Chrześcijanie inwestują w energię odnawialną. Projekt na gigantyczną skalę

(fot. depositphotos.com)

Największa zestaw paneli słonecznych zostanie postawiony w USA. Za jego powstanie odpowiedzialny jest Kościół Katolicki.

 

Inwestycja to efekt współpracy, jaką Kościół katolicki w Dystrykcie Kolumbii nawiązał z IGS Solar. Dzięki niej powstanie największa w stanie instalacja wykonana z paneli słonecznych. Projekt finansowany jest z pieniędzy "Catholic Energies" organizacji zajmującej się edukacją i wdrażaniem rozwiązań ekologicznych inspirowanych papieskim nauczaniem o ochronie stworzenia. Organizacja zapewnia również finansowanie projektów związanych z energią słoneczną i energetyczną efektywnością kościołów.

 

Budowany zestaw paneli słonecznych będzie wytwarzał moc 2MW. W jego skład będzie wchodziło 5 tys. paneli, które wytworzą 2,7 mln kWh rocznie. To prawie całość zapotrzebowania energetycznego katolickich organizacji charytatywnych w archidiecezji waszyngtońskiej.

 

Według szacunków portalu Smart Energy, projekt zmniejszy emisje dwutlenku węgla o 3400 ton rocznie.

 

Swoje działania diecezja uzasadnia odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, który wzywa do walki ze mianami klimatu.

 

"Zmiany klimatyczne są pilną kwestią i cieszymy się, że ten projekt wspiera inicjatywę zrównoważonego rozwoju poprzez zmniejszenie zużycia paliw kopalnych i generowanie energii słonecznej" - powiedział ks. John Enzler, dyrektor generalny organizacji charytatywnych katolickich archidiecezji waszyngtońskiej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?