Duchowość i psychologia

radio warszawa
Radio Warszawa

Sobota, 1 października 2011, godz. 10:16
Jak budować dobry obraz siebie? Czy pewność siebie to zarozumiałość? Czy wiara w Boga i wiara w siebie stoją w sprzeczności? O tym w najbliżej audycji z cyklu "Duchowość i psychologia". Na rozmowę z psychologiem Emilianem Walendzikiem zaprasza Anna Malec.
więcej

Oblicza wiary - Światowe Dni Młodzieży

radio warszawa
Radio Warszawa

Sobota, 1 października 2011, godz. 09:54
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie widziane z perspektywy kleryka Michała Czajkowskiego. Jak przebiegło to religijne wydarzenie? Czy wszystko poszło zgodnie z planem? Odpowiedzi na te i inne pytania w audycji Oblicza Wiary. Zaprasza Anna Malec.
więcej

Ukochana winnica, realne zagrożenie

o. Krzysztof Osuch SJ
Sobota, 1 października 2011, godz. 07:58
"Chcę zaśpiewać memu Przyjacielowi pieśń o Jego miłości ku swojej winnicy!" - Już sam początek brzmi pięknie i obiecująco. Ale będzie też arcypoważnie, nawet dramatycznie. Pieśń Izajasza jest wciąż aktualna, zwłaszcza gdy połączymy ją z Jezusową przypowieścią o winnicy.
więcej

Nie cieszcie się z sukcesów! - Łk 10, 17-24

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 1 października 2011, godz. 07:09
Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: "Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają". Wtedy rzekł do nich: "Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie".
więcej

Nie przegap szansy

Dariusz Piórkowski SJ
Piątek, 30 września 2011, godz. 12:42
Jakby nie spojrzeć na dzisiejszą przypowieść, to jednak ostatecznie Chrystus próbuje nam powiedzieć, że niewykorzystana szansa przechodzi na innych. Dary Boże nie mogą zostać w tym świecie "zamrożone".
więcej

Warto dostrzegać cuda - Łk 10, 13-16

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 30 września 2011, godz. 07:04
W życiu każdego z nas dokonują się cuda. Jeśli ich nie dostrzegamy, to Bóg się na nas nie obraża, ale na pewno jest to ze stratą dla nas...
więcej

Zmieńmy nasze upodobania - J 1, 47-51

Mieczysław Łusiak SJ
Czwartek, 29 września 2011, godz. 07:15
Bóg nie ma upodobania, w odróżnieniu do człowieka, w dostrzeganiu naszych grzechów. Za to ma wielkie upodobanie w dostrzeganiu dobra. Byłoby to z wielkim pożytkiem dla nas, gdybyśmy ukształtowali nasze upodobania na wzór Boga.
więcej

Czas zerwać z tym światem - Łk 9, 57-62

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 28 września 2011, godz. 07:19
Jezus proponuje nieludzkie życie. Nieludzkim jest bowiem życie bez domu, zostawienie bez pochówku zmarłego ojca i rozstanie się na długo bez pożegnania. Jezusowi nie chodzi jednak o odczłowieczenie nas. On chce nam powiedzieć, że mamy ciągle patrzeć dalej i wyżej, niż umożliwia to życie na tym świecie.
więcej

Nie prowokujmy Boga! - Łk 9, 51-56

Mieczysław Łusiak SJ
Wtorek, 27 września 2011, godz. 07:00
Uczniowie prowokowali Jezusa do gniewu, wyrażonego ukaraniem złych ludzi. Dziś też Bóg jest tak prowokowany. Na przykład wtedy, gdy mówimy: "Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy". Chętnie tak prowokujemy Boga, gdy chodzi o kogoś innego.
więcej

Pokażmy, że jesteśmy wielcy! - Łk 9, 46-50

Mieczysław Łusiak SJ
Poniedziałek, 26 września 2011, godz. 07:10
Każdy człowiek jest bowiem wielki - tak samo wielki - wielkością właściwą dla dziecka Bożego. Pogoń za wielkością jest więc zupełnie niepotrzebna i świadczy o znaczącej ignorancji.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook