, które w tych ostatnich latach  pomarły  i  mogłyby  jeszcze  być  uratowane,  gdyby  były  dobrze  prowadzone  przez kapłanów,  biskupów  i  przełożonych".

Oceń 3 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pola 09:58:24 | 2016-10-23
Obietnice Zbawiciela dla czcicieli Najświętszego Sakramentu Ołtarza:
Ci, którzy w czwartek, w czasie dnia nawiedzą na pół godziny kościół i będą przebywać zupełnie z przodu, blisko Tabernakulum, otrzymają wysoki stopień poznania wiary, miłości do Sakramentu Ołtarza i poznają tajemnicę Mojej Wszechmocy, a przez to osiągną także pozbawioną egoizmu, prawdziwą miłość do bliźnich, jak również jej dobre zrozumienie.

Oceń 2 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tes 09:25:04 | 2016-10-23
Posługa nadzwyczajnego szafarza to GŁÓWNIE udzielanie Komunii Św.chorym w domach w niedzielę!!!Pomoc przy komunkowaniu w kościele powinna być stosowana tylko w rzadkich okolicznościach takich jak choroba części księży i szczególnie liczne msze św.

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bonaventura 07:10:29 | 2016-10-23
Lud chce  otrzymywać Eucharystię z rąk kapłana ! Lud głosuje nogami.
Sam unikam kościołów, które dowartościowują starszych panów pozwalając poczuć im się jak kapłan.
Nie mogę z tego powodu uczestniczyć we mszach w mojej własnej parafii.Trzech księży sprawuje mszę a komunię rozdaje dwóch i starszy pan.
Po co to ? Bo msza bedzie trzy minuty dłuższa ? 
Czara goryczy się przelała gdy zobaczyłem jak szafarz zbierając składkę błogosławił dzieci nakładając im rękę na głowę.

Oceń 11 16 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 01:56:10 | 2016-10-23
Poziom gimnazjalny.Zupełny brak argumentów teologicznych.Szkoda.
Takimi pogadankami kompromitujecie zakon franciszkański.

Oceń 9 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sole 00:04:40 | 2016-10-23
"Drogie Panie" rzucone z pobłażaniem z rękami w kieszeniach... Ech. Szkoda że to wszystko tym tonem. Absolutnie nie spieszę się do bycia nadzwyczajną szafarką, ale drażni mnie takie podejście do sprawy. 

Oceń 9 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ELINOR 23:25:19 | 2016-10-22
Mądrej głowie dość po słowie.
Sama nazwa NADZWYCZAJNY TO NADZWYCZAJNY  i tyle w temacie czcigodni ojcowie czy też bracia drodzy. Sama nazwa wskazuje, że to ma być działanie nie na codzień :) .... Dzięki Panu Bogu kapłanów u nas mnogo i wcale nie trzeba ndzwyczajnych panów szafarzy przy udzielaniu komunii na Mszy św. co niestety jest nagminne. Natomiast wasze żarciki i wtręty są niskich lotów i nie na miejscu. Pozdrawiam czcigodnych ojców.  konsekrowana OV, która nie chce być nadzwyczajną szafarką.

Oceń 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook