#Ewangelia: co to za wolność, której kresem jest śmierć?

(fot. Sharon Christina Rørvik / unsplash.com)

Bóg jest wieczny. Póki On nas trzyma, także my jesteśmy wieczni. Czy jednak odpowiada nam bycie w ręku Boga? Czy nie obawiamy się tego, bo wydaje się nam, że w ten sposób stracimy wolność?

 

Słowa Ewangelii [J 10, 27-30]

 

 

Jezus powiedział: "Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy".

 

W ręku Boga jesteśmy wolni [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Jezus jest jedynym, który może dać człowiekowi życie wieczne. Ale może je dać tylko temu, kto idzie za Nim i kto słucha Jego głosu. Taki człowiek jest w ręku Boga. A Bóg jest wieczny. I wieczna jest Jego "ręka", czyli opieka. Póki On nas trzyma, także my jesteśmy wieczni. Czy jednak odpowiada nam bycie w ręku Boga? Czy nie obawiamy się tego, bo wydaje się nam, że w ten sposób stracimy wolność? Ale co to za wolność, której kresem jest śmierć?

 

"Największy Orędownik" [Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 09:23:52 | 2019-05-12
Wolność ma granice, każda decyzja i czyn pociąga za sobą konsekwencje — dobre lub złe."Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (Jana 8:32). Czy to zbyt wiele? „Nie każ mi myśleć, tylko powiedz, co mam zrobić." Wolność zaczyna się w rodzinie. Święta, wigilia, przyjęcia, urodziny, imieniny, imprezy, walentynki, msza, spowiedź, pokuta, upominki, wypominki, religia, chrzestni, świadkowie, rocznice, miesięcznice, ślub, wesele, życzenia, chrzest, pamiątka, bierzmowanie, uroczystości, okazje, zwyczaje, osiemnastka, bale, studniówka, stypy, prezenty, jubileusze, z okazji, bez okazji, święta nakazane, ważne święta, sylwester, nowy rok i jeszcze inne bez okazje. Czy nie jest to zbyt skomplikowane? Wolny jest tylko człowiek myślący. "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (Jana 8:32).

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook