#Ewangelia: jak będzie wyglądało nasze ciało po zmartwychwstaniu?

(fot. depositphotos.com)

Jezus zmartwychwstał wraz ze swoim ciałem nie tylko dlatego, że człowiek jest jednością duchowo-fizyczną, ale także po to, abyśmy wiedzieli, że nasze aktualne cierpienia i czekająca nas śmierć są zwyciężone.

 

[Ewangelia]

 

 

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: "Pokój wam". Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: "Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam". Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.

 

Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: "Macie tu coś do jedzenia?" Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec wszystkich. Potem rzekł do nich: "To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach". Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: "Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego". (Łk 24, 35-48)

 

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

 

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Jezus zmartwychwstał wraz ze swoim ciałem nie tylko dlatego, że człowiek jest jednością duchowo-fizyczną, ale także po to, abyśmy wiedzieli, że nasze aktualne cierpienia i czekająca nas śmierć są zwyciężone. W to zwycięstwo powinniśmy włączyć się już dziś. Nasze ciało już dziś może być jakby zmartwychwstałe, czyli "uwielbione". Potrzebne jest tylko pełne zharmonizowanie ciała i ducha. Ta harmonia polega na tym, że duch nie gardzi ciałem, a ciało nie próbuje być ważniejsze od ducha i nie domaga się zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb, kosztem naszej kondycji duchowej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

tomasz.t1 16:29:38 | 2019-04-26
Cos jednak wiemy... 1.Cialo po zmartwychwstaniu ma zdolnosci kompenetracji, czyli przenika struktury fizyczne. ('Jezus pomino drzwi zamknietych stanal posrod nich'). 2. 'Beda jak aniolowie w niebie' - Pan naucza, ze seksualnosc nie bedzie potrzebna; w domysle inne funkcje jak np. jedzenie. 3. To, ze spozywal na ich oczach mialo ich przekonac o realnosci Osoby i zycia, a nie ducha czy spektrum. Takie cialo jest niesmiertelne...Na naprawde niewypowiedziane, co Bog przygotowal tym, ktorzy Go miluja...Reszta jest tajemnica... Pozdrawiam.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Asmo 12:29:28 | 2019-04-25
Drodzy kapłani weźcie to sobie do serca, na głupie pytania nie ma dobrej odpowiedzi. Jeśli więc, ktoś was zapyta: jak będzie wyglądało nasze ciało po zmartwychwstaniu trzeba szczerze odpowiedzieć – nie wiem. Nie będę rozwijał wątku, bo moglibyście poczuć się urażeni, ale zapytajcie siebie, jakie konsekwencje wynikają z pytania Jezusa: "Macie tu coś do jedzenia?"

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook