#Ewangelia: to cię czeka, jeśli uwierzysz w Boga

(fot. Darius Bashar on Unsplash)

Chrystus mówi dziś bardzo precyzyjnie o tym, jaki jest los takich ludzi. Co czeka chrześcijan?

 

Słowa Ewangelii [Mt 19, 27-29]:

 

 

Piotr powiedział do Jezusa: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?»

 

Jezus zaś rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy».

 

[Wojciech Jędrzejewski OP]:

 

 

[Mieczysław Łusiak SJ]:

 

Kto zdecydował się na przyjaźń z Jezusem musiał z wielu rzeczy zrezygnować. Jezus jednak nie zaprasza nas do przyjaźni ze sobą po to, aby nas zubożyć, ale przeciwnie - po to, aby nas ubogacić. Ubogacić czymś nowym, zwłaszcza nową postacią relacji międzyludzkich, które są "nie z tej ziemi", bo są już na wzór tego, co będzie w Niebie.

 

Nam się wydaje, że tak wspaniałą rzeczą jest posiadanie udanej, kochającej się rodziny, ale w Niebie doświadczymy czegoś podobnego do miłości rodzinnej, tyle że w dużo wspanialszej postaci. A kto zaprzyjaźni się z Jezusem już teraz, już teraz doświadczy w jakiejś mierze tego, co będzie w Niebie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek.dziubela 21:58:52 | 2018-07-11
Dzisiejsza Ewangelia ... Co nam Jezus mówi? Czy aby na pewno Jezus mówi by odrzucić wszystko dla Niego? Czy po to Bóg daje nam wszystko a my mamy odrzucić? Co uczynić z darem Boga jakim jest życie i wszystko co wokół niego sie toczy???? Czy mamy wybierać z życia dary Boga jak rodzynki z ciasta???? Czy nie wszystko i wszyscy są dla nas Jego darem? Więc jak rozumieć to do czego nawołuje nas Jezus Chrystus w dzisiejszej Ewangelii???? Do Odrzucenia darów Jego Ojca i wybrania tych co nam odpowiadają???? A może każe nam je wszystkie bez wyjatku zaakceptować, przyjąć i rozwinąć w naszym życiu. Było kilku kandydatów na ołtarze, którzy ostatecznie na nich sie nie znaleźli przez to że "odcięli przysłowiową rękę albo oko nie mówiąc o innych członkach ciała" Czy jak jest pokusa mam rzucać się w pokrzywy itd. itd.... Wyprzeć.....? Dla wielu współczenych Chrześcijan bogacenie się jest grzechem, ale nie widzą służebnej roli ludzi zamożnych. Kościół współczensy ( i nie mówię tu o kapłanach, biskupach itp.) tak zabiega o pieniądze, że poleganie na Opatrzności jest niedostrzegalne. Myślę, że dzisiaj Jezus mówi o tym by z miłości do Niego powinniśmy raczej mieć dystans do otaczajacego świata. Ba rozstać się z nim ale nie fizycznie np. zamknąć się w klasztorze być w celibacie, to droga na skróty. To jest pułaka. Kapłaństwo wyrasta z rodziny. PROSZĘ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM KORZYSTAJĄC ZE WSZYSTKIEGO CO BÓG OFIAROWUJE CZŁOWIEKOWI. Być bogatym, dzieląc się ze zgłodniałymi, Być zdrowym służąc chorym, Będąc wolnym być z uwięzinymi, Być z Żoną zachowując czystość. Nie rezygnujmy w imię Boga z Jego darów bo może to jest pogarda nie świętość.... Ale  może się mylę i pewnie wielu tak będzie tutaj twierdzić, ale warto, naprwdę warto może przyjąć a ie odrzucać...:)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ksen 11:30:25 | 2018-07-11
Ta Ewangelia jest moim ulubionym przykładem cwanego fałszerstwa. Fałszerstwo to polega na rozpiłowaniu pełnego tekstu na dwie części i umieszczenia ich w dwóch różnych rozdziałach.

Proszę przyjrzeć się wersetowi 20,1:
Albowiem królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy.
Słowo "albowiem" jest nawiązaniem do poprzedzającego tekstu. Tym poprzedzającym tekstem jest właśnie dzisiejsze czytanie.

Sens dzisiejszego czytania staje się zrozumiały dopiero wówczas, gdy połączymy go z przypowieścią o robotnikach w winnicy. Bez tego można dojść nawet do idiotycznych spekulacji o specjalnych zaszczytach dla "zasłużonych", które możemy znaleźć w przypisie do 19,28:
"Odrodzeniu" - mesjańskim na końcu wieków. W świecie duchowym zacznie się odrodzenie mesjańskie już przez zmartwychwstanie Chrystusa i Jego królestwo w Kościele; "sądząc" - w Piśmie świętym to tyle, co "rządząc". Dwanaście pokoleń oznacza nowego Izraela - Kościół.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook