Gdy twój brat zgrzeszy - okruchy Ewanglii

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie/ ks. Waldemar Turek
Sobota, 3 września 2011, godz. 19:54
"Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi" (Mt 18,17); to chyba najtrudniejsze zdanie z całej dzisiejszej Ewangelii, bo chodzi o oficjalne doniesienie władzy kościelnej o naszym bliźnim i jego postępowaniu.
więcej

Kochaj i czyń co chcesz - Łk 6, 1-5

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 3 września 2011, godz. 07:01
Ciągle żyją ludzie podobni do niektórych faryzeuszów, którzy nade wszystko zastanawiają się co wolno, a czego nie wolno. Jezus nie chce by takie pytanie było dla nas najważniejsze.
więcej

Jak kochać uczciwie siebie samego?

Życie Duchowe
Ks. Mieczysław Rusiecki
Piątek, 2 września 2011, godz. 10:36
Kiedy człowiek jest zdolny kochać siebie? Kiedy siebie prawdziwie kocha? Zgodnie z określeniem miłości, która jest ukierunkowaniem ku dobru, szukaniem go i dzieleniem się nim z innymi, człowiek może kochać siebie, gdy dostrzeże w sobie dobro i to w miarę wielkie i trwałe. Oznacza to, że nastąpi w nim uleczenie wewnętrzne wszelkich zranień wyniesionych z dzieciństwa, a pogłębianych w trakcie dojrzewania. Trzeba samemu czuć się dobrze, wyciszyć w sobie wszelkie niepokoje, nauczyć się sztuki pogodnego patrzenia na siebie i innych, umiejętności widzenia dobra w sobie i w innych. Malkontent nie jest zdolny do miłości siebie.
więcej

Nie przeoczmy Dobrej Nowiny - Łk 5, 33-39

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 2 września 2011, godz. 07:15
Jezus daje coś nowego, a nie odnowienie starego. Tą nowością jest choćby to, że On jest Bogiem, nie tylko prorokiem. I głosi odkupienie, które jest Jego osobistym dziełem, a nie dziełem człowieka.
więcej

Róbmy to, co Piotr - Łk 5, 1-11

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 1 września 2011, godz. 06:50
Życie każdego człowieka może się odmienić podobnie jak życie Piotra. Wystarczy pójść w jego ślady, choć wiadomo, że najtrudniejszy jest pierwszy krok.
więcej

Prawda jest mocą - Łk 4, 31-37

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, godz. 19:09
Słowo Jezusa jest "pełne mocy", ponieważ jest prawdą. Zły duch boi się prawdy. Prawda go gubi. Prawda jest środowiskiem zupełnie obcym dla niego. Dlatego kiedy unikamy prawdy i nie stajemy w niej, narażamy się bardzo na wpływ złego ducha.
więcej

Zejdź Mi z oczu, szatanie! - Mt 16, 21-27

Stanisław Biel SJ
Sobota, 27 sierpnia 2011, godz. 20:38
Aby lepiej zrozumieć ten fragment Ewangelii, warto wsłuchać się w poprzedni, z pytaniem Jezusa: A wy za kogo Mnie uważacie? (Mt 16, 15). Kiedy Piotr wyznaje wiarę w to, że Jezus jest Mesjaszem, to Mistrz z Nazaretu szybko dodaje, jakim On jest Mesjaszem.
więcej

Myśleć jak Bóg, myśleć jak człowiek

Dariusz Piórkowski SJ
Piątek, 26 sierpnia 2011, godz. 13:04
Gdybym znalazł się w skórze Piotra w dzisiejszej ewangelii, to chyba bym kompletnie zbaraniał. W tej samej rozmowie Chrystus nazywa go błogosławionym, a za chwilę ten sam apostoł zostaje ostro zbesztany.
więcej

Zaprośmy Jezusa i Maryję - J 2, 1-11

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 26 sierpnia 2011, godz. 07:08
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: "Nie mają już wina". Jezus Jej odpowiedział: "Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja".
więcej

Koniec musi przyjść niespodziewanie

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 25 sierpnia 2011, godz. 07:05
Gdybyśmy wiedzieli kiedy umrzemy i kiedy będzie koniec świata, to nigdy nie nauczylibyśmy się miłości. Nasza dobroć względem innych byłaby czystym wyrachowaniem...
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook