Czym jest spoczynek w Duchu Świętym?

Dla jednych to kontrowersyjne zjawisko, dla drugich sposób działania Ducha Świętego we wspólnotach charyzmatycznych i nie tylko. Czym jest i dlaczego występuje spoczynek w Duchu Świętym? 

 

 

#Tak działa Duch dziś - modlitwa wstawiennicza, chrzest w Duchu, modlitwa językami, prorokowanie, uwielbienie, spoczynki w Duchu i uzdrowienia. Krok po kroku i na spokojnie. Dowiedz się, jak Duch Święty działa dziś. Tematy związane z Odnową w Duchu Świętym, ruchami charyzmatycznymi nie od dziś budzą wiele emocji i kontrowersji. Niektórzy podchodzą do wszystkich tych "cudownych" wydarzeń z podejrzliwością. Postanowiliśmy poprosić Karola Sobczyka, żeby wyjaśnił nam, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi. Karol wraz z żoną Gosią jest głównym liderem wspólnoty "Głos na Pustyni". Z wykształcenia psycholog, z pasji publicysta, na co dzień dyrektor Chrześcijańskiej Fundacji "Głos na Pustyni". Jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.44

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

assztuka 10:55:27 | 2016-06-28
No cóż, radzę uważać na ludzi samych nazywających się "charyzmatykami" choć to jeszcze za mało, żeby kogoś dyskredytować, natomiast jeśli otoczenie zaczyna ich tak nazywać - znając ich życie i cnoty to warto przebywać w cieniu takiej duszy. To naprawdę nic wielkiego; nie lękajcie się. Znam ludzi posiadających charyzmat uśmiechu, pogody ducha - promieniują go na innych (i to wystarczy). Znam żony posiadające charyzmat cierpliwości, łagodności, cierpliwie znoszące fanaberie mężów... Mógłbym tak długo wymieniać. W miłości nie ma lęku - nie lękajcie się zatem także charyzmatów, które dano aby służyć wspólnocie kościoła ku wydaniu owoców. Osoby krytykujące zastanówcie się wpierw; jaki owoc Ty wydajesz?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 19:39:11 | 2016-06-18
Jak zwykle 10/10.

Warto powtórzyć, iż Napełnienie Duchem Świętym odbywa się na wiele różnych sposobów, a Spoczynek w Duchu Świętym jest tylko jednym z wielu.
Czy najgłębszym?
Trudno to uściślić, ale napewno jest głębokim duchowym stanem Komunii z samym Bogiem.

Dla wielu wiernych Eucharystia jest największym stanem Komunii z Bogiem, jednak wielu nie wie, iż może być Ona (Komunia) o wiele głębsza, właśnie w momencie Spoczynku w Duchu Świętym. 
Tego stanu trzeba doświadczyć i może nawet nie raz, lecz wiele razy i na przestrzeni wielu lat, aby zrozumieć, aby pojąć choć ułamek tej tajemnicy Boga.

Oceń 8 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 15:04:55 | 2016-06-18
Duch święty? Ten wprowadzony przez Konastantyna?

Oceń 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

karolinabarma19 10:48:47 | 2016-06-18
​gustawlam​ Przepraszam Cie bardzo ale gdybys chociaz raz poznal czym jest spoczynek w duchu swietym i jakie to cudowne przezycie gdy Jezus dotyka Ciebie i Twojego serca zapewne mowił byś inaczej ;)

Oceń 5 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

gustawlam 09:42:28 | 2016-06-18
Ci którzy interesują się hinduizmem, okultyzmem czy też coraz liczniejszymi przypadkami opętań demonicznych, doskonale zdają sobie sprawę czy jest tzw. spoczynek w "Duchu Świętym". Kościół jest dziś niszczony na przeróżne sposoby przez różnych, pożal się Panie Boże, reformatorów, "charyzmatyków", nowinkarzy, goniących za "przeżyciami", "spoczynkami", "wizjami" itp. itd. Jest to zjawisko, któremu my, katolicy, musimy się przyglądać z pewnego rodzaju "mild amusement" (jak mawiali starożytni Rosjanie), pamiętając że żadne bramy piekielne Kościoła nie przemogą (chociaż próby się w ostatnich latach nasiliły, czego przykłady widzimy na codzień chociażby na tym "katolickim" portalu). 

Oceń 18 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook