Gdzie mieszka Bóg? Jezus nie jest więźniem tabernakulum!

DEON LIVE

"Usłyszałem raz taką odpowiedź, po której chciałem się ustawić pod kościołem z transparentem i protestować" - mówi Roman Groszewski SJ.

 

Odpowiedź na pytanie o to, gdzie mieszka Bóg, najwięcej mówi o tobie. Jezus jest więźniem tabernakulum? A może znajduje się gdzie indziej? Posłuchaj pierwszego odcinka Szkoły Duchowości z Romanem Groszewskim SJ.

 

 

Kim jest Bóg grzeszników i mistyków. Szkoła Duchowości z Romanem Groszewskim SJ | Chrześcijanin albo będzie mistykiem, albo nie będzie go wcale. Chrześcijanin z pewnością jest grzesznikiem. Te dwie drogi tylko pozornie się kłócą, bo mistyka nie jest czymś nieosiągalnym, a wręcz przeciwnie - to podstawowa opcja poznania Boga przez grzesznika. Chrześcijaństwo jest pełne paradoksów, więc jak w nich zrozumieć Boga? Czy Bóg jest jakiś, a może nie jesteśmy w stanie o Nim nic powiedzieć? Kolejna Szkoła Duchowości to spotkanie z Bogiem, którego można znaleźć we wszystkim, bo On ma ręce uwalane rzeczywistością. Jest Bogiem grzeszników i za grzeszników umarł, zaś Jego śmierć, jest dla nas łaską.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.88

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

asdf12 12:12:01 | 2019-03-12
Ewangelia wg św. Jana 14

''1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie1 w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». 5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem2. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.''

''28 Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie8. 29 A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. 30 Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata9. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. 31 Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!''

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

haniaskoczna888 18:38:45 | 2019-03-11
Bóg jest w nas.Ale musimy Mu to umożliwić,zachowujac łaskę czystego serca,przez sakramenty i modlitwę. Jest obecny takze w kościele,w Eucharystii,która daje nam siłę do życia.

Oceń 272 26 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook