Na czym polega modlitwa wstawiennicza? [WIDEO]

W trakcie modlitwy duchowny albo świecki nakłada na ciebie ręce. Zaczynają się modlić. Po co to robią? Co może się w takim momencie wydarzyć? Jakie jest źródło takiej praktyki w Kościele? 

 

 

Emocje, kontrowersje...

 

Tematy związane z Odnową w Duchu Świętym, ruchami charyzmatycznymi nie od dziś budzą wiele emocji i kontrowersji. Niektórzy podchodzą do wszystkich tych "cudownych" wydarzeń z podejrzliwością.

 

Dlatego poprosiliśmy Karola Sobczyka, żeby wyjaśnił nam, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi. Karol wraz z żoną Gosią są założycielami wspólnoty "Głos na Pustyni". Z wykształcenia psycholog, z pasji publicysta, na co dzień dyrektor Chrześcijańskiej Fundacji "Głos na Pustyni". Jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

 

Tęsknisz za Bogiem? Chcesz zacząć z Nim #odnowa? >>

 

Bardzo wyjątkowe spotkanie

 

W sobotę za tydzień (23 lutego) Głos na Pustyni (między innymi) organizuje wyjątkowe spotkanie dla mieszkańców Krakowa. Sami organizatorzy piszą o nim tak:

"czas skończyć z bezsensem, depresją i nudą. Razem z nami będą liderzy wielu wspólnot i organizacji z 11 krajów różnych części świata, którzy dziś pomagają tysiącom ludzi, jak zacząć żyć w nowy sposób". Przyjdź i spróbuj #odnowa".

 

W sobotę, 23 lutego, będziemy budzić miasto do życia. Czas skończyć z bezsensem, depresją i nudą. Razem z nami będą...

Opublikowany przez Głos na Pustyni Środa, 13 lutego 2019

 

Kiedy? 

23 lutego, w sobotę, o godz. 19.00

 

Gdzie?

W parafii św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303, 63 

 

Co?

Spotkanie dla mieszkańców Krakowa, którzy poszukują w życiu czegoś więcej, pragną przełomu lub duchowej odnowy. Będzie to czas radości, śpiewu, ekspresji, uzdrowienia, czas słuchania i refleksji, a także możliwość skorzystania z indywidualnej posługi modlitewnej oraz sakramentu pokuty i pojednania.

 

Co będzie się działo? 

Tego wieczoru do Krakowa przyjadą ludzie, którzy doświadczyli odnowy i przełomu. Pokonali rzeczy, które przytłaczały i zniewalały ich życie. Wielu z nich znajdowało się na dnie. Ale na ich drodze stanął Bóg i dziś pomagają inny w spotkaniu z Nim. W sobotni wieczór stu pięćdziesięciu liderów wspólnot z jedenastu różnych krajów świata będzie stawać razem, aby pomóc mieszkańcom Krakowa doświadczyć przełomu i odnowy ich życia. Podzielą się także swoimi historiami: tym, w jaki sposób Bóg wyrwał ich życie z tego, co dziś należy już do przeszłości.

 

W spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele ICCRS z Rzymu (Michelle Moran, Jim Murphy), którzy w tym czasie będą w krakowskim Tyńcu szkolić liderów w ramach międzynarodowego szkolenia Leadership Training Course (kurs LTC dla liderów wspólnot charyzmatycznych). Całość wydarzenia uświetnią muzycy związani z Fundacją Bless z Gliwic, którzy pomogą stworzyć unikalną atmosferę tego wieczoru, przepełnioną pieśniami uwielbienia.

 

TUTAJ >> możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku 

 

Razem z "Głosem na Pustyni" i Organizatorami serdecznie zapraszamy! 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.34

Liczba głosów:

68

 

 

Komentarze użytkowników (54)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Notar 16:04:21 | 2016-05-12
panie Karolu, proszę kończyć to co się zaczyna, a nie łapać wszystkich srok za ogon.

Pozdrawiam

Oceń 1 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

IIeszek 08:26:33 | 2016-05-08
Myślałem, że braknie mi roboty w nawracaniu co niektórych satanistów.
Na moje szczęscie pojawił się znowu @misjonarz. Jak widać gówniarz nad gówniarze. Ja zapoznam się głębiej z twoimi wypowiedziami aby trochę ciebie podleczyć. To co już zobaczyłem to napewno potrzebujesz najpierw parę batów ( słownych) a potem spowiedzi i pokuty. Na początek napisz czy czasem w twoim dorastaniu twój ojciec nie miał złego wpływu na ciebie ( może nawet matka). Wiesz o co chodzi. To jedyna droga abym ci pomógł. A teraz złap za RÓŻANIEC i módl się mocno aby godnie przyjąć to co cię czeka ( opieprz nad opieprze).
Brrr, wyglądasz na zatwardziałegoi sprytnego satanistę ale nie martw się będzie dobrze. Ja ciebie wyleczę.

Oceń 24 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

misjonarz 21:06:58 | 2016-05-07
Brrr, "zielonoświątkowe frazesy", ale nie chce mi się już udawadniać, wiem jedno, te całe "cudowności", są czysto psychologiczne, a niepokój autora "spotu" mówi sam za siebie. Ok, a jak mam chore kolano i to kolano "samo zdrowieje w przyśpieszonym tempie, to też wymaga owego "nakładania rąk" ? No a wogóle, kto i kiedy może to robić ? Ech, już mi nie chce dalej argumentować, zrobię to co z "janem777, który po tym się "uspokoił", może też uspokoję Karola ?
Jezus powiedział "milcz i wyjdź z niego, amen".

Oceń 6 42 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook