Tej akcji IKEI nie zapomnicie [WIDEO]

Reklamy sklepów IKEA często wywołują emocje, nierzadko też poruszają najtrudniejsze tematy. Jednak to, na co zdecydowała się dyrekcja jednego z flagowych salonów, na długo zapadnie w pamięć wszystkich jego klientów.

 

- Przez dwa tygodnie instalacja miała na celu promować coroczną akcję fundraisingową w Norwegii. W tym roku środki zostały przekazane Czerwonemu Krzyżowi i ludziom, którzy żyją w strefie wojny i konfliktu - napisali organizatorzy akcji.

 

We flagowym salonie IKEA Slependen w Norwegii w ramach ekspozycji ustawiono rekonstrukcję 25-metrowego mieszkania syryjskiej rodziny - Rany i jej dziewiątki dzieci. Obecnie zamieszkali oni w Damaszku. 

 

Mieszkanie odtworzono w szczegółach 1:1. Zamiast cen, na metkach znajdują się informacje, jak obecnie wygląda życie w Syrii - większość mieszkańców ma utrudniony dostęp do podstawowych produktów: żywności, leków czy czystej wody. Często żyją w warunkach oblężonego miasta.

 

Na każdej metce znajduje się również informacja, jak można pomóc. 

 

- Mogliśmy postawić w sklepie billboard ze zdjęciami i informacjami. Ale zależało nam na tym, aby jak najwierniej odwzorować wnętrze mieszkania prawdziwej rodziny, która próbuje przeżyć w Syrii. W ten sposób Norwegom będzie łatwiej zrozumieć, co tak naprawdę czują Syryjczycy - powiedział dyrektor artystyczny agencji POL, która zrealizowała projekt dla IKEI.

 

Wizyta w takim mieszkaniu z pewnością działa na wyobraźnię.

 

Zobaczcie wideo:

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook