Wiara dla idiotów? Prowokujące świadectwo

Nazywa się Olga Konieczyńska, ma 18 lat i popularnego w internecie vloga. Kiedy użytkownicy wielokrotnie pytali ją w komentarzach czy jest osobą wierzącą, postanowiła odpowiedzieć w niekonwencjonalny sposób. 

 

Jak sama o sobie pisze, jest "chora na punkcie wiary w ludzi, uważa też, że każdy z natury jest dobrym człowiekiem, jednak zdarza się, że zostaje <<źle uformowany i puszczony w świat>>". Od 2012 roku działa w internecie, prowadząc popularnego video-bloga na Youtube - WobecObiektywu. 

 

Wielokrotnie pytana przez użytkowników o swój stosunek do wiary i Kościoła, w końcu postanowiła odpowiedzieć prosto i dobitnie co myśli na ten temat, i dlaczego nie wstydzi się swojego katolicyzmu.

 

W czasach, w których "chodzenie do Kościoła" wydaje się obciachowe, głos sprzeciwy młodej popularnej blogerki przełamuje schematy politycznej poprawności.

 

"Jestem wdzięczna rodzicom za to, jak mnie wychowali" - mówi Olga. Zobaczie, dlaczego wiara nie jest dla idiotów!

 

 

Już po opublikowaniu wpisu na naszym Facebooku, autorka vloga zamieściła taki oto komentarz, którym się z Państwem dzielimy :)

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.71

Liczba głosów:

140

 

 

Komentarze użytkowników (113)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

marlena.szczurek 12:04:41 | 2016-01-19
Był taki czas, że oglądałam tę gerkę i jej filmy i jej punkt widzenia nie trafiają do mnie ze względu na to jakie sprzeczności znajdują się na tym kanale. Owszem to bardzo ładne świadectwo, powiedzieć publicznie młodym ludziom że nie wstydzi się Jezusa, ale kila filmików dalej promować antykoncepcję i mówić z nienawiścią o innych ludziach? Napisałam też do tej dziewczyny prywatną wiadomość, żeby nie miszała ludziom w głowach, ktoś może pomyśleć że Kościół popiera antykoncepcję skoro mówi o niej osoba deklarująca swoją wiarę publicznie. W każdym razie dobrze, że nie wstydzi się Jezusa. 

Oceń 14 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~awaken ensuegio 14:17:59 | 2014-06-19
Siema wszystkim popieram poniższą wypowiedz.... jakie to świadectwo? opowieść dziewczyny o jej prywatnym życiu?? co robi i tak dalej i tak dalej? chodzenie do Kościoła  i uczestniczenie w jakichś oazach nie ma nic wspólnego ze "świadectwem" Świadectwo byłoby wtedy gdyby została uzdrowiona czy coś w tym stylu.... według mnie to co powiedziała to jest próba "umoralniania ludzi" bo to czy ktos chodzi w okresie Wielkanocym czy w innych przypadkach to już jest jego sprawa.....

Oceń 2 12 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jena 11:33:30 | 2014-01-30
Co to za świadectwo, skoro ta dzieczyna wcześniej mówiła o pięciu typach ludzi, których nienawidzi? Przecież Jezus powiedział, żeby miłować swoich nieprzyjaciół. Co z tego, że ona chodzi do kościoła i jeździ na oazę? Jak dla mnie zero przykładu.

Oceń 11 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Radek 11:13:31 | 2014-01-27
Jesteś młoda, ładna i śmaiała, dlatego twoje świadectwo jest wiarygodne. Często uważa się, że religia to tylko ucieczka dla tych, którzy w życiu są na gorszej pozycji. 

Oceń 8 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kiniaa 17:28:00 | 2014-01-22
dlaczego na świecie są Jehowe? i jaka jest ich historia

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~chrysorroas 12:32:48 | 2014-01-19
ad "Agta"

OWMR jest znacznie późniejsze od nadużyć blachnicyzmu. Nawet jeśli uzna się gumiaste pseudonormy NOM-a za OK, to przed jego wejściem w życie nowości liturgiczne blachnicyzmu były nielegalne, tzn. nadużyciem, grzechem ciężkim i zgorszeniem.

Zarówno przyjmowanie Komunii św. na stojące jak też związane z tym ustawianie się w kolejce (wyrażenie "procesja" jest oczywiście kłamliwe, bo procesja jest wtedy, gdy jest jakaś grupa razem z krzyżem i kapłanem wychodzą, idą i dochodzą) służy najwidoczniej rugowaniu czci wobec Najświętszego Sakramentu, a tym samym zwalczaniu wiary w Rzeczywistą Obecność.

Nie jest mi znane żadne legalne dopuszczenie gitary jako instrumentu liturgicznego. Nawet jeśli ono miało miejsce, może to być tylko typowe dla modernistycznej sekty V2 zalegalizowanie nadużycia.
Zasady liturgii katolickiej są następujące:
- Muzyka liturgiczna to śpiew. Instrumenty mają jedyne służyć śpiewowi.
- Instrumenty muszą więc odpowiadać zarówno tej funkcji, jak też charakterowi i godności liturgii. Instrumenty szarpane i perkusyjne (w odróżnieniu od instrumentów wydających dźwięk przez strumień powietrza, czyli podobnie do głosu ludzkiego) nie odpowiadają ani naturze śpiewu, ani charakterowi liturgii, bo mają pochodzenie i charakter rozrywkowy, zupełnie obcy liturgii.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Agta 11:09:46 | 2014-01-19
Do chrysorroas:
W nowym OWMR (pkt. 160 i 161) wyaźnie zaznaczono, że Komunia Św. może być przyjmowana na stojąco lub klęcząco.
Wersja procesyjna (jak to nazwałeś "gęsiego") została wprowadzona ze względów praktycznych i stanowi znaczne ułatwienie w przyjmowaniu Komunii Św. więc nie wiem gdzie tu problem i czemu miałoby to być złe? Poza tym sposób przyjmowania Komunii Św. jest różny w różnych parafiach. Są takie gdzie wierni przyjmują ją w pozycji klęczącej przy balaskach, więc nie mów, że wszędzie jest tak samo. Jeśli chodzi o grę na gitarze to zgadzam się, że jedynym instrumentem liturgicznym są organy piszczałkowe. Jednak inne instrumenty takie jak, np. gitara zostały dopuszczone do użytku liturgicznego przez Konferencję Episkopatu Polski. Poza tym w czym one przeszkadzają? Śpiew i muzyka upiększają liturgię. Osobiście jestem milośniczką mszy cichych lub w tzw. rycie trydenckim (z chorałem gregoriańskim) ale nie uważam, że gitara na mszy, procesyjne podchodzenie do Komunii Św. lub przyjmowanie jej na stojąco jest złe... dlaczego tak uważasz? 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~asa 22:48:10 | 2014-01-18
Do Jezus mnie uwolnił , mógłbyś podać księgę rozdział i werset gdzie jest tak napisane.?
Bo jakoś sobie nie przypominam.

Do qwerty - zgadzam się z Tobą w 100% . Ja wierzę w boga , aczkolwiek nie w kościół , ze względów takich jakie Ty napisałeś.

...   jeżeli nie wierzysz w kościół nie wierzysz w Boga... tych  dwóch rzeczy nie idzie rozłączyć! jakbyś wierzył w kościół i chodził do niego wiedziałbyś o tym. Pozdrawiam i życzę większej wiary;-)

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~seba 20:06:10 | 2014-01-17
Mądra dziewczyna

Oceń 6 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Iw 09:44:00 | 2014-01-17
Każdy sobie może wierzyć, dobrze, że wierzy, skoro tego potrzebuje;) Ale niech nie zrównuje wiary z piciem i paleniem, czy przeklinaniem, bo to już nie jest mądre, tymbardziej, że ona ma dopiero 18 lat!!!

Oceń 1 1 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook