Ojciec Leon o Wielkim Poście

Ps-po

Za nami Karnawał z hucznymi zabawami, śpiewem i tańcem. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu i z tej okazji ojciec Leon kieruje do nas "Kilka słów".

 

Czy Wielki Post jeszcze funkcjonuje w naszym życiu? Czy jest on czasem szczególnym, poświęconym na modlitwę, refleksję, zbliżenie się do Pana Boga? Św. Benedykt zalecał swoim mnichom, aby całe ich życie było takim Wielkim Postem. Mieli oni z umiarem i opanowaniem korzystać z dóbr tego świata. Podobnie dla nas, Wielki Post może być czasem opanowania, umiaru, organiczenia przyjemności, ale również okazją do refleksji. Warto się zastanowić nad naszymi relacjami z Panem Bogiem i ludźmi, nad posiadaniem i używaniem rzeczy. Co można dzięki temu osiągnąć? Posłuchajcie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Robert 18:44:29 | 2015-02-20
Doświadczenie postu może być naprawdę niesamowicie oczyszczające i duchowo "odświeżające". Polecam post o samej wodzie, bądź dla mniej wytrwałych o chlebie i wodzie--jeżeli będzie temu towarzyszy rachunek sumienia, spowiedź, modlitwa i jałmużna, to naprawdę zdziwicie się jak wiele rzeczy w Waszym życiu się wyprostuje. Chwała Panu!

Oceń 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook